به گفته افراد آشنا، این شرکت با تامین کنندگان برای افزایش تولید در هند و کاهش تاخیر در تولید آیفون جدید از شش ماه به ۹ ماه کار می‌کند.

اپل که مدت‌هاست بیشتر آیفون‌های خود را در چین تولید می‌کرد، درحالی‌که دولت شی جین پینگ با دولت ایالات متحده درگیر شده و محدودیت‌هایی را در سراسر کشور اعمال کرده که فعالیت اقتصادی را مختل کرده است، به دنبال جایگزین‌ است.

تحلیلگرانی مانند Ming-Chi Kuo از TF International Securities Group گفته‌اند؛

که پیش‌بینی می‌کنند اپل آیفون بعدی را تقریباً هم‌زمان از هر دو کشور عرضه کند که می‌تواند معیار مهمی در تلاش‌های اپل برای تنوع بخشیدن به زنجیره تامین خود باشد.

گروه فناوری فاکسکان، تولیدکننده اصلی آیفون، روند ارسال قطعات از چین و مونتاژ دستگاه آیفون ۱۴ را در کارخانه خود در خارج از شهر چنای در جنوب هند بررسی می‌کند و این تلاش‌ها محرمانه است.

اپل و فاکسکان در نهایت اعلام کردند که شروع هم‌زمان در هند و چین در سال جاری واقع‌بینانه نیست، اگرچه این یک هدف بلندمدت باقی مانده است. به گفته آنها، اولین آیفون ۱۴ هندی احتمالا در اواخر اکتبر یا نوامبر و پس از عرضه اولیه سپتامبر به پایان می‌رسد.

سخنگوی اپل مستقر در کوپرتینو کالیفرنیا از اظهارنظر خودداری کرد. فاکسکان فوراً به درخواست‌ها برای اظهارنظر پاسخ نداد.Redington India Ltd، که محصولات اپل را در این کشور توزیع می‌کند، پس از گزارش اولیه بلومبرگ تا ۹.۵ درصد افزایش یافت.

مطابقت با سرعت تولید آیفون در چین، نقطه عطف مهمی برای هند است، هندی که جذابیت خود را به‌عنوان جایگزینی در زمانی مطرح می‌کند که قرنطینه‌های کووید و تحریم‌های ایالات متحده موقعیت چین را به‌عنوان کارخانه در جهان به خطر می‌اندازد.

مونتاژ آیفون‌ها اغلب مستلزم هماهنگی بین صدها تأمین‌کننده و رعایت مهلت‌ها و کنترل‌های کیفی سخت اپل است.

برخی از افراد در اپل و فاکسکان امیدوار بودند که تولید هم‌زمان در هند را در سال جاری آغاز کنند، اما این هرگز یک برنامه رسمی نبود.

یکی از این افراد گفت، برای اطمینان از راه‌اندازی، اپل می‌خواست ابتدا بر سرعت بخشیدن به عملیات چین تمرکز کند و سپس روی تولید هند کار کند.

شرکای اپل در سال ۲۰۱۷ شروع به ساخت آیفون در هند کردند که شروع یک تلاش چندساله برای ایجاد قابلیت‌های تولید در این کشور بود.

این کشور ۱.۴ میلیارد نفری علاوه بر ارائه نسخه پشتیبان از عملیات موجود خود، یک بازار مصرف امیدوارکننده است و دولت مودی مشوق‌های مالی را برای تولید فناوری تحت برنامه ساخت در هند ارائه کرده است.

یکی از چالش‌ها در محدود کردن سقف تولید هند، محرمانگی است. اپل تمام تلاش خود را می‌کند تا جزئیات محصول جدید را محرمانه نگه دارد و اعمال کنترل‌های دقیق مشابه در کشور دوم دشوار خواهد بود.

به گفته دو نفر از افراد، مدیران محلی در هند به طور کامل گوشه‌ای از یکی از خطوط مونتاژ چندگانه فاکس کان، توقیف کارگران و بررسی دقیق همه راه‌های ممکن که امنیت اطراف دستگاه را به خطر بیندازد، بررسی کردند.

اپل همچنین نگران مقامات گمرک هند است که معمولاً بسته‌ها را برای بررسی اینکه آیا مواد وارداتی با اظهارنامه‌هایشان مطابقت دارند یا خیر، باز می‌کنند.

حتی اگر اپل و فاکسکان قصد راه‌اندازی هم‌زمان داشتند، چالش‌های زنجیره تامین این هدف را متوقف می‌کرد.

چین که منبع بسیاری از اجزای آیفون است، موج‌های پی‌درپی قرنطینه‌هایی را پشت سر گذاشته است که روند ارسال قطعات را در این کشور پیچیده کرده است.

نیروی کار و کارخانه‌های هند به‌راحتی از روش‌های بسیار کنترل شده‌ای که اپل از تامین کنندگان می‌خواهد استفاده نکرده‌اند.

از پنج سال پیش که اپل مونتاژ آیفون‌ها را در هند از طریق شرکت‌های فاکسکان و ویسترون آغاز کرد، کارگران در دو حادثه برجسته بر سر حقوق و کیفیت غذا شورش کردند.

5/5 - (1 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.