اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در این مطلب به صورت آماری روند پلتفرم‌های برتر بازی Web3 را بررسی کردیم تا وضعیت فعلی این بخش از حوزه کریپتو و بلاکچین را شفاف‌تر کنیم. لازم به ذکر است که داده‌های استفاده شده مربوط به تاریخ‌های 15 و 16 آوریل است.

روندهای سرمایه‌گذاری در فضای بازی‌های وب3

میزان پولی که سرمایه‌گذاران نهادی در بخش‌های خاصی از حوزه کریپتو سرمایه‌گذاری می‌کنند، همیشه یک شاخص خوب و نقطه شروع مناسب است تا ببینیم اوضاع چگونه پیش می‌رود. نمودار زیر میزان تجمیعی سرمایه‌گذاری VC (سرمایه‌گذاران خطرپذیر) در بازی‌های بلاکچین را در هر ماه نشان می‌دهد.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

برای مقایسه، نمودار مربوط به سال گذشته را هم نگاهی بیندازیم:

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

بنابراین می‌بینیم که در سه ماهه اول 2023 افزایش قابل توجهی در حجم سرمایه‌گذاری خطرپذیر نسبت به سه ماهه آخر سال 2022 وجود دارد. در عین حال، ما هنوز با اوج سال قبل فاصله داریم، زمانی که ماه‌هایی با حجم بیش از 200 میلیون دلار، چیزی غیر معمول نبود.

با توجه به رشد فعلی بازار کریپتو و جلب توجه سرمایه‌گذاران به این حوزه، می‌توان انتظار افزایش بیشتری را در ماه‌های آینده داشت.

قیمت توکن پروتکل‌های بازی وب3

در قسمت قبلی در مورد توسعه بازار این حوزه صحبت کردیم. اما قیمت در چه وضعیتی است؟

نمودار زیر که نمایانگر بخش بازی Web3 است، تحولات قیمتی در سه ماهه اول 2023 برای Axie Infinity ($AXS)، Galactic Arena ($GAN)، The Sandbox ($SAND) و MOBOX ($MOBX) را نشان می‌دهد – که در میان 20 پلتفرم برتر بازی بلاکچین بر اساس تعادل پروتکل قرار دارند.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

AXS، SAND و MOBX پیشرفت‌های بسیار مشابهی را نشان می‌دهند. در ابتدای سال، همه آنها افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کردند که در اواسط فوریه به اوج خود رسید. GAN نیز رشد قوی در اواسط/اواخر فوریه ثبت کرد. حتی اگر هیچ یک از پروژه‌ها نتوانند این سود را در بلندمدت حفظ کنند، تصویر کلی (همچنین از نظر حجم معاملات) خیلی بهتر از سه ماهه چهارم 2022 است.

در قسمت بعدی، آمار پروتکل‌های فردی را بررسی خواهیم کرد.

آمار پروتکل‌های بازی‌های بر بستر بلاکچین

بیایید با موجودی پروتکل‌های بازی Web3 شروع کنیم. بر اساس داده‌های DappRadar، موجودی به میزان ارزش دارایی‌ها در قراردادهای هوشمند پروتکل گفته می‌شود.

این یکی از مهم‌ترین معیارهایی است که می‌تواند برای تعیین میزان عملکرد یک dApp در یک بخش بازار در مقایسه با سایر پلتفرم‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

همانطور که مشخص است، Axie Infinity ($AXS)، BinaryX ($BNX) و Galactic Arena ($GAN) با کل موجودی 1.5 تریلیون دلاری بیشترین سهم را دارند.

جالب است که وقتی به حجم 30 روزه (مقدار ورودی به قراردادهای هوشمند اپلیکیشن‌ها) نگاه می‌کنیم شرایط کمی متفاوت است.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

پس از TreasureDAO ($MAGIC)، Axie Infinity ($AXS) در جایگاه دوم و پس از آن DeFi Kingdoms ($JEWEL) قرار دارد. اگر به تعداد کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد در 30 روز گذشته نگاه کنیم، رتبه‌بندی کاملاً متفاوت به نظر می‌رسد.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

Benji Bananas ($PRIMATE)، Planet IX ($IXT) و Axie Infinity ($AXS) پروتکل‌هایی هستند که بیشترین تعداد کیف پول‌های منحصربه‌فرد را در ماه گذشته داشته‌اند.

مقایسه این سه نمودار، موجودی پروتکل، حجم 30 روزه و کیف پول‌های فعال منحصربه‌فرد 30 روزه چندان مرتبط به هم به نظر نمی‌رسد. با این حال، به خاطر داشته باشید که این تنها نمایی از یک دوره زمانی محدود است.

یکی از موارد ثابت در این مقایسه Axie Infinity ($AXS) است که برای معیارهای مختلف همیشه در صدر پروتکل‌های بازی بلاکچین قرار دارد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به این پلتفرم بیندازیم.

تجزیه و تحلیل پروتکل‌های بازی وب3 - آوریل 2023

هولدرهای توکن: پیشرفت در 12 ماه گذشته بسیار مثبت بوده است. افت تابستان 2022 مصادف با اوج آخرین بازار خرسی است.

درآمد پروتکل: در بیشتر سال گذشته، درآمد پروتکل تحت تاثیر بازار نزولی قرار نگرفته است. با این حال، رکود در سه ماهه چهارم 2022 چشمگیر بوده است. به نظر می‌رسد شرایط کلی حاکم بر بازار کریپتو تا حد زیادی مسئول این بوده است. درآمد در مقایسه با اوج سال 2022 هنوز پایین است. با این حال، روند به وضوح رو به افزایش است.

5/5 - (16 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.