اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

فوربس مجدداً فعالیت‌های آن‌چین بایننس را بررسی کرده و متوجه شده است که این صرافی 1.78 میلیارد دلار از وجوه کاربران را به هج فاندهای مختلف منتقل کرده است. این مقاله نشان می‌دهد که صرافی تحت رهبری چانگ‌پنگ ژائو وثیقه در نظر گرفته شده برای B-peg USDC را بدون کاهش عرضه، کاملاً خالی کرده است.

اما در این بین کامیونتی کریپتو فوربس را به گسترش ترس، عدم‌اطمینان و شک (FUD) علیه بایننس متهم کرده است.

فوربس گزارش می‌دهد: بایننس اقدام به تخلفاتی مشابه FTX کرده است

آیا بایننس قوانین خودش را زیر پا می‌گذارد؟

بایننس برای تسهیل استفاده از دیگر توکن‌های بلاکچین در زنجیره BNB یک B-token صادر می‌کند. صرافی موظف است تنها پس از ذخیره کردن 100 درصدی وثیقه از توکن اصلی، B-token صادر کند. به عنوان مثال، برای هر 100 B-USDC، باید 100 USDC به عنوان وثیقه داشته باشد.

با این حال، صرافی قوانین خود را در 17 آگوست زیر پا گذاشت و 3.63 میلیارد دلار از کیف پول پگ خود به کیف پول سرد Binance 8 برداشت. سپس 1.85 میلیارد دلار را به کیف پول پگ بازگرداند اما 1.78 میلیارد دلار باقی مانده را به کیف پول سرد Binance 14 منتقل کرد. پس از آن، صرافی وجوه را به یک شرکت تجاری، کامبرلند، Amber Group ،Alameda Research و بنیان‌گذار TRON، جاستین سان، توزیع کرد.

فوربس گزارش می‌دهد: بایننس اقدام به تخلفاتی مشابه FTX کرده است

یکی از سخنگویان بایننس در ژانویه توضیح داد که وجوه پگ به اشتباه به کیف پول‌های سرد منتقل شده است. پاتریک هیلمن، مدیر ارشد استراتژی بایننس، به فوربس گفت که «هیچ اختلاطی وجود نداشته است» و این یک رفتار تجاری عادی بوده است.

B-USDC به مدت چهار ماه وثیقه صفر داشته است

وقتی بایننس 1.78 میلیارد دلار USDC را در 17 آگوست برداشته کرده است، در مقابل عرضه B-USDC را کاهش نداده است. در این صورت وثیقه به صفر رسید و صرافی تا چهار ماه آن را اصلاح نکرد.

فوربس گزارش می‌دهد: بایننس اقدام به تخلفاتی مشابه FTX کرده است

این مقاله همچنین بیان می‌کند که B-USDC در سه موقعیت مختلف بیش از 1 میلیارد دلار کمبود داشت. فوربس معتقد است که بایننس از وجوه مشتریان، مشابه صرافی ورشکسته FTX، سوءاستفاده می‌کند.

فوربس در مقابل بایننس؟

اما در موارد مختلف، کامیونتی به این نکته اشاره کرده است که این نشریه رفتار نرمی با سم بنکمن دارد در حالی که FUD علیه چانگ‌پنگ ژائو را گسترش می‌دهد. سال گذشته، ایرینا هیور، وکیل رمزارز، در توییتی نوشت که فوربس «دروغ و اطلاعات نادرست» گزارش می‌کند. همچنین، ژائو از فوربس به دلیل افترا شکایت کرد که در سال 2020 از این پرونده صرف‌نظر کرد.

فوربس گزارش می‌دهد: بایننس اقدام به تخلفاتی مشابه FTX کرده است

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.