اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در این مقاله به بررسی 8 پروژه فعال در اکوسیستم پولکادات خواهیم پرداخت که می‌توانند پتانسیل زیادی برای رشد در آینده داشته باشند.

کوساما (Kusama)

زمانی که معدنچیان زغال‌سنگ برای کار به معدن می‌رفتند، همیشه یک قناری کوچک با خود می‌بردند، اما می‌دانید چرا؟ قناری‌ها در قفس خود بیشتر اوقات آواز می‌خوانند. اما در لحظه نشت گازهای خطرناک، قناری ناگهان متوقف می‌شود زیرا می‌میرد. این هشداری برای معدنچیان صادر می‌کرد تا به موقع از محل خارج شوند. کوساما هم در شبکه پولکادات نقش همان قناری را دارد.

معماری کوساما بسیار شبیه به پولکادات است. قبل از استقرار پروژه‌های توسعه یافته به شبکه پولکادات، کوساما تست‌های لازم را انجام می‌دهد.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

هدف کوساما فقط ارائه یک محیط آزمایشی برای برنامه‌ها نیست، بلکه برای کل شبکه است. بسیاری از ویژگی‌های جدید آزمایش می‌شوند تا مشخص شود آیا عملکرد آن به خوبی انجام شده است یا خیر و سپس آن‌ها به شبکه پولکادات اضافه خواهند شد.

تمام هدف کوساما این است که برای تیم‌های توسعه‌دهنده محیطی را فراهم کند که جهت نوآوری به آن نیاز دارد و ریسک‌های لازم را با هزینه کمتر – قبل از استقرار در پولکادات – ارزیابی کند.

مون‌بیم (Moonbeam)

Moonbeam پروژه‌ای است که قصد دارد قابلیت همکاری بین بلاکچین پولکادات و سایر بلاکچین‌ها را تسهیل کند.

Moonbeam به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد که DApps و قراردادهای هوشمندی که روی هر دو بلاکچین اجرا می‌شوند را ایجاد کنند. این برای کاربران پولکادات، بسیار مفید است. برای مثال آن‌ها می‌توانند به کل اکوسیستم برنامه‌ها و خدمات اتریوم بدون نیاز به ترک بلاکچین اصلی خود دسترسی داشته باشند. و این چیزی است که در چند سال آینده بیشتر و بیشتر به آن توجه خواهد شد.

در Moonbeam، کاربران اتریوم می‌توانند از توکن‌ها و دارایی‌های پولکادات استفاده کنند. به دنبال فرصت‌های جدید باشند و عمق بازار را افزایش دهند.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

به زبان ساده، Moonbeam هیجان‌انگیزترین راه‌حل برای کسانی است که می‌خواهند از یک سو از قابلیت همکاری پولکادات و از سوی دیگر از عملکرد برنامه اتریوم استفاده کنند.

روبونومیک (Robonomics)

روبونومیک یک شبکه منبع باز است که هدف آن اتصال اشیا، ربات‌ها، بات‌ها و انسان‌ها از طریق ایمن‌سازی پیام‌ها از طریق بلاکچین است.

هدف تسهیل همکاری با اجازه دادن به روبات‌ها برای درخواست چیزهایی از انسان از طریق قراردادهای هوشمند است. این می‌تواند یک دستورالعمل، نقدینگی یا هر چیز دیگری باشد.

به لطف امنیت اتریوم و پولکادات، سیستم‌های خودکار قادر خواهند بود به طور مستقل عمل کنند. اگر داده‌های فنی و اقتصادی کافی به آنها بدهیم، می‌توانند مستقل باشند. و این دقیقاً اهرمی است که روبونومیک از آن استفاده خواهد کرد.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

از سال 2015، سیزده پروژه توسعه یافته است – مدیریت ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین در یک شبکه غیرمتمرکز، مذاکرات فضای جاده‌ای برای خودروهای خودران، ادغام کارخانه‌های تولیدی و صنایع شیمیایی؛ بنابراین این پروژه بسیار جامع و هیجان‌انگیز است. آنها همچنین می‌خواهند سرویس ابری غیرمتمرکز خود، وب‌سرویس روبونومیک را راه‌اندازی کنند.

ربات‌ها و اشیا متصل می‌توانند ارزش زیادی به صنعت اضافه کنند. با این حال همگی می‌دانیم که اشیا مرتبط نیاز به مبادله حجم وسیعی از داده‌ها دارند تا کارآمد عمل کنند و تصمیمات خوبی بگیرند. این داده‌ها باید به سرعت و با عالی‌ترین امنیت ممکن در گردش باشند. این ماموریت روبونومیک است. برای ایجاد اولین اکوسیستمی که در آن ربات‌ها و انسان‌ها به طور موثر و ایمن از طریق بلاکچین با هم کار خواهند کرد.

پروژه Edgeware

Edgeware یک هاب ایجاد DApp نسل جدید در پولکادات است. هدف آنها این است که توسعه‌دهندگان و سازندگان را قادر سازند تا با روشی غیرمتمرکز به یکدیگر متصل شوند.

این پروژه دارای یک خزانه اجتماعی برای توسعه‌دهندگان برای درخواست بودجه است. پلتفرم و کاربران زیرساخت‌های اجتماعی بسیار کارآمدی ایجاد می‌کنند که می‌توانند در گروه‌ها و سازمان‌ها شروع به کار کنند. این امر امکان تمرکززدایی سازمان‌ها را فراهم می‌کند و البته بهره‌وری را به حداکثر می‌رساند.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

Edgeware، می‌تواند DApp ‌های سازگار با EVM ایجاد کند یا حتی از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر استفاده کند.

این پروژه در حال حاضر ارزش بازار کوچکی معادل 5 میلیون دلار دارد.

پروژه Phala

Phala پروژه‌ای است که ما را به یاد Truebit در اتریوم می‌اندازد. در اتریوم یا پاراچین، که قراردادهای هوشمند را امکان‌پذیر می‌کند، گاهی اوقات هزینه‌های محاسبات و قیمت ذخیره‌سازی بسیار زیاد است.

این محاسبات و اجرای تمام عملیات رایانه‌ای است که به ما امکان می‌دهد یک تراکنش را نهایی کنیم. گاهی اوقات در اتریوم، پیچیدگی قراردادهای هوشمند محدود می‌شود، زیرا انجام تمام این محاسبات رایانه‌ای به دلیل هزینه‌های گس بسیار گران است.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

Phala راهی ایجاد کرده است تا برنامه‌های خود را به یک شبکه کامل از اپراتورهای خارج از زنجیره – خارج از بلاکچین اصلی در پولکادات واگذار کند.

با فالا می‌توان برنامه‌های سنگین‌تری را در زیرساخت‌های غیرمتمرکز اجرا کرد. و قراردادهای هوشمند Phala به طور بومی از پروتکل HTTP برای اتصال به هر سایت Web 2 پشتیبانی می‌کند.

مانتا (Manta)

ایده Manta Network استفاده از قابلیت همکاری و ارتباطات زنجیره‌ای پولکادات برای ایجاد حریم خصوصی در وب 3 است.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

همه چیز در حریم خصوصی به ناشناس بودن و امنیت داده‌ها ختم می‌شود. Manta قصد دارد به لطف فناوری Zero Knowledge Proofs، خود را با قابلیت همکاری پولکادات پیوند بزند و لایه‌ای از ناشناس‌سازی را اضافه کند.

برای کاربر، به این معنی است که او این تضمین را دارد که کارهایی که در بلاکچین انجام خواهد داد، محرمانه خواهد بود. این پروژه مانند شبکه مخفی پولکادات است؛ اما با حریم خصوصی بیشتر.

پروژه Kylin Network‌

Kylin زیرساخت مدیریت داده غیرمتمرکز برای دیفای و اکوسیستم پولکادات است. Kylin اوراکل‌های غیرمتمرکز و چند سطحی می‌سازد، به این معنی که می‌توانند داده‌ها را هم در داخل و هم در خارج از بلاکچین تأیید کنند.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

به عبارت دیگر، تیم پروژه عقیده دارد که در آینده، واسطه‌های زیادی وجود خواهند داشت که به عنوان پلی برای برقراری ارتباط برنامه‌هایی عمل می‌کنند که قابلیت برقراری ارتباط ندارند. این واسطه‌ها به یک پلتفرم مدیریت و بازیابی داده نیاز دارند که کارآمد باشد. و این چیزی است که Kylin ارائه می‌دهد.

این می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها مفید باشد، مثلاً هوش مصنوعی یا یادگیری ماشین. در هر صورت، Kylin می‌خواهد این تقاضا را برآورده و زیرساخت کاملی برای رفع همه این مسائل ایجاد کند.

شبکه کراست (Crust Netwrok)

یکی از حوزه‌هایی که در حال حاضر سود و سرمایه زیادی به دست آورده است، شبکه‌های DePIN است. اگر هرگز این اصطلاح را نشنیده‌اید، اشکالی ندارد. DePIN شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز است. در حال حاضر، بیشتر نودها در بلاکچین‌های زیرساخت، اعم از اتریوم، کازماس و… در ارائه‌دهندگان ابری متمرکز میزبانی می‌شوند. و مشکل این است که با این نوع سیستم، خطرات سانسور و قطعی وجود دارد.

8 پروژه امیدوارکننده در اکوسیستم پولکادات که باید زیر نظر داشته باشید

Crust Networks، مانند Ankr و Flux، می‌خواهد در غیرمتمرکزسازی زیرساخت صنعت کریپتو در این حوزه مشارکت کنند.

Crust Network یک راه حل ابری غیرمتمرکز در پولکادات است. این پروژه راه‌حلی برای ذخیره فایل‌ها ارائه می‌دهد. آنها در حال حاضر بیش از 150 شریک دارند – از جمله پالیگان، آپتیمیزم و NEAR.

این یک پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست و مسئولیت هرگونه خرید و فروش به‌عهده شماست.
4.5/5 - (10 امتیاز)

دیدگاه ها

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.