اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

سیگما: فعالان اقتصادی در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، این موضوع را مورد بررسی قراردادند.

ارزیابی‌ها حاکی از این است که خسارات وارد شده غیرمستقیم به کسب‌وکارهایی که فقط از خدمات بخش فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده می‌کردند تا 45 هزار میلیارد تومان، برآورد شده است.

 رئیس اتاق تهران بیان کرد که تعداد کسب‌وکارهای دیجیتالی که در پلتفرم‌های اینترنتی فعالیت می‌کنند به 500 تا 700 هزار کسب و کار می‌رسد که در معرض خطر قرار گرفته‌اند.

رئیس کمیسیون اقتصاد نوآوری و تحول دیجیتال اتاق تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد طی اختلالات اخیر اینترنت و محدودیت برخی پلتفرم‌های پربازدید به طور مستقیم 35 هزار میلیارد خسارت به طور مستقیم به اقتصاد حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات وارد شده است همچنین طبق آماری که بانک مرکزی از سال گذشته منتشر کرده است این بخش سهم 3.3 درصدی در تولید ناخالص ملی دارد.

همچنین طبق آمار رصدخانه مهاجرت ایران که طی تحقیقی از 6 هزار مدیر ارشد و میانی در بخش خصوصی انجام داده است، 70 درصد مدیران بنگاه‌های اقتصادی اعلام کرده‌اند که میل آن‌ها به مهاجرت زیاد و خیلی زیاد است.

عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران بیان کرد: در این مدت 500 تا 700 هزار کسب و ایرانی در اینستاگرام وجود داشتند که حدود 1 میلیون نفر به‌صورت مستقیم و حدود 8 میلیون نفر به‌صورت غیرمستقیم درآمدزایی داشتند که بسته شدند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.