در سال‌های اخیر محبوبیت ارزهای دیجیتال به‌شدت افزایش یافته است. بسیاری از افراد برای اولین بار تصمیم گرفته‌اند به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال بپردازند و از این طریق ارزش دارایی‌های خود را حفظ کنند.

با وجود اینکه شناخت مردم درباره ارزهای دیجیتال افزایش یافته است، شناخت کمی درباره افراد معروف و تأثیرگذار در ارزهای دیجیتال وجود دارد.

موفقیت ارزهای دیجیتال به‌طور قطع به‌دلیل وجود افرادی است که سال‌ها تمام تلاش خود را برای توسعه آن به کار گرفته‌اند. افراد زیادی سبب رواج ارزهای دیجیتال و افزایش محبوبیت آن‌ها در میان مردم شده‌اند.

توسعه‌دهندگان و بنیان‌گذاران ارزهای دیجیتال تنها افرادی نیستند که این حوزه را توسعه داده‌اند. بنیان‌گذاران صرافی‌ها، تحلیلگران، سرمایه‌گذاران و تمامی کارشناسانی که به‌نوعی در توسعه تکنولوژی بلاکچین نقش داشته‌اند، جزء اشخاصی هستند که پیشرفت‌های حاصل در حوزه ارزهای دیجیتال را باید مدیون آن‌ها بود.

برای اینکه با افراد معروف در ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید، تصمیم گرفته‌ایم در این مطلب به این افراد بپردازیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

۱. گاوین وود (Gavin Wood)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

گاوین وود یکی از معروف‌ترین افراد در دنیای بلاکچین به شمار می‌رود؛ به‌طوری‌که می‌توان پیشرفت‌های عظیمی که در حوزه ارزهای دیجیتال صورت گرفته است، تا حد قابل‌توجهی مدیون این فرد بود.

گاوین وود از سوابق متعدد در حوزه ارزهای دیجیتال برخوردار است. از میان بزرگ‌ترین دستاوردهای گاوین وود می‌توان به بنیان‌گذاری اتریوم اشاره کرد. گاوین وود در سال ۲۰۱۴ به همراه ویتالیک بوترین موفق به طراحی ماشین مجازی اتریشم شد و این شبکه بلاکچینی را بنیان‌گذاری کرد.

‌بنیان‌گذاری اتریوم تنها فعالیت بزرگ گاوین وود به شمار نمی‌رود. یکی از بزرگ‌ترین دستاوردهای گاوین‌ وود بنیان‌گذاری پولکادات است.

پولکادات در حال حاضر یکی از بهترین شبکه‌های بلاکچینی به شمار می‌رود که به‌دلیل ویژگی‌های خاصی که از آن برخوردار است، به‌شدت در میان توسعه‌دهندگان مورد توجه قرار گرفته است.

گاوین وود دارای مدرک دکتری علوم کامپیوتر و اولین مدیر ارشد فناوری در بنیاد اتریوم است.

بسیاری از کارشناسان گاوین وود را مؤثرترین فرد در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال می‌دانند.

۲. هایدن آدامز (Hayden Adams)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

هایدن آدامز (Hayden Adams) یکی دیگر از معروف‌ترین اشخاصی است که در حوزه ارزهای دیجیتال باید با او آشنا شوید.

بسیاری از فعالان حوزه بلاکچین این فرد را به‌دلیل دستاوردهای فوق‌العاده‌ای که در حوزه ارزهای دیجیتال به دست آورده است، ستایش کرده‌اند. هایدن آدامز اولین بار با یادگیری زبان سالیدیتی به دنیای بلاکچین وارد شد.

زبان سالیدیتی این امکان را برای هایدن آدامز به وجود آورد تا به توسعه اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در دنیای بلاکچین بپردازد. با وجود اینکه هایدن آدامز از سوابق مختلف در دنیای فناوری برخوردار است، به‌دلیل توسعه صرافی یونی‌سواپ شناخته می‌شود.

صرافی یونی‌سواپ یک صرافی غیرمتمرکز است که برای اولین بار این امکان را برای معامله‌گران به وجود آورد تا تجربه‌ای متفاوت از معامله ارزهای دیجیتال را تجربه کنند.

یونی‌سواپ به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز مدیریت می‌شود؛ به همین دلیل کاربران می‌توانند با استفاده از آن با امنیت بسیار بالا به انجام معاملات خود بپردازند. این صرافی غیرمتمرکز از شفافیت بسیار بالایی برخوردار است و سطح مناسبی از حریم ‌خصوصی را برای کاربران به وجود می‌آورد.

۳. آندره کرونژ (Andre Cronje)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

آندره کرونژ با بنیان‌گذاری یرن ‌فایننس (Yearn Finance) به یکی از مؤثرترین اشخاص در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال تبدیل شد. کرونژ در سال ۲۰۰۳ در رشته حقوق فارغ‌التحصیل شده است، اما سال‌ها بعد تصمیم گرفت به تحصیل در رشته علوم کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی بپردازد.

این موضوع سبب شد تا سرنوشت وی تغییر کند و به یکی از موفق‌ترین اشخاص در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال تبدیل شود.

از سوابق آندره کروژ می‌توان به فعالیت به‌عنوان مشاور پروتکل بلاکچین در بیت‌دیم، مهندس زیرساخت بلاکچین در کریپتو کرو و تحلیلگر فناوری در لیمنیسکپ اشاره کرد.

با وجود اینکه آندره کروژ سوابق متعددی در حوزه ارزهای دیجیتال دارد، دلیل اصلی شهرت وی بنیان‌گذاری پلتفرم یرن فایننس است که امکان سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال با بیشترین سود ممکن را برای کاربران به وجود آورده است.

مزایایی که یرن فایننس از آن برخوردار است سبب شده است بسیاری از افراد این پلتفرم را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

۴. ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

ویتالیک بوترین نه‌تنها یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال و تکنولوژی‌های مرتبط با بلاکچین است، بلکه یک اینفلوئنسر، تحلیلگر و سرمایه‌گذار خطرپذیر در این حوزه نیز شناخته می‌شود.

بوترین در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال، جزء جوان‌ترین اشخاص به شمار می‌رود. دلیل اصلی شناخته‌شدن ویتالیک بوترین توسعه بلاکچین اتریوم است. جالب است بدانید بوترین زمانی که تنها ۱۹ سال داشت، موفق به نگارش وایت پیپر اتریوم شد.

ویتالیک بوترین در حال حاضر یکی از بزرگ‌ترین سرمایه‌گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود؛ به طوری که به‌طور پیوسته به حمایت از پروژه‌های برتر بلاکچین می‌پردازد.

اتریوم در سال 2013 توسط ویتالیک بوترین معرفی شد. به‌دلیل ویژگی‌های منحصربه‌فردی که این بلاکچین از آن برخوردار بود، در مدت‌زمانی کوتاه توانست محبوبیت زیادی در میان جامعه بلاکچین به دست آورد.

اتریوم اولین شبکه بلاکچین بود که امکان توسعه ارزهای دیجیتال را برای توسعه‌دهندگان به وجود آورد. به‌دلیل پتانسیل‌های فوق‌العاده‌ای که شبکه بلاکچین دارد، در حال حاضر از نظر ارزش بازار، رتبه دوم در بازار ارزهای دیجیتال را به خود اختصاص داده است.

۵. کریس مارس زالک (Kris Marszalek)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

کریس مارس زالک کارآفرینی لهستانی در حوزه بلاکچین محسوب می‌شود که از سوابق متعدد در رابطه با بنیان‌گذاری پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبتنی بر بلاکچین برخوردار است.

مارس زالک بیشتر با بنیان‌گذاری کریپتو داد کام و رمزارز موناکو شناخته شده است. بنیان‌گذاری این پروژه‌ها سبب شد تا کریس مارس زالک در جامعه ارزهای دیجیتال اعتبار زیادی پیدا کند و از این طریق موفق به توسعه پروژه‌های جدید شود.

با وجود اینکه کریس مارس زالک از سوابق متعدد در حوزه بلاکچین برخوردار است، فعالیت‌های وی به همین حوزه‌ها ختم نمی‌شود. مارس زالک قبل از ورود به حوزه بلاکچین استارتاپ‌های مختلفی را بنیان‌گذاری کرده بود که بیشتر آن‌ها در حوزه تجارت آنلاین مشغول به فعالیت بودند.

کریس مارک زالک قصد دارد در سال‌های آینده به توسعه کریپتو داد کام بپردازد. هدف اصلی مارک زالک افزایش تعداد کاربران کریپتو داد کام از رقم فعلی به ۱۵ میلیون کار است.

۶. جان بنت (Jaun Benet)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

جان بنت یک دانشمند علوم کامپیوتر آمریکایی است که در سال ۲۰۱۴ بنیاد پروتکل لبز را بنیان‌گذاری کرد.

بنت در سال‌های بعد موفق به بنیان‌گذاری InterPlanetary شد. InterPlanetary یک شبکه اشتراک‌گذاری فایل بود که کاربران می‌توانستند با استفاده از آن به‌صورت همتا به همتا به اشتراک‌گذاری فایل‌ها بپردازند.

تجربه‌ای که جان بنت در توسعه این پروژه به دست آورد، سبب شد تا بعدها با ورود به دنیای بلاکچین موفق به توسعه یک پلتفرم منحصربه‌فرد در این حوزه شود.

جان بنت در سال ۲۰۱۷ پلتفرم فایل‌کوین (File Coin) را بنیان‌گذاری کرد. فایل کوین به‌دلیل پتانسیل‌های منحصربه‌فردی که دارد، در مدت‌زمانی کوتاه به پروژه‌ای محبوب در دنیای بلاکچین تبدیل شد. محبوبیت فایل کوین در میان کاربران سبب شد تا جان بنت به یکی از شناخته‌شده‌ترین اشخاص در میان افراد معروف در ارز دیجیتال تبدیل شود.

فایل کوین یک بلاکچین غیرمتمرکز و پلتفرمی اپن سورس برای اشتراک‌گذاری فایل‌ها به شمار می‌رود که پتانسیل‌های موجود در بلاکچین را برای ذخیره‌سازی امن و بدون واسطه فایل‌ها به کار گرفته است.

این پلتفرم در سال ۲۰۱۷ موفق به جذب ۲۰۰ میلیون دلار در طی ۳۰ دقیقه از طریق یک ICO شد که در نوع خود بی‌نظیر به شمار می‌رفت. این موضوع سبب شد تا بعدها کاربران زیادی تصمیم بگیرند به سرمایه‌گذاری در فایل کوین بپردازند و توکن‌های FIL را که توکن رسمی فایل کوین به شمار می‌روند، خریداری کنند.

۷. جک دورسی (Jack Dorsey)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

جک دورسی در سال ۲۰۱۷ در سان‌فرانسیسکو آمریکا متولد شد و با بنیان‌گذاری توییتر به شهرت زیادی دست پیدا کرد. با وجود اینکه نزدیک به دو دهه از بنیان‌گذاری توئیتر می‌گذرد، این شبکه اجتماعی در حال حاضر جزء محبوب‌ترین شبکه‌هایی به شمار می‌رود که کاربران برای تعامل با یکدیگر از آن استفاده می‌کنند.

بسیاری از افراد جک دورسی را تنها به‌عنوان مدیرعامل و بنیان‌گذار توئیتر می‌شناسند، اما بهتر است بدانید دورسی در حال حاضر جزء یکی از بزرگ‌ترین حامیانی است که می‌توان در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال به معرفی آن پرداخت.

توئیتر در سال‌های اخیر میزبان اصلی مشارکت‌کنندگان در بازار ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های مبتنی بر بلاکچین بوده است؛ به طوری که درصد قابل‌توجهی از بنیان‌گذاران و مشارکت‌کنندگان در پروژه‌های بلاکچینی برای تعامل با کاربران از توئیتر استفاده می‌کنند.

۸. جسی پاول (Jesse Powell)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

جسی پاول که فارغ‌التحصیل دانشگاه ایالتی کالیفرنیاست یکی دیگر از اشخاصی محسوب می‌شود که در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال باید به معرفی آن بپردازیم. پاول در سال ۲۰۰۱ برای اولین بار فعالیت خود را در حوزه ارزهای دیجیتال آغاز کرد.

به‌دلیل اینکه در این سال‌ها تکنولوژی بلاکچین برای توسعه ارزهای دیجیتال هنوز معرفی نشده بود، جسی پاول برای توسعه ارزهای دیجیتال به راه‌اندازی پلتفرم‌های گیمینگ پرداخت و از این طریق توانست نظر بسیاری از کاربران را جلب کند.

جسی پاول به‌عنوان یکی معتبرترین افراد تأثیرگذار بر ارز دیجیتال از سوابق متعدد در رابطه با توسعه پلتفرم‌های آنلاین برخوردار است، اما اولین بار در سال ۲۰۱۳ با توسعه صرافی کراکن به دنیای ارزهای دیجیتال ورود یافت.

کراکن یکی از معتبرترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال است که این امکان را برای کاربران به وجود آورده است تا به ساده‌ترین شکل ممکن به خرید و فروش ارزهای دیجیتال بپردازند. صرافی کراکن همکاری‌های متعددی را با پروژه‌های عظیمی مانند متاورس و سندباکس آغاز کرده که سبب شده است بسیاری از کارشناسان آن را جزء بهترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در آینده بدانند.

۹. ادوارد مونکادا (Edward Moncada)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

ادوارد مونکادا یکی دیگر از چهره‌های مؤثر در دنیای کریپتو و ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود که در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال باید به معرفی آن بپردازیم.

مونکادا با بنیان‌گذاری بلاک فولیو به معروفیت رسید و توانست به یکی از مؤثرترین افراد در حوزه بلاکچین و ارزهای دیجیتال تبدیل شود. ادوارد مونکادا در سال ۲۰۱۴ بلاک فولیو را بنیان‌گذاری کرد.

بلاک فولیو پلتفرمی است که با استفاده از آن سرمایه‌گذاران می‌توانند به بهترین شکل ممکن به مدیریت ارزهای دیجیتال بپردازند و از این طریق به بهترین شکل ممکن استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را اجرا کنند. این موضوع سبب شده است بلاک فولیو در سال‌های اخیر به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کند و توسط بسیاری از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران بازار ارزهای دیجیتال استفاده شود.

۱۰. سرگئی نازاروف (Sergey Nazarov)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

سرگئی نازاروف مدیرعامل و بنیان‌گذار چین لینک (Chain Link) یکی دیگر از افرادی است که در لیست سرگئی نازاروف باید با او آشنا شوید. نازاروف یک کارآفرین ۳۲ ساله در دنیای بلاکچین است که سال‌ها پیش به توسعه و راه‌اندازی smartcontract.com پرداخت.

همین پلتفرم سبب شد تا سرگئی نازاروف تصمیم بگیرد در سال‌های بعد به ایجاد چین لینک بپردازد. چین لینک یکی از بهترین پلتفرم‌های ارائه‌کننده اوراکل‌های بیتکوین است. اوراکل‌های بیت‌کوین این امکان را برای توسعه‌دهندگان به وجود می‌آورند تا به‌صورت کاملاً امن با دنیای خارج از بلاکچین ارتباط برقرار کنند و به تبادل اطلاعات بپردازند.

سرگئی نازاروف فارغ‌التحصیل رشته فلسفه و مدیریت است، اما برخلاف تحصیلات آکادمیک خود از سال ۲۰۱۰ به‌عنوان یک کارآفرین در حوزه فناوری مشغول فعالیت بوده است و سوابق متعددی در این زمینه دارد که سبب شده است به یکی از شناخته‌شده‌ترین افراد مؤثر در ارز دیجیتال تبدیل شود.

۱۱. چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)

آشنایی با افراد معروف در ارز دیجیتال؛ 11 فرد مؤثر در ارز دیجیتال

چانگ پنگ ژائو به‌جرئت یکی از مؤثرترین افرادی خواهد بود که در لیست افراد معروف در ارز دیجیتال به معرفی آن می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این فرد در دنیای ارزهای دیجیتال بنیان‌گذاری صرافی بایننس است.

چانگ پنگ ژائو با بنیان‌گذاری صرافی بایننس توانست برای اولین بار تجربه‌ای متفاوت از معامله ارزهای دیجیتال را برای کاربران ایجاد کند؛ به طوری که این دستاورد سبب شد تا توسط مجله فوربس در سال ۲۰۱۸ سومین مرد ثروتمند جهان در حوزه ارزهای دیجیتال معرفی شود.

صرافی بایننس در حال حاضر یکی از معتبرترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. این صرافی در حال حاضر در سراسر نقاط جهان بیش از ۱۵۰۰ کارمند دارد و حجم قابل‌توجهی از تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در آن ثبت می‌شود.

چانگ پنگ ژائو به‌عنوان یکی از مؤثرترین افراد مشهور ارز دیجیتال بعد از بنیان‌گذاری صرافی بایننس سرویس‌های زیادی را در دنیای بلاکچین راه‌اندازی کرد که سبب شد بسیاری از چالش‌های موجود در این حوزه رفع شود.

سخن ‌پایانی

در این مطلب به معرفی لیستی از معروف‌ترین افراد در دنیای ارزهای دیجیتال پرداختیم. با وجود اینکه این افراد تأثیر زیادی در توسعه بازار ارزهای دیجیتال داشته‌اند، اشخاص زیادی در دهه‌های اخیر با تحقیق و توسعه تکنولوژی‌های مرتبط با بلاکچین سبب موفقیت‌های ارزهای دیجیتال شده‌اند.

پرسش‌های متداول

  • ویتالیک بوترین کیست؟

ویتالیک بوترین یک برنامه‌نویس و نویسنده کانادایی است که بلاکچین اتریوم را بنیان‌گذاری کرده است.

  • تأثیرگذارترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال چه کسانی‌اند؟

آندره کرونژ، هایدن آدامز و جان بنت جزء مؤثرترین افراد در حوزه ارزهای دیجیتال هستند.

  • بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال کیست؟

طبق بررسی‌های نشریه بلومبرگ چانگ پنگ ژائو بنیان‌گذار بایننس بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار ارزهای دیجیتال است.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.