اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

قیمت هش (Hashprice) بیتکوین در هفته‌های اخیر به طور قابل توجهی کاهش یافته و به سطوح اولیه ژانویه رسیده است – نشانه بالقوه‌ای از اینکه روند صعودی ماینینگ ممکن است به پایان برسد.

قیمت هش ارزش بازار را برای هر واحد قدرت هش اندازه‌گیری می‌کند. قیمت بیتکوین ارزش قیمت هش را در کنار سختی شبکه و کارمزد تراکنش تعیین می‌کند.

طبق داده‌های هش‌ریت، با توجه به اینکه سختی شبکه بیتکوین به بالاترین حد خود رسیده و قیمت کاهش یافته است، ماینرها ممکن است با مشکلاتی روبرو شوند؛ زیرا هش‌ریت به 61.38 دلار P.H./Day کاهش یافته است.

کاهش قیمت هش بیتکوین؛ ماینرها با مالیات احتمالی 30 درصدی بر انرژی در آمریکا مواجه شده‌اند
Source: Hashrate Index/Jaran Mellerud

این برای ماینرها چه معنایی دارد؟

Jaran Mellerud، محقق هش‌ریت، گفت که سختی استخراج بیتکوین و هش‌ریت در سال 2023 بیش از 20 درصد افزایش یافت، زیرا این دارایی دیجیتال ریکاوری قیمت را تجربه کرد.

او اشاره کرد که عملکرد بیتکوین بسیاری از اپراتورها را تشویق کرد تا دستگاه‌های خود را روشن کنند، که باعث افزایش رقابت در بازار شد.

با این حال، سقوط قیمت به زیر 20,000 دلار، نیمی از دستاوردهای آن را در سال 2023 از بین برده است. این بدان معناست که ماینرها با وضعیتی مشابه سال 2022 روبرو می‌شوند که در آن کاهش ارزش بیتکوین، ماینینگ را بی‌سود کرده است.

ملرود تاکید کرد که با برگشت ماینرهای بیشتری در ماه‌های آینده، هش بیتکوین افزایش خواهد یافت. در حال حاضر، چندین ماینر قصد دارند ظرفیت استخراج خود را با آنلاین کردن دستگاه‌های بیشتر افزایش دهند.

ملرود افزود:

اگر قرار است قیمت هش در سطح فعلی باقی بماند، قیمت بیتکوین باید به میزان قابل توجهی افزایش یابد… رویدادهای اخیر قیمت هش نشان‌دهنده اهمیت پوشش ریسک است.

ماینرها با 30 درصد مالیات بر استخراج کریپتو مواجه هستند

وضعیت بد ماینرهای بیتکوین مستقر در ایالات متحده می‌تواند با مالیات 30 درصدی پیشنهادی بر تمام هزینه‌های انرژی مربوط به استخراج ارزهای دیجیتال تشدید شود.

برنامه بودجه سال 2024 جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده، شامل یک پیشنهاد مالیاتی جدید برای استخراج کریپتو بود. دولت گفت که فعالیت‌های ماینینگ کریپتو مستلزم مصرف عظیم انرژی است و می‌تواند به محیط‌زیست آسیب برساند. این سازمان افزود که فعالیت‌های ماینینگ می‌تواند قیمت برق را افزایش دهد و باعث ایجاد اختلال در شرکت‌های انرژی محلی شود.

دنیس پورتر، مدیرعامل Satoshi Act Fund ، این پیشنهاد را تبعیضی غیرمنصفانه و هدفمند توصیف کرد. او افزود که این مالیات به طور مؤثر استخراج بیتکوین در ایالات متحده را از بین می‌برد.

سهام بخش استخراج

به دنبال مجموعه‌ای از رویدادهای نزولی در بازار، سهام چندین ماینر بیتکوین در 24 ساعت گذشته ریزش کرده است.

بر اساس داده‌های Google Finance، سهام Riot با 12.22 درصد کاهش به 5.53 دلار رسیده است، در حالی که سهام Hut 8 با کاهش 14 درصدی به 1.75 دلار رسیده است. Marathon Digital و Canaan نیز به ترتیب 11% و 7% کاهش قیمت داشتند.

منبع: cryptoslate

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.