اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

با نگاهی به داده‌های تاریخی، BitOoda گفت که شش ماه پس از هر یک از رویدادهای هاوینگ قبلی، بیتکوین افزایش قیمت داشته است، که مهم‌ترین افزایش آن پس از هاوینگ اول در سال ۲۰۱۲ بود که قیمت بیش از ده برابر ارزش خود افزایش یافت.

BitOoda گفت: در سال 2016، قیمت بیتکوین ۵۳ درصد شش ماه پس از هاوینگ افزایش یافت، در حالی که قبل از هاوینگ سال ۲۰۲۰ قیمت عمدتاً ثابت بود – به استثنای شوک بیرونی ناشی از فروش ناشی از کووید در ماه مارس، ۶۰ روز قبل از رویداد. قیمت بیتکوین پس از آن بیش از ۷۰ درصد در ۱۸۰ روز بعد افزایش یافت.

داده‌های CryptoQuant نشان می‌دهد در حالی که ارزش دلاری بیتکوین استخراج‌شده در ابتدا پس از هر هاوینگ کاهش می‌یابد، جریان‌های مالی پس از هاوینگ همیشه باعث بهبود قیمت در طول تاریخ بیتکوین شده است.

CryptoQuant به Blockworks گفت که این اثر در طول زمان کم‌تر شده است و تأثیر هاوینگ در عرضه، نسبت به سایر عوامل کاهش می‌یابد.

یکسال تا هاوینگ بعدی بیتکوین زمان باقی مانده است - چه چیزی انتظار می‌رود؟
Price of bitcoin compared against the flows of capital to derivative exchanges | Source: CryptoQuant

جولیو مورنو، سرپرست تحقیقات CryptoQuant گفت:

پذیرش، تقاضای سازمانی، دسترسی آسان‌تر به بیتکوین و عوامل کلان برای رشد قیمت بیتکوین مهم‌تر شده‌اند. او خاطرنشان کرد که وقتی جریان سرمایه در حال رشد است – به این معنی که تقاضا برای معامله بیتکوین در حال افزایش است – دارایی افزایش می‌یابد و بالعکس.

همبستگی قیمت بیتکوین با نرخ هش

این گزارش خاطرنشان می‌کند که اکوسیستم بیتکوین احتمالاً در سال‌های آینده به رشد قابل‌توجه خود ادامه خواهد داد و انتظار می‌رود که هم قیمت و هم نرخ هش به طور پیوسته افزایش پیدا کنند و منجر به رویداد هاوینگ بعدی در سال ۲۰۲۴ شود.

به گفته این شرکت، حرکت قیمت منجر به نرخ هش می‌شود، با رشد پایدار نرخ هش که معمولاً ناشی از افزایش قیمت است، اگرچه این مورد بحث است.

نرخ هش شبکه بیتکوین معیاری از قدرت محاسباتی است که توسط ماینرها در سراسر جهان به شبکه اختصاص داده شده است. این تعداد کل هش‌هایی را نشان می‌دهد که می‌توانند توسط همه ماینرها در یک دوره معین انجام شوند و بر حسب اگزاهش در ثانیه (EH/s) اندازه‌گیری می‌شود.

بر اساس داده‌های YCharts، نرخ هش فعلی شبکه بیتکوین ۳۲۰٫۴۲ EH/s است که در مقایسه با سال گذشته حدود ۵۱ درصد افزایش یافته است.

افزایش نرخ هش در سال گذشته احتمالاً به دلیل افزایش تعداد ماینرهایی است که به شبکه ملحق شده‌اند و همچنین استفاده از تجهیزات استخراج قدرتمندتر. این منجر به رقابت بیشتر برای پاداش استخراج و افزایش امنیت کلی شبکه شده است.

افزایش تعداد ماینرهای بیتکوین بازتابی از بهبود احساسات بازار است، همانطور که در حرکت‌های صعودی قیمت دیده می‌شود. این در زمانی اتفاق می‌افتد که شرکت‌کنندگان در صنعت در حال ارزیابی مجدد رویکرد ریسک‌پذیر برای محافظت از ثروت هستند.

تجزیه و تحلیل سناریوهای نرخ هش، پیوندی با منحنی قیمت توان تخمینی را نشان می‌دهد، که نشان می‌دهد همگرایی فناوری ASIC به فرایندهای نیمه‌رسانای پیشرو، سخت‌افزار نسل بعدی را در اواخر سال ۲۰۲۳ وارد بازار می‌کند و حجم محموله‌ها در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌شود.

مورنو گفت:

با توسعه ASICهای قدرتمندتر و کارآمدتر، هش‌ریت شتاب گرفته است؛ زیرا ماینرها از سرمایه و هزینه عملیاتی کمتری برای هر تراهش مستقر شده برخوردار می‌شوند. آخرین نسل ASICها حدود ۵۰ تا ۱۰۰ درصد قدرتمندتر از مدل‌های قبلی هستند.

BitOoda تخمین می‌زند که «حداکثر هش‌ریت‌های مارجینال» نظری می‌تواند تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۳۲ EH/s و تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۷۲۱ EH/s برسد، با این فرض که قیمت برق زیر ۵۰ دلار در هر مگاوات ساعت باقی بماند.

به گفته این شرکت تحقیقاتی، اگرچه حقیقت این است که احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۳ به ۴۰۰ EH/s نزدیک‌تر خواهد بود، که نشان‌دهنده مقدار قابل توجهی از تجهیزات قدیمی‌تر است که هنوز در حال استفاده هستند.

در درازمدت، امنیت شبکه بیتکوین بیشتر به کارمزد تراکنش‌ها بستگی دارد. همانطور که ساتوشی پیش از این عنوان کرده بود.

ساتوشی در سال ۲۰۱۰ نوشت:

«در سال‌های بعد، زمانی که تولید کوین‌های جدید درصد کمی از عرضه موجود باشد، قیمت بازار بیش از هر چیزی، هزینه تولید را تعیین می‌کند.»

منبع: blockworks

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.