اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

این گزارش می‌گوید که دارایی‌های دیجیتال ممکن است مشابه اوراق بهادار سنتی تنظیم شوند.

بااین‌حال، در این گزارش آمده است، اگر این فناوری امکان مدیریت ریسک‌ کاربران را فراهم کند، می‌توان یک رویکرد نظارتی جدید ایجاد کرد، متفاوت از رویکردی که پیش از این برای بازار اوراق بهادار وجود دارد.

این سند عمدتاً موضوعات مربوط به دارایی‌های دیجیتال صادر شده در روسیه را طبق قانون ۲۰۲۰ در مورد دارایی‌های دیجیتال پوشش می‌دهد.

این سند پیشنهاد می‌کند قوانین جزئی‌تری برای پرداختن به مالیات بر اوراق بهادار دیجیتال و توکن‌های کاربردی، و همچنین چارچوب قانونی برای توکن‌سازی اوراق بهادار، بدهی‌ها، فلزات و سنگ‌های گران‌بها، و انتشار توکن‌های غیرقابل‌تعویض (NFT) – که حق مالکیت را تأیید می‌کنند – ایجاد کند.

بانک مرکزی روسیه همچنین پیشنهاد داد که دارایی‌های دیجیتال در زیرساخت‌های سنتی بازار سهام گنجانده شود.

قوانین دسترسی به بازار دارایی‌های دیجیتال باید با قوانین بازارهای اوراق بهادار سنتی هماهنگ شود، به‌طوری‌که سرمایه‌گذاران فاقد صلاحیت بتوانند در محدوده ۱۰۰۰۰۰ روبل در سال (۱۶۴۰ دلار) یا بیشتر به هر دو دسترسی داشته باشند – درصورتی‌که آزمون سواد مالی را با موفقیت پشت سر بگذارند.

این بانک همچنین نیاز به ارائه چارچوبی برای اجازه فعالیت به دارایی‌های دیجیتالی صادر شده در خارج از کشور در بازار روسیه می‌بیند، اما فقط آنهایی که «با الزامات کیفی مطابقت دارند» – برای مثال، صادرکننده دارند و توسط دارایی دیگر پشتیبانی می‌شوند.

در این گزارش همچنین به‌ضرورت تنظیم قراردادهای هوشمند اشاره شده است. بانک روسیه انتظار دارد تا ۷ دسامبر نظرات را برای این گزارش دریافت کند.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.