ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

درحالی‌که مدیرعامل بایننس، CZ، این صرافی را بدون مدیر مالی اداره می‌کند، طبق گزارش‌ها، بایننس تقریباً 25 درصد از دارایی‌های خود را در کمتر از 60 روز از دست داده است.

تجزیه‌وتحلیل اخیر فوربس نشان می‌دهد که بیش از 12 میلیارد دلار خروج دارایی از بایننس در دو ماه گذشته به رهبری استیبل کوین BUSD منتشر شده توسط Paxos و کوین BNB که مربوط به خود بایننس است، انجام شده است.

اتکای بایننس به BNB جریان‌های خروجی را نگران‌کننده نشان می‌دهد

بر اساس گزارش فوربس، ارزش کوین BNB بایننس در دو ماه گذشته حدود 30 درصد کاهش یافته است و تنها 29 میلیارد دلار از آن در صرافی باقی مانده است.

داده‌های بازیابی شده از CoinMarketCap متعلق به بایننس در 9 ژانویه 2022، نشان می‌دهد که 31 درصد از دارایی‌های بایننس از BNB تشکیل شده است، که در تضاد با درصد پایینی است که این صرافی در نوامبر 2022 گزارش کرده است.

دارایی بایننس

این تخمین 31 درصدی نیز کمتر از برآورد سایر ارائه‌دهندگان داده مانند CoinMarketCap ،Nansen و Defillama است. اگر تخمین بالا درست باشد، بایننس مقدار قابل‌توجهی از پایه دارایی خود را از طریق خروجی‌های آینده BNB از دست خواهد داد.

این گزارش همچنین اختلاف فاحشی را در گزارش دارایی بیتکوین بایننس با شرکت امنیت سایبری CER.LIVE که بیش از دو برابر تخمین 4.3 میلیارد دلاری کوین‌مارکت‌کپ را گزارش کرده بود، نشان می‌دهد.

بایننس شاهد خروج 25 درصد از دارایی‌ها در کمتر از دو ماه بوده است


بایننس شاهد خروج 25 درصد از دارایی‌ها در کمتر از دو ماه بوده است

خروجی 3 میلیارد دلاری BUSD شامل 15 درصد از دارایی‌ها می‌شود

علاوه بر خروج BNB، دارایی BUSD بایننس در 25 نوامبر و 14 دسامبر 2022 به شدت کاهش یافت، زیرا چندین نهنگ این توکن را با USDC و تتر تعویض کردند.

فوربس گزارش می‌دهد که ارزش BUSD هولد شده در صرافی در 14 دسامبر 2022 به میزان 3.5 میلیارد دلار کاهش یافت و دارایی‌های این پلتفرم معاملاتی را 15 درصد کاهش داد. در همین حال دارایی USDT و USDC افزایش یافت.

بایننس همچنین 232 میلیون دلار به صورت BUSD به Binance.US ارسال کرده تا احتمالاً نفوذ مالی خود برای تصاحب دارایی‌های بروکر ورشکسته وویجر دیجیتال را از نظر کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده تقویت کند.

SEC اخیراً برنامه‌های تصاحب Binance.US را به دلیل عدم مشاهده کافی از وضعیت مالی صرافی آمریکایی مسدود کرده است.

علاوه بر مشکلات بایننس، مشتریان دارایی‌های MATIC ،APE و GALA خود را از نوامبر 2022 تا 40 الی 50 درصد کاهش داده‌اند.

آیا CZ شوالیه سفید کریپتو باقی خواهد ماند؟

پس از فروپاشی صرافی باهامایی FTX، توانایی صرافی‌های کریپتو برای پردازش به‌موقع و سریع برداشت‌های انبوه به یک نقطه کلیدی تبدیل شد.

FTX در اوایل نوامبر 2022 دارایی کافی برای برداشت‌های نقدی نداشت، که منجر به مرگ آن در 11 نوامبر 2022 شد.

مدیرعامل سابق آن، سم بنکمن – فرید، که با هشت اتهام جنایی در ایالات متحده مواجه است، ظاهراً نقدینگی FTX را از طریق وام‌های غیراخلاقی و سایر سوء استفاده‌ها تخلیه کرده است.

در 13 دسامبر 2022، مشتریان بایننس با موفقیت تقریباً 1 میلیارد دلار از صرافی پس از توقف برداشت از استیبل کوین USDC برداشت کردند. CZ در آن زمان گفت که صرافی‌های ارز دیجیتال باید به طور منظم «تست استرس» را برای تعیین انعطاف‌پذیری خود انجام دهند.

پس از سقوط FTX، مدیرعامل بایننس (CZ) یک صندوق بازیابی راه‌اندازی کرد تا به شرکت‌های رمزنگاری آسیب‌دیده از زمستان کریپتو کمک کند تا سرپا بمانند. این اقدامات و چند مورد دیگر باعث شد که او در برخی محافل شهرت یک ناجی کریپتو پیدا کند.

بااین‌حال، غیبت یک مدیر مالی پس از خروج «ژو وی» در ژوئن 2021، سؤالات نگران‌کننده‌ای را در مورد قدرت CZ برای خرج‌کردن پولی که ممکن است در اختیار او برای ذخیره مجدد بایننس و جلوگیری از سناریوی مخوف Bank run نباشد، ایجاد می‌کند.

منبع: Beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.