اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

مقدار قابل توجهی از توکن‌های AVAX، توکن اصلی شبکه آوالانچ (Avalanche)، قرار است در ماه آینده آزاد شود. طبق داده‌های K33 Research، که پیش از این به عنوان Arcane شناخته می‌شد، این رویداد آزاد کردن به احتمال زیاد تأثیر منفی بر ارزش این ارز دیجیتال خواهد داشت.

در واکنش به این رویداد، K33 Research در «ارزیابی بهترین توکن‌های ماه می» خود، آوالانچ را از لیست خود حذف کرد.

9.5 میلیون توکن AVAX در یک ماه آزاد می‌شود

بر اساس داده‌های Token Unlocks، تعداد 9,541,800 توکن AVAX – به ارزش بیش از 168 میلیون دلار با قیمت فعلی – قرار است در کمتر از یک ماه آینده آزاد شوند. این رویداد که برای 28 می برنامه‌ریزی شده است، نزدیک به 3 درصد از 327 میلیون توکن AVAX را که در حال حاضر در گردش هستند، وارد چرخه می‌کند.

طبق گزارش K33 Research انتظار می‌رود که آزاد شدن این توکن‌ها بر قیمت AVAX تأثیر منفی بگذارد. در همین گزارش، این شرکت تحقیقاتی تصمیم خود را برای حذف AVAX از شاخص K33-Vinter، که ترکیبی از امیدوارکننده‌ترین توکن‌ها در میان 30 دارایی ارزهای دیجیتال برتر است، اعلام کرد.

آوالانچ (AVAX) در ماه می 168 میلیون دلار توکن را آزاد می‌کند

به گفته معاون K33، تصمیم برای حذف توکن بومی آوالانچ از این شاخص بر اساس ارزیابی مجدد فشار تورمی مورد انتظار توکن و تمرکز مالکیت بوده است. وی اظهار داشت که آواکس امتیاز تورم و تمرکز مالکیت کمتری را دریافت کرده است.

داده‌های Token Unlocks نشان می‌دهد که بیش از نیمی از عرضه این ارز دیجیتال هنوز قفل است. با این حال، این توکن‌های قفل‌شده به تدریج طی هفت سال آینده منتشر می‌شوند و آخرین رویداد برای آزادسازی برای ۲۰ اکتبر ۲۰۳۰ پیش‌بینی می‌شود.

قیمت آوالانچ با وجود افزایش درآمد و فعالیت شبکه ثابت است

فعالیت در شبکه آوالانچ در هفته‌های اخیر افزایش یافته است. طبق داده‌های Token Terminal، فعالیت روزانه روی بلاکچین در ماه گذشته به میزان 91.5 درصد رشد داشته است. علاوه بر این، در این بازه زمانی درآمد پلتفرم 386 درصد افزایش یافته است.

با این حال، می‌توان گفت که این افزایش در فعالیت شبکه و درآمد تأثیر خاصی بر عملکرد بازار AVAX در ماه گذشته نداشته است. در 30 روز گذشته، این توکن افزایش قیمت 1.7 درصدی را تجربه کرده است.

آوالانچ (AVAX) در ماه می 168 میلیون دلار توکن را آزاد می‌کند

یکی از دلایل این روند ناامیدکننده بازار می‌تواند آزادسازی قریب‌الوقوع توکن‌های آواکس باشد. در توییتی از K33 Research آمده است که مقدار AVAX در گردش به دلیل این رویداد برای سرمایه‌گذاران اولیه، مشارکت‌کنندگان و اعضای تیم به سرعت افزایش می‌یابد و این احتمالاً تاثیر منفی خواهد داشت.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که آزاد شدن مداوم و قابل توجه توکن‌های AVAX در چند سال آینده فشار فروش ارز دیجیتال را در مقایسه با سایر کوین‌ها افزایش دهد.

منبع: bitcoinist

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.