اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بسیاری عقیده دارند که بازارهای مالی، مانند جزر و مد اقیانوس‌ها، به صورت چرخه ای در جریان هستند. در طول تاریخ، این بازارها الگوی تکرارشونده‌ای از سقف به کف و بالعکس را تجربه کرده‌اند که ناشی از تأثیر پیچیده روان‌شناسی سرمایه‌گذار، عوامل اقتصادی و پویایی بازار است. برای اطلاع از اخبار ارزهای دیجیتال، با ما همراه باشید.

در این زمینه، روز دوشنبه، 29 می، علی مارتینز، تحلیلگر ارزهای دیجیتال، به مقایسه نمودار قیمت بیت کوین و این چرخه روان‌شناسی بازار پرداخت و احساسات مختلف را در آن ترسیم کرد.

مقایسه چرخه بازار با بیتکوین

مارتینز گفت:

بیت کوین در حال ورود به مرحله امید در چرخه روان‌شناسی بازار است. به عبارت دیگر، بیت کوین احتمالاً پس از گذراندن مراحل بدبینانه مانند هراس، تسلیم شدن، خشم و افسردگی در چرخه بعدی احساسات مثبت بازار را جذب خواهد کرد.

بیت کوین وارد چرخه‌های خوش‌بینانه‌تری در بازار می‌شود

با فرض اینکه حرکت اخیر قیمت بیت کوین با این چرخه مطابقت دارد، بزرگ‌ترین ارز دیجیتال جهان اخیراً مرحله «ناباوری» را پشت سر گذاشته است، که ظاهراً احساسی است که سرمایه‌گذاران در هنگام ظهور یک روند جدید پس از بازار نزولی تجربه می‌کنند.

طبق این چرخه، این مرحله با مرحله «امید» دنبال می‌شود که طی آن یک دارایی شاهد تثبیت و اصلاح موقت است، اما سرمایه‌گذاران نسبت به پتانسیل آینده آن خوش‌بین‌تر هستند.

این چرخه نشان می‌دهد که «امید» قبل از تعدادی از مراحل چرخه مثبت بازار، از جمله «خوش‌بینی»، «باور»، «هیجان» و «خوشحالی» قرار می‌گیرد.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.