اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

به طور خاص، تحقیقات دانشگاه آمریکای مرکزی (UCA) نشان می‌دهد که حدود ۷۷ درصد از ساکنان السالوادور معتقدند که پذیرش بیتکوین یک طرح شکست خورده است.

این مطالعه نشان می‌دهد که علی‌رغم تلاش‌های دولت برای محبوبیت بیتکوین و ارزهای دیجیتال، ۷۵.۶ درصد از ساکنان خاطرنشان کردند که در سال ۲۰۲۲ که بازار عمومی دارایی‌های دیجیتال به طور قابل‌توجهی سقوط کرد، هرگز از دارایی‌های دیجیتال استفاده نکرده‌اند.

علاوه بر این، با انباشت فزاینده بیتکوین توسط رئیس‌جمهور بوکله، ۷۷ درصد دیگر از پاسخ‌دهندگان معتقد بودند که دولت باید از هزینه‌های عمومی برای خرید بیتکوین خودداری کند.

در زمان اتخاذ این سیاست، یکی از اهداف السالوادور تسهیل ارسال حواله به کشور برای فرار از بانک‌های سنتی بود. قابل‌توجه است که حواله‌ها در اقتصاد این کشور نقش اساسی دارند و حدود یک‌چهارم تولید ناخالص داخلی السالوادور را تشکیل می‌دهند.

بااین‌حال، داده‌های بانک مرکزی سالوادور در سپتامبر امسال نشان داد که کمتر از ۲ درصد از کل حواله‌ها مربوط به ارزهای دیجیتال است.

السالوادور در اوج روند صعودی این دارایی به این حوزه وارد شد زمانی که بیتکوین در نوامبر سال گذشته به بالاترین قیمت خود یعنی تقریباً ۶۹۰۰۰ دلار رسید.

بااین‌حال، پس از اصلاح قابل‌توجه بیتکوین در سال ۲۰۲۲، السالوادور در بحبوحه درخواست‌های فزاینده مبنی بر معکوس کردن این سیاست از سوی دولت، با زیان‌هایی مواجه شده است.

تغییر مسیر السالوادور به سمت بیتکوین، الهام‌بخش سایر کشورهای منطقه برای پیروی از آن شد. بااین‌حال، صحبت‌ها در مورد پذیرش بیتکوین به‌عنوان یک ارز قانونی در سایر کشورهای آمریکای جنوبی خاموش شده است.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.