اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در دنیای ارز‌های دیجیتال، بیتکوین و اتریوم بزرگترین دارایی‌های دیجیتال بر اساس ارزش بازار هستند که به نوعی مسیر کل بازار را دیکته می‌کنند. با این حال، توزیع این ارز‌های دیجیتال بسیار متفاوت است، به طوری که اتریوم در مقایسه با بیتکوین، درصد بیشتری از عرضه خود را در اختیار نهنگ‌ها قرار داده است.

داده‌های IntoTheBlock نشان می‌دهد که تا 26 فوریه 2023، حدود 39 درصد از کل عرضه اتریوم در میان آدرس‌های بزرگ متمرکز شده است.

39 درصد از عرضه اتریوم در اختیار نهنگ‌ها است؛ این عدد برای بیتکوین 11 درصد است

این در تضاد کامل با بیتکوین است که آدرس‌های بزرگ تنها 11 درصد از کل عرضه را در اختیار دارند.

39 درصد از عرضه اتریوم در اختیار نهنگ‌ها است؛ این عدد برای بیتکوین 11 درصد است

تمرکز عرضه در آدرس‌های بزرگ اتریوم با افزایش فعالیت توسعه شبکه همزمان است. ویژگی استیکینگ به دنبال ارتقای ادغام، نفطه عطفی برای این اکوسیستم مالی غیرمتمرکز باقی مانده است.

پس از ماه‌ها آزمایش، سرمایه‌گذاران قرار است در ماه مارس پس از شروع به‌روزرسانی شانگ‌های، برداشت اتر‌های استیک شده خود را آغاز کنند.

اگرچه در اختیار داشتن حجم عظیمی از اتریوم توسط نهنگ‌ها تفاسیر متفاوتی دارد، اما می‌تواند به چشم انداز آینده قیمت سرمایه‌گذاران برای این دارایی اشاره کند. شایان ذکر است که از آنجایی که اتریوم دستخوش تحولات مهمی است، طرفداران آن هنوز شرط می‌بندند که دارایی ممکن است بیتکوین را از نظر ارزش بازار پست سر بگذارد. به همین منظور آن‌ها استدلال می‌کنند که اتریوم در مقایسه با بیتکوین نسبتاً ارزان است و جمع‌آوری آن را در مقادیر زیاد مقرون به صرفه می‌کند.

مفهوم آدرس نهنگها

تمرکز ثروت کریپتو در دستان چند هولدر بزرگ موضوعی بحث برانگیز در کامیونتی ارز‌های دیجیتال است. برخی استدلال می‌کنند که این یک روند طبیعی بازار است و افراد ثروتمند باید اجازه داشته باشند مقادیر زیادی از دارایی‌های دیجیتال را در اختیار داشته باشند.

با این حال، برخی دیگر استدلال می‌کنند که این تمرکز ثروت در تضاد با آرمان‌های غیرمتمرکز ارز‌های دیجیتال است و می‌تواند منجر به دستکاری بازار شود.

صرف نظر از نظرات مختلف در مورد این موضوع، واقعیت این است که عرضه اتریوم در مقایسه با بیتکوین به طور قابل توجهی در دستان چند هولدر بزرگ متمرکز است. این می‌تواند پیامد‌های مهمی – بعضا منفی – برای آینده اکوسیستم اتریوم و قیمت آن داشته باشد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.