اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

چانگ پنگ ژائو، مدیر اجرایی و سایر افراد دارای پست‌های ارشد، مکرراً به کارمندان بایننس دستور داده بودند که حضور شرکت در چین را پنهان کنند. این شامل یک دفتر در حال استفاده حداقل تا پایان سال ۲۰۱۹ و یک بانک چینی بود که برای پرداخت برخی حقوق کارمندان استفاده می‌شد.

«ما دیگر آدرس دفتر خود را منتشر نمی‌کنیم. مردم در چین می‌توانند بگویند که دفتر ما در چین نیست.»

ژائو این پیغام را در یک گروه پیام‌رسانی شرکت در نوامبر ۲۰۱۷ ارسال کرده بود که توسط FT به دست آمده است.

این اسناد نشان می‌دهد که بایننس، بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال، تا چه حد تلاش کرده است تا محدوده و مکان فعالیت‌های خود را پنهان کند. ژائو گفته است که اکثر کارمندان بایننس – به غیر از «تعداد کمی از نمایندگان خدمات مشتری» – پس از سال ۲۰۱۷ چین را ترک کردند.

این صرافی روز دوشنبه توسط تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به دلیل ادعاهایی که عنوان می‌شود به طور غیرقانونی به مشتریان آمریکایی خدمات داده است، مورد اتهام قرار گرفت.

کمیسیون معاملات آتی کالا همچنین ادعا کرد که بایننس «عمداً» مکان دفاتر اجرایی خود را فاش نکرده است. در اواخر سال ۲۰۱۹، کارمندان این شرکت در مورد یک گزارش رسانه‌ای بحث کردند که ادعا می‌کرد بایننس در حال افتتاح دفتری در پکن است. در یکی از پیام‌ها آمده است: «یادآوری: به طور عمومی، ما دفاتری در مالت، سنگاپور و اوگاندا داریم. لطفاً هیچ دفاتری را در هیچ جای دیگری از جمله چین تایید نکنید.»

بایننس گفت:

مایه تاسف است که منابع ناشناس به اطلاعات قدیمی استناد می‌کنند و رویدادها را به طرز چشمگیری نادرست توصیف می‌کنند.

ژائو در ملا عام بارها این موضوع را رد کرده است که بایننس یک شرکت چینی است، از جمله در یک پست وبلاگی در سال گذشته که گفت تنها «تعداد کمی از نمایندگان خدمات مشتری» تا اواخر سال ۲۰۱۸ در چین باقی مانده‌اند. لازم به ذکر است که رئیس بایننس در چین متولد شده است، اگرچه او پس از مهاجرت به کانادا در کودکی دارای تابعیت کانادایی است.

بایننس گفت:

اعضای اصلی تیم موسس که در شانگهای مستقر بودند، تنها دو ماه پس از تشکیل شرکت، چین را ترک کردند – حتی قبل از سرکوب صنعت کریپتو در چین.

شکایت CFTC در حالی مطرح می‌شود که شعبه آمریکایی بایننس، Binance US، در واشنگتن به دلیل پیشنهاد خرید یک میلیارد دلاری دارایی‌های متعلق به Voyager Digital، یک وام‌دهنده کریپتویی ورشکسته مستقر در ایالات متحده، مورد بررسی قرار گرفته است. این خرید توسط کمیته سرمایه‌گذاری خارجی در ایالات متحده (Cfius) در حال بررسی است – یک آژانس دولتی که تعیین می‌کند آیا سرمایه‌گذاری‌های خارج از کشور خطرات امنیت ملی را به همراه دارد یا خیر.

گزارش فایننشال تایمز: بایننس برای چندین سال روابط گسترده خود را با چین مخفی کرده است

بایننس می‌گوید که شرکت وابسته در ایالات متحده مجوز فناوری شرکت مادر خود را صادر می‌کند، اما یک نهاد مستقل عملیاتی است. با این حال، روابطی بین این دو وجود دارد، از جمله با خود ژائو، که مالک نهایی بایننس ایالات متحده است.

بایننس گفت:

«برای روشن بودن، دولت چین، مانند هر دولت دیگری، به داده‌های بایننس دسترسی ندارد، مگر در مواردی که ما به درخواست‌های قانونی پاسخ می‌دهیم.»

اسناد داخلی شرکت نشان می‌دهد که چین حتی پس از اینکه این کشور فشار بر ارزهای دیجیتال را در سال ۲۰۱۷ تشدید کرد، چقدر برای بایننس اهمیت داشت. در سال ۲۰۱۸، به کارمندان گفته شد که دستمزدها از طریق بانکی در شانگهای پرداخت می‌شود. یک سال بعد، از کارمندانی که در چین حقوق و دستمزد داشتند خواسته شد در یک جلسه مالیاتی در دفتری واقع در چین شرکت کنند.

یکی از کارمندان از ارائه پیشنهادها برای یک تیم استخدام در شانگهای در اواسط سال ۲۰۱۸ خبر داد. این شخص گفت: امیدوارم همه بتوانند از کار کردن در اینجا لذت ببرند. هفته‌ها بعد، یکی از کارمندان ارشد هشداری صادر کرد:

«عزیزان، لطفاً از پوشیدن لباس یا لوازم جانبی با آرم بایننس در یا اطراف محل‌های اداری ما خودداری کنید. اکیداً ممنوع است.»

اسناد نشان می‌دهد که دفتری واقع در شانگهای برای جلسات و رویدادهای آموزشی کارکنان استفاده می‌شود. این شرکت در حال استخدام کارکنانی بود که شامل یک تحلیلگر داده و یک متخصص تسویه‌حساب در شانگهای تا سال ۲۰۱۹ بود، دو سال پس از اینکه ژائو گفت بایننس چین را ترک کرد.

بایننس همچنین تمام تلاش خود را کرده است تا حضور خود در چین را از طریق استفاده از شبکه‌های خصوصی مجازی (VPN) پنهان کند.

یک سند نشان می‌دهد بایننس به تازه‌واردان مستقر در چین دستور داد VPNها را روی دستگاه‌های خود نصب کنند. شکایت CFTC در روز دوشنبه همچنین ادعا کرد که بایننس به مشتریان آمریکایی دستور داده است که از VPN برای پنهان کردن مکان خود استفاده کنند.

فایننشال تایمز نتوانست تعیین کند که آیا دفاتر ذکر شده تا سال ۲۰۲۰ هنوز در حال استفاده هستند یا خیر، اما یکی از کارمندان سابق گفت که بسیاری از توسعه‌دهندگان کلیدی شرکت هنوز در چین هستند.

منبع: Financial Times

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.