شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

کشور آمریکای جنوبی آرژانتین رئیس‌جمهور جدید را در اکتبر 2023 انتخاب خواهد کرد و این شانس بالقوه وجود دارد که یک نامزد طرفدار بیتکوین به عنوان رئیس جدید دولت انتخاب شود.

نامزد موردبحث خاویر جراردو مایلی است که در حال حاضر معاون فدرال بوئنوس‌آیرس است و بسیاری او را با دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده و ژایر بولسونارو رئیس‌جمهور مستعفی برزیل مقایسه می‌کنند.

مایلی – که در حال حاضر برای انتخابات ریاست‌جمهوری آرژانتین در سال 2023 نامزد شده است – را می‌توان به‌عنوان یک بیتکوینر سرسخت که مکتب فکری اقتصادی اتریش را تبلیغ می‌کند و خود را یک «Anarcho-capitalist» می‌خواند، دانست.

بیتکوین پاسخی برای بانک‌های مرکزی است

در مصاحبه اخیر، از مایلی پرسیده شد که آیا معتقد است که می‌توان بیتکوین را به عنوان وسیله‌ای پرداخت در آرژانتین موردبحث قرار داد؟ و کاندیدای ریاست‌جمهوری پاسخی را ارائه کرد که می‌توانست ساتوشی ناکاموتو را سربلند کند. مایلی گفت:

مشکل اساسی که مردم ابتدا باید بدانند این است که بانک مرکزی کلاهبرداری است. این مکانیزمی است که توسط آن سیاستمداران با مالیات تورمی مردم را فریب می‌دهند.

مایلی ادامه داد که بیتکوین بازگشت پول را به خالق اصلی آن یعنی بخش خصوصی نشان می‌دهد. پول یک اختراع خصوصی است.

به گفته این سیاستمدار آرژانتینی، مناقصات قانونی کلید سیاستمداران برای کلاهبرداری با مالیات تورمی از شما هستند. بیتکوین الگوریتمی دارد که یک روز به مقدار مشخصی می‌رسد و دیگر وجود ندارد و می‌تواند با ارزهای دیگر رقابت کند.

 خاویر جراردو مایلی نامزد ریاست جهوری آرژانتین

مایلی افزود که مشکل این است که دولت‌ها و بانک‌های مرکزی نمی‌خواهند پول قانونی را کنار بگذارند، زیرا می‌توانند با مالیات تورمی از مردم کلاهبرداری کنند.

بیتکوین واکنش طبیعی در برابر کلاهبرداران بانک مرکزی و خصوصی کردن دوباره پول است. در اقتصادهایی با تورم بالا، مشکل اصلی کلاهبرداری است. به همین دلیل، همان طور که من پیشنهاد می‌کنم، می‌توانید بانک مرکزی را تعطیل کنید.

ظهور بوکله در آرژانتین چقدر محتمل است؟

بر اساس نظرسنجی اکتبر 2022 توسط AmericaElects، مایلی احتمالاً رهبری ائتلاف La Libertad Avanza را بر عهده خواهد داشت و از حمایت 24 درصد از پاسخ‌دهندگان برخوردار است.

شایان ذکر است، این نظرسنجی قبل از اینکه یکی از بزرگ‌ترین رقبای سیاسی مایلی، معاون رئیس‌جمهور فعلی کریستینا فرناندز دی کرشنر، از نامزدی خود انصراف دهد، انجام شد.

دادگاهی در ماه دسامبر او را به دلیل فساد مالی به شش سال زندان محکوم کرد، که همچنین او را از مناصب سیاسی آینده منع می‌کند. با رفتن او، احتمالاً پیشروی نسبی مایلی می‌تواند افزایش یابد.

اما ازآنجایی‌که ائتلاف‌ها نامزدهای خود را به طور رسمی اعلام نکرده‌اند، در حال حاضر خطوط کلی انتخابات آرژانتین نامشخص است. بااین‌حال، حامیان بیتکوین می‌توانند به نامزدی امیدوار باشند که احتمالاً از نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور پیروی کند.

در زمان انتشار، بیتکوین با افزایش جزئی 0.85 درصدی در 24 ساعت گذشته، در 16844 دلار معامله می‌شود.

منبع: Bitcoinist

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.