ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

ماینرهای عمومی بیتکوین تقریباً تمام بیتکوین‌هایی را که استخراج کرده‌اند، در طول سال ۲۰۲۲ فروختند، که منجر به طرح این پرسش شده است: آیا این موضوع باعث افزایش فشار فروش برای بیتکوین شده است یا خیر؟

تحلیلگر تام دانلیوی از شرکت تحقیقاتی بلاکچین Messari داده‌های مرتبط با ماینرها را در 26 دسامبر در توییتی به اشتراک گذاشت که نشان می‌دهد تقریباً 40300 بیتکوین از 40700 بیتکوین استخراج شده توسط Core Scientific ،Riot ،Bitfarms ،Cleans Park ،Marathon ،Hut8 ،HIVE ،Iris Energy، Argo و Bit. Digital از 1 ژانویه 2022 تا 30 نوامبر فروخته شده است.

توییت تحلیلگر تام دانلیوی از شرکت تحقیقاتی بلاکچین Messari در رابطه با ماینرها

ذخایر ماینرها در نیمه دوم سال 2022، به‌ویژه در ماه نوامبر، به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است، زیرا صنعت کریپتو بعد از حوادث مربوط به صرافی FTX با ترس و عدم اطمینان احاطه شد.

ذخایر ماینرها

دانلیوی معتقد است که ماینرها به طور مداوم بیتکوین تازه استخراج شده را می‌فروشند (برای تامین هزینه‌های جاری خود) و این فشار نزولی بر قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار وارد می‌کند.

بااین‌حال، برخی از مفسران این حوزه مانند مدیرعامل سابق BitMEX، آرتور هیز، معتقدند فشار فروش ناشی از افزایش فروش ماینرهای بیتکوین ناچیز است.

او در یک پست وبلاگی در 9 دسامبر اظهار داشت:

«حتی اگر ماینرها تمام بیتکوینی را که هر روز تولید می‌کنند بفروشند، به‌سختی بر بازارها تأثیر می‌گذارد.»

طبق گزارش بیتکوین ویژوال، در 26 دسامبر حجم معاملات روزانه بیتکوین 12.2 میلیارد دلار بود. بر اساس گزارش CryptoQuant، خروجی ماینرها در همان روز 919 بیتکوین (15.35 میلیون دلار) بود که تنها 0.13 درصد از کل حجم معاملات را نشان می‌دهد.

ذخایر ماینر در ماه دسامبر اندکی – نزدیک به 1 درصد – افزایش یافته است. تحلیلگر ارزهای دیجیتال IT Tech عقیده دارد که وضعیت برای ماینرها در حال تثبیت است.

تحلیلگر ارزهای دیجیتال IT Tech درباره ذخایر ماینرها

ماینرها در طول سال با فشارهای مختلفی روبرو بوده‌اند که از جمله می‌توان به افزایش قیمت برق، کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و افزایش سختی استخراج اشاره کرد.

با افزایش هزینه تولید برای ماینرها درحالی‌که قیمت بیتکوین در حال کاهش است، ماینرهایی مانند Core Scientific مجبور شده‌اند برخی از ذخایر خود را با ضرر به فروش برسانند تا فعالیت‌های جاری و تلاش‌های خود را برای توسعه، تامین مالی کنند.

منبع: Cointelegraph

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.