اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

از زمان فروپاشی صرافی متمرکز FTX، بیشتر مردم شروع به مهاجرت به سمت کیف پول‌های خودحضانتی کرده‌اند. چنین کیف پول‌هایی به کاربران این امکان را می‌دهند که بانکدار خودشان باشند و کنترل کامل وجوه و کلیدهای خصوصی خود را در اختیار بگیرند. به موازات آن، تامین امنیت کیف پول نیز به عهده خودشان است.

بازرسی که اخیراً توسط پلیس از آژانس پلیس ایالتی در نوادا انجام شد، «کلمات کلیدی» یک مظنون را فاش کرد. دوربین بدن یک افسر ظاهراً آن‌ها را ضبط کرده است. زمان زیادی طول نکشید تا فیلم ویدئویی در توییتر پخش شود.

قابل ذکر است، دو افسر پلیس در حال بازرسی خودروی مظنون بودند که با تکه‌هایی کاغذ مواجه شدند. در آنجا یک‌تکه کاغذ حاوی کلمات کلیدی ولت دست‌نوشته مظنون دیده شد.

چانگ‌پنگ ژائو با بازنشر ویدئویی که این موضوع را به نمایش می‌گذارد، از کاربران خواست تا در مورد خطرات موجود در ذخیره‌سازی دارایی‌های کریپتویی اطلاعات کسب کنند. مدیر اجرایی بایننس همچنین اظهار داشت که او طرفدار «انتخاب آزاد» است.

او همچنین گفت که هرکسی آزاد است که رمزارز خود را هرطور که می‌خواهد هولد کند.

کیف پول‌های ذهنی (Brain Wallet) بیتکوین چیست؟

در توییت CZ، یک کاربر خاص اظهار داشت که اگر فردی کلید خصوصی یا seed phrase را حفظ کند، مغز به کیف پول بیتکوین نهایی تبدیل می‌شود. در پاسخ به این صحبت، CZ به مفهوم IRL کیف پول‌های ذهنی اشاره کرد.

به‌خاطر سپردن کلمات بازیابی به کاربران کمک می‌کند تا بیتکوین را در ذهن خود ذخیره کنند.

اساساً، اگر یادداشت در جایی ثبت نشود، بیتکوین‌ها اساساً فقط در ذهن مالک نگه داشته می‌شوند. تکنیک‌های حافظه معمولاً به کاربران کمک می‌کنند تا عبارت را به‌راحتی حفظ کرده و به‌خاطر بیاورند.

بااین‌حال، اگر عبارت فراموش شود یا شخص بمیرد یا حافظه خود را از دست بدهد یا برای همیشه ناتوان شود، بیتکوین‌ها برای همیشه از بین می‌روند. با تاکید بر همین موضوع، CZ عقیده داشت که «انسان‌ها به مرور زمان فراموش می‌کنند.»

نوشتن کپی‌های فیزیکی از کیف پول ذهنی هدف آن را به چالش می‌کشد. به همین ترتیب، اگر کپی یک کیف پول ذهنی، یک کیف پول ذهنی دیگر باشد (یعنی مغز شخص دیگری)، آن شخص می‌تواند به کلیدهای خصوصی و دارایی‌ها دسترسی داشته باشد و هدف نهایی چنین کیف پول‌هایی را دوباره شکست دهد.

مدیرعامل بایننس همچنین ادعا کرد که کیف پول‌های ذهنی به چالش‌های وراثت نیز پاسخ مناسبی نمی‌دهند.

پاشنه آشیل

برای ایجاد یک کیف پول ذهنی، می‌توان با استفاده از نرم‌افزار کیف پول بیتکوین یک آدرس جدید ایجاد کرد، کلمات کلیدی را حفظ کرد و سپس کیف پول را از گجت الکترونیکی حذف کرد.

از طرف دیگر، کاربران همچنین می‌توانند کلیدهای خصوصی را با استفاده از نرم‌افزار بیتکوین که مخصوص ایجاد چنین کیف‌هایی طراحی شده است، تولید کنند.

روش دوم یک کیف پول با استفاده از هر عبارت عبوری که کاربران برای نمایش کلید خصوصی خود انتخاب می‌کنند، ایجاد می‌کند.

با این اوصاف، لازم به ذکر است که این روش تولید کیف پول ذهنی کاملاً ناامن است و معمولاً نسبت به آن هشدار زیادی داده می‌شود.

گزارش یک محقق ناشناس BitMex در سال 2020 نشان داد که چگونه کیف پول‌هایی – که عبارت عبور توسط کاربر تولید می‌شود می‌توانند بر اساس کیفیت رمز عبور آسیب‌پذیر باشند.

این محقق با استفاده از نقل‌قول‌هایی از ادبیات، گزیده‌ای از وایت پیپر بیتکوین و اشعاری از آهنگ باب دیلن، هشت کیف پول تولید کرد.

جالب اینجاست که نام کیف پول بر اساس خط آغازین «مرا اسماعیل صدا کن» رمان «موبی دیک» اثر هرمان ملویل، در همان لحظه ایجاد هک شد.

بقیه همه به‌تدریج در همان روز رمزگشایی شدند. بااین‌وجود، نقل‌قول از وایت پیپر بیتکوین طولانی‌ترین زمان را برای شکستن (تقریباً 13 ساعت) به خود اختصاص داد.

این گزارش با این استدلال به پایان رسید که کیف پول ذهنی ممکن است راهی امن برای ذخیره کوین‌ها نباشد، البته نه با استفاده از عبارات رایج در آثار منتشر شده. بااین‌حال، این محقق همچنین گفت:

«اگر کسی بداند که چه می‌کند و درک قوی از خطرات موجود و نحوه عملکرد مهاجمان داشته باشد، ممکن است استفاده از یک کیف پول ذهنی تا حد محدودی بی‌خطر باشد.»

منبع: Watcher.guru

4.5/5 - (24 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.