آیا می‌خواهید به‌کارگیری خود را برای کارفرمایان آینده ضروری کنید؟ در این صورت فقط مهارت‌های فنی نیست که باید پرورش دهید.

همان طور که به‌سوی انقلاب صنعتی جدید پیش می‌رویم و سرعت تغییر افزایش می‌یابد، مهارت‌هایی که برای پیشرفت در محل کار نیاز دارید نیز تغییر می‌کند.

در این مطلب در مورد این صحبت می‌کنیم که چگونه موفقیت در دنیای دیجیتال مستلزم این است که بفهمیم فناوری چگونه بر جهان ما تأثیر می‌گذارد. ما همچنین باید مهارت‌هایی را پرورش دهیم که کارهایی را که ماشین‌ها نمی‌توانند انجام دهند، انجام دهیم.

بیایید نگاهی به مهارت‌هایی بیندازیم که در ده سال آینده مورد تقاضای کارفرمایان قرار خواهند گرفت.

سواد دیجیتال

سواد دیجیتالی شامل مهارت‌های یادگیری، کار و هدایت زندگی روزمره در دنیای دیجیتال ما می‌شود.

این مهارت‌ها شامل توانایی استفاده از دستگاه‌ها، نرم‌افزارها و برنامه‌ها به‌صورت ایمن و مطمئن است.

افراد با مهارت‌های سواد دیجیتال قوی می‌توانند با استفاده از ابزارهای دیجیتالی به‌راحتی با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و با یکدیگر همکاری کنند، و از فناوری‌های جدید استفاده می‌کنند و درک می‌کنند که چگونه ممکن است بر شغل و تجارتشان تأثیر بگذارند.

سواد داده

برای اکثر شرکت‌ها، داده‌ها اکنون یکی از مهم‌ترین و باارزش‌ترین دارایی‌های تجاری آن‌ها است، به این معنی که سازمان‌ها می‌خواهند افرادی را استخدام کنند که قادر به گرفتن داده‌ها و استفاده مؤثر از آن باشند.

در زمینه کسب‌وکارها، سواد داده به معنای توانایی دسترسی به داده‌های مناسب و کار با آنها با اطمینان است.

برای پرورش سواد داده بایستی بر روی استخراج معنا از داده‌ها و انتقال بینش‌های مبتنی بر داده به دیگران کار کرد.

شما همچنین می‌توانید به‌جای دنبال‌کردن کورکورانه اطلاعاتی که به شما داده می‌شود، یکپارچگی و اعتبار هر داده‌ای را که با آن کار می‌کنید زیر سوال ببرید.

تفکر انتقادی

در عصر اخبار جعلی، حباب‌های رسانه‌های اجتماعی و بار اطلاعاتی، تفکر انتقادی در صدر فهرست حیاتی‌ترین مهارت‌هایی است که باید برای موفقیت پرورش داد.

تفکر انتقادی به معنای تجزیه‌وتحلیل مسائل و موقعیت‌ها بر اساس شواهد است نه شنیده‌ها، نظرات شخصی یا سوگیری‌ها.

وقتی تفکر انتقادی را تمرین می‌کنید، می‌توانید اعتبار شواهد را زیر سوال ببرید و بفهمید که در موقعیت‌های مختلف چه چیزی درست است و چه چیزی نیست.

هوش هیجانی

هوش هیجانی توانایی بیان و کنترل احساساتمان است.

یک فرد باهوش عاطفی می‌داند که چگونه احساساتش بر رفتار خود و اطرافیانش تأثیر می‌گذارد و می‌تواند براین‌اساس آن احساسات را مدیریت کند.

همدلی – توانایی دیدن دنیا از منظر دیگران – جزء کلیدی هوش هیجانی است.

خلاقیت

آیا تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که خلاقیت واقعا چیست؟

یکی از راه‌های تعریف آن «عمل تبدیل ایده‌های تخیلی به واقعیت» است.

خلاقیت یکی از مطلوب‌ترین مهارت‌ها در محیط کار آینده خواهد بود، به‌ویژه زمانی که کارهای روزمره بیشتری را به ماشین‌ها واگذار می‌کنیم.

تفکر خلاق، مانند ارائه ایده‌های جدید، حل مسئله، تصور فراتر از وضعیت موجود، و اجرای ایده‌ها برای رفع مشکلات و بهبود اوضاع، در محیط کار آینده بسیار مهم خواهد بود.

همکاری

ماهیت همکاری و کار تیمی در حال تغییر است، زیرا تیم‌ها شامل نیروهای ترکیبی، نیروهای کاملاً از راه دور، پیمانکاران و سایر کارکنانی می‌شوند که بین پروژه‌ها و تیم‌ها جریان دارند.

در این محیط کاری در حال تغییر، باید بتوانید به طور موثر با افراد مختلف همکاری و ارتباط برقرار کنید.

انعطاف‌پذیری

آیا آماده تغییر هستید؟ در محیط کار آینده، تغییر حتی بیشتر از امروز یک عامل محرک خواهد بود.

ما باید به طور مستمر با فناوری‌های جدید، اتوماسیون روبه‌رشد، سرعت در حال تحول کار و اختلالات گسترده در کسب‌وکار مبارزه کنیم.

همه ما باید انعطاف‌پذیری ذهنی را برای رشد در زمان‌های تغییر مداوم ایجاد کنیم.

سازگاری – توانایی سازگاری با شرایط جدید – کلید توسعه انعطاف‌پذیری است.

افراد سازگار ذهن باز، کنجکاو و مایل به یادگیری چیزهای جدید دارند، زیرا آنها بر فرصت‌ها تمرکز می‌کنند، نه موانع.

مهارت‌های رهبری

رهبری خوب به معنای به شناسایی بهترین افراد و اطمینان از پیشرفت آنهاست.

اگر فکر می‌کنید مهارت‌های رهبری فقط برای کسانی که در بالای نردبان هستند لازم است، در افکار خود بازبینی کنید.

عواملی مانند تیم‌های توزیع شده، افزایش تنوع و ایجاد ساختارهای سازمانی روان به این معنی است که مهارت‌های رهبری برای هر فرد در سراسر شرکت مهم است – چه آنها یک پروژه، یک تیم یا کل بخش را رهبری کنند.

مدیریت زمان

چه از خانه کار کنید، چه به‌صورت تمام‌وقت در یک دفتر کار کنید، کسب‌وکار خود را اداره می‌کنید یا در استخدام یک سازمان هستید، توانایی مدیریت زمان برای بهبود عملکرد کار شما ضروری است.

به یاد داشته باشید که مدیریت زمان به معنای کار کردن هوشمندانه‌تر است تا سخت‌تر.

قرار دادن ساعات اضافی برای افرادی که در مدیریت زمان خود عالی هستند، ضروری نیست. آنها می‌دانند چه زمانی بیشترین بازدهی را دارند و از این زمان عاقلانه استفاده می‌کنند و ساعات کم‌بازده خود را برای کارهای دیگر اختصاص می‌دهند.

پرورش مهارت‌های مدیریت زمان برای سلامت روان شما نیز مهم است. وقتی بتوانید زمان خود را به طور موثر مدیریت کنید، تعادل کار/زندگی بهتری ایجاد می‌کنید تا مطمئن شوید که در زندگی خود برای چیزهایی که برایتان مهم هستند، فضایی دارید.

کنجکاوی و یادگیری مستمر

اگر بخواهم فقط یک مهارت را انتخاب کنیم که همه باید آن را به‌خوبی پرورش دهند، آن کنجکاوی خواهد بود.

در هر سن یا هر حوزه‌ای، اتخاذ طرز فکر یادگیری مستمر برای شکوفایی در محیط کار آینده بسیار مهم است.

کنجکاوی و یادگیری مستمر به شما کمک می‌کند انعطاف‌پذیر بمانید و تغییرات را در آغوش بگیرید، و همچنین به شما کمک می‌کند تا بتوانید با تغییرات عمده‌ای که رخ می‌دهد همراه باشید.

آیا می‌خواهید با کارفرمایان مرتبط بمانید و بهترین شانس را برای ساختن یک زندگی موفق و پربار به خود بدهید؟ یک طرز فکر مبتنی بر رشد را اتخاذ کنید و میل خود را برای یادگیری افزایش دهید.

3.4/5 - (14 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.