ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

در طول چند روز گذشته، قیمت بیتکوین (BTC) با افزایش بیش از 20 هزار دلار، روایت‌هایی که در مورد مرگ این کوین به گوش می‌خورد را فعلاً خاموش کرده است. این سطح برای اولین‌بار از زمان فروپاشی FTX تست شده است. دراین‌بین به نظر می‌رسد که معامله گران بیتکوین سود قابل توجهی به جیب زدند.

طبق داده‌های Santiment، بیتکوین در حال حاضر بالاترین نسبت برداشت سود (Profit-take Ratio) از فوریه 2021 را تجربه می‌کند. همتای بیتکوین، اتریوم نیز حالت مشابهی را نشان می‌دهد و نسبت برداشت سود آن به بالاترین سطح از اکتبر 2021 رسیده است.

بیتکوین: سرمایه‌گذاران حتی بیشتر از سال 2021 سود خود را نقد کردند

این پلتفرم تجزیه‌وتحلیل درون زنجیره‌ای در توضیح این موضوع نوشت:

«آیا بازار کریپتو سقف لوکال خود را دیده است؟ معامله‌گران طوری رفتار می‌کنند که گویی باید از این فرصت برای برداشت سود استفاده کنند، درحالی‌که فرصت آن داده شده است.»

علاوه بر این، IntoTheBlock  خاطرنشان کرد که 59 درصد از دارندگان بیتکوین در حال حاضر در سود هستند. فقط 38 درصد کوین‌های خود را در ضرر هولد می‌کنند.

اما چه چیزی بیتکوین را به این سطح رساند؟

آخرین پامپ قیمت بیتکوین می‌تواند به مجموعه‌ای از عوامل مرتبط باشد. افزایش حرکت نهنگ‌ها نیز یکی از آنهاست. Santiment عنوان کرد که این یک «توضیح قطعی» برای حرکت بیتکوین به بالای 21 هزار دلار است.

بیتکوین: سرمایه‌گذاران حتی بیشتر از سال 2021 سود خود را نقد کردند

این پلتفرم اشاره کرد که در 10 هفته گذشته 105,600 بیتکوین توسط آدرس‌های کوسه جمع شده است. این آدرس‌ها به کیف پول‌هایی اطلاق می‌شود که 10-100 بیتکوین در خود دارند.

با بررسی آدرس نهنگ‌ها – کیف پول‌هایی که 100 تا 1000 بیتکوین دارند – این‌طور دیده می‌شود که 67 هزار بیتکوین در8 هفته گذشته به دارایی خود اضافه کردند. همچنین کیف پول‌هایی که شامل 1000 تا 10,000 بیتکوین هستند در 10 روز گذشته 37,000 بیتکوین به سبد خود اضافه کرده بودند.

درحالی‌که حرکت بعدی بیتکوین کاملاً نامشخص است، این نهنگ‌ها و کوسه‌ها نسبت به آینده دارایی خوش‌بین بودند. در کنار اینها، چندین نهاد دیگر مانند آنتونی اسکاراموچی از SkyBridge Capital، سال 2023 را به عنوان «سال بازیابی» بیتکوین نامیدند.

او حتی در ادامه به احتمال رسیدن بیتکوین به 50,000 تا 100,000 دلار در سال جاری اشاره کرد.

از سوی دیگر  Meltem Demirors، مدیر ارشد استراتژی در CoinShares، گفت که انتظار می‌رود بیتکوین در محدوده‌ای بین 15,000 تا 20,000 دلار به عنوان کف و 25,000 تا 30,000 دلار در سطح بالا در سال 2023 معامله شود.

منبع: Watcher.guru

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.