اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

شرکت امنیتی بلاکچین CertiK در 25 مارس گزارش داد که یک لینک فیشینگ در سرور دیسکورد آربیتروم ارسال شده است. با توجه به یک اسکرین‌شات از سرور، کلاهبردار ادعا کرد که کاربران Arbitrum می‌توانند «یک سهم اضافی در Arbitrum DAO Governance را دوباره کلیم کنند». برای تأیید واجد شرایط بودن و توکن‌های ادعایی، از کاربران خواسته شد روی لینکی کلیک کنند که Arbitrum را به شکل «Arbtirum» نوشته بود.

تقریباً 1 میلیارد توکن ARB کلیم شده است. کلاهبرداری در تلاش برای سوءاستفاده از دیسکورد آربیتروم

این اشتباهات املایی عمدی در میان لینک‌های فیشینگ رایج است، زیرا کاربران ناآگاه به احتمال زیاد متوجه تفاوت نمی‌شوند. با کلیک بر روی لینک به صفحه‌ای خالی می‌رسید که فقط عبارت «استغفرالله» به معنای «از خداوند طلب آمرزش می‌کنم» در آن وجود دارد.

تا زمان انتشار این مطلب، مشخص نبود که آیا کسی کیف پول خود را به این لینک متصل کرده است یا خیر.

در همین حال، Certik به کاربران هشدار داد تا زمانی که تیم آربیتروم دوباره کنترل سرور را به دست نگرفته‌اند، روی هیچ لینکی کلیک نکنند.

یک کلاهبردار ۲۴ هزار دلار از توکن‌های جعلی ARB کسب کرد

از سوی دیگر، محقق آن‌چین Lookonchain گزارش داد که توکن اسکم و جعلی ARB بیش از 24,000 دلار حجم تراکنش در صرافی غیرمتمرکز Uniswap داشته است. این محقق بلاکچین به کامیونتی توصیه کرد هنگام معامله ARB مراقب باشند.

تقریباً 1 میلیارد توکن ARB کلیم شده است. کلاهبرداری در تلاش برای سوءاستفاده از دیسکورد آربیتروم

علاوه بر این، چندین لینک فیشینگ نیز در توییتر به اشتراک گذاشته شده است، که برخی از آنها حساب‌های جعلی برای بنیاد آربیتروم ایجاد کرده‌اند تا کلاهبرداری‌های خود را گسترش دهند.

تقریباً ۱ میلیارد توکن ARB کلیم شده است

طبق داده‌های Nansen، حدود 520,000 آدرس تقریباً ۱ میلیارد توکن ARB را تا زمان انتشار کلیم کرده‌اند. این بدان معناست که فقط ۱۱۰,۰۰۰ آدرس – از ۶۲۵,۱۴۳ آدرس واجد شرایط – هنوز توکن‌های خود را درخواست نکرده‌اند. بنیاد آربیتروم گفت که دوره کلیم به مدت شش ماه ادامه خواهد داشت.

تقریباً 1 میلیارد توکن ARB کلیم شده است. کلاهبرداری در تلاش برای سوءاستفاده از دیسکورد آربیتروم

داده‌های Arbiscan  نشان داد که موفقیت توزیع ایردراپ، حجم تراکنش‌های شبکه را به بالاترین میزان خود یعنی ۲٫۷ میلیون رساند که باعث دوبرابر شدن حجم شبکه اصلی اتریوم در ۲۳ مارس شد. فعالیت‌های دیفای در شبکه نیز به دلیل ایردراپ افزایش یافت. ارزش کل دارایی‌های قفل شده در شبکه (TVL) به 5.83 میلیارد دلار افزایش یافت که رشدی ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

در همین حال، ARB پس از کاهش ۱۲٫۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، در ۱٫۲۷ دلار معامله می‌شود. این توکن ۸۵ درصد کمتر از اوج خود یعنی ۱۱ دلار قرار دارد. کاهش قیمت ناشی از کاربران اولیه‌ای است که سریعا توکن‌های خود را به فروش رساندند.

منبع: beincrypto

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.