زمانی که بیتکوین در سال 2009 به بازار جهانی عرضه شد، اصطلاح «استخراج بیتکوین» نیز شنیده شد. طی پروسه استخراج، ماینرها مسئول تأیید تراکنش‌ها و ایجاد رمزارزهای جدید هستند و برای تلاش‌های خود، پاداش دریافت می‌کنند. در این مقاله به آموزش استخراج بیتکوین و مهم‌ترین نکات در این حوزه می‌پردازیم.

 

استخراج بیتکوین به چه معناست؟

استخراج بیتکوین فرایندی برای افزودن دیجیتالی سوابق تراکنش‌ها و معاملات به بلاکچین است. درواقع استخراج کریپتوکانسی را می‌توان فرایند ثبت سوابق تراکنش‌هایی دانست که از طریق قدرت محاسباتی عظیمی اجرا می‌شود.

تمام ماینرهای بیتکوین موجود، در یک شبکه غیرمتمرکز همتا به همتا (Peer-to-Peer) مشارکت می‌کنند تا از ایمن و مطمئن‌بودن شبکه پرداخت اطمینان حاصل شود. شبکه بلاکچین یک شبکه غیرمتمرکز P2P به شمار می‌آید که حاوی یک دفتر کل مشترک است.

این شبکه هیچ مرجع مرکزی ندارد؛ بنابراین تراکنش‌ها در شبکه ماینر ثبت، پردازش و تأیید می‌شوند. داده‌هایی که در شبکه بلاکچین به اشتراک گذاشته می‌شوند، به‌طور کامل شفاف هستند. از سوی دیگر، اطلاعات خصوصی و شخصی درباره هویت اعضا همواره ناشناس خواهد ماند.

در بلاکچین برای اینکه ماینرها بتوانند به پاداش بلوک‌هایی که استخراج کرده‌اند دسترسی داشته باشند، باید بلوک‌های تراکنش اعتبارسنجی شوند. هر زمان که یک بلوک تراکنش جدید به سیستم اضافه شود، یک بیتکوین جدید در شبکه معرفی خواهد شد؛ بنابراین ماینرها نه‌تنها برای ایمن‌سازی شبکه، بلکه برای تأیید تراکنش‌ها نیز کار می‌کنند؛ به این ترتیب برای اینکه عملکرد شبکه بلاکچین به‌درستی باشد، ماینرها باید روی شبکه بلاک‌چین وجود داشته باشند.

اصول استخراج بیتکوین

 • سخت‌افزار محاسباتی

ماینرها برای انجام محاسبات باید جدیدترین و به‌روزترین سخت‌افزار محاسباتی را در اختیار داشته باشند تا بتوانند با موفقیت رمزارزهای بیشتری را استخراج کنند. آن‌ها به سخت‌افزار خاصی نیاز دارند که به احتمال زیاد باید هزینه بالایی را در ازای آن بپردازند. ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) سخت‌افزار محبوبی است که برای استخراج استفاده می‌شود و می‌تواند هزینه‌ای بیش از 1500 دلار برای هر رایانه (ماینر) داشته باشد.

 • هزینه‌های برق

برق را می‌توان هزینه عملیاتی اولیه استخراج بیتکوین دانست. این هزینه ممکن است بین 0.03 دلار تا 0.08 دلار در هر کیلووات ساعت شناور باشد. بی‌شک تغییرات اقتصادی و حتی سیاسی سبب ایجاد تغییراتی در میزان سوددهی این کریپتو خواهند شد؛ بنابراین استفاده از ماینرهایی که انرژی کمتری مصرف می‌کنند، امری بسیار مهم است.

 • قیمت بیتکوین

می‌دانیم که ماینرها بعد از انجام محاسبات ریاضی و حل مسئله، مقدار مشخصی ارز دریافت می‌کنند. بر همین اساس، قیمت بیتکوین در زمان استخراج کریپتو تأثیر بسیاری بر میزان سوددهی استخراج خواهد داشت. اگر بیتکوین به ارز قابل‌قبول‌تری تبدیل شود، تقاضا برای استخراج آن بیشتر خواهد شد.

انواع روش‌های استخراج بیتکوین

برای استخراج بیتکوین روش‌های گوناگونی وجود دارد و شما می‌توانید روش موردنظر خود را با توجه به شرایط‌ خود انتخاب کنید. در این بخش از مقاله، محبوب‌ترین روش‌های استخراج بیتکوین آورده شده است که با مطالعه آن‌ها می‌توانید با مبحث آموزش استخراج بیتکوین با ماینر تا حدود زیادی آشنا شوید.

آموزش استخراج بیتکوین با گوشی

 • CPU ماینینگ

CPU ماینینگ قدیمی‌ترین روش استخراج در بلاکچین بیتکوین است که با استفاده از یک کامپیوتر معمولی و از طریق یک تراشه CPU انجام می‌شود. این نوع ماینینگ در مقایسه با میزان برقی که در طول ماینینگ مصرف می‌کند، بیتکوین کمتری در مقایسه با انواع دیگر ماینرها تولید می‌کند. با توجه به اینکه CPU ها قدرت پردازش کافی برای رقابت با ASIC ندارند، چندان توصیه نمی‌شود.

آموزش استخراج بیتکوین با کارت گرافیک

 • GPU ماینینگ

در روش GPU ماینینگ از یک یا چند کارت گرافیک برای استخراج کریپتو استفاده می‌شود. این نوع ماینینگ سریع‌تر و کارآمدتر از CPU ماینینگ عمل می‌کند. مشکل اصلی درباره GPU ماینرها این است که نمی‌تواند در محیط فعلی بیتکوین مفید باشد. درواقع این نوع ماینرها خیلی سریع گرم خواهند شد و به این ترتیب حتی ممکن است فرصت کافی برای به دست آوردن مقدار بیتکوین موردنظر خود را نداشته باشید. بعد از گذراندن دوره آموزش استخراج بیتکوین با کارت گرافیک می‌توانید از این روش به‌راحتی استفاده کنید.

آموزش استخراج بیتکوین با ماینر

 • FPGA ماینینگ

FPGA ماینینگ یک مدار مجتمع بوده و طوری طراحی شده است که مشتری بتواند آن را پیکربندی و برنامه‌ریزی کند. استفاده از این ماینر روشی کارآمد و سریع در مقایسه با استخراج CPU و GPU است. این نوع ماینر انرژی کمتری مصرف می‌کند و نتایج کارآمدی ارائه می‌دهد. استفاده از FPGA با سیستم‌عامل‌هایی مانند اوبونتو (Ubuntu) می‌تواند یک روش بهینه جهت استخراج بیتکوین باشد. FPGA مخفف عبارت «آرایه دریچه‌ای برنامه‌پذیر میدانی» است.

آموزش استخراج بیتکوین با ماینر

 • ASIC ماینینگ

ASIC کوتاه‌شده عبارت «مدارهای مجتمع با کاربرد خاص» است. درواقع ماینر ASIC دستگاهی تخصصی محسوب می‌شود که در سال 2013 برای هدفی خاص یعنی استخراج بیتکوین ساخته شد. ASIC ماینینگ را می‌توان قدرتمندترین گزینه برای استخراج به شمار آورد.

این ماینر بسیار سریع است، نرخ هش بسیار بیشتری ارائه می‌دهد و برق کمتری مصرف می‌کند. بر همین اساس می‌توان گفت ASIC ها تنها ماینرهایی هستند که با استفاده از آن‌ها، به‌طور بالقوه می‌توانید از استخراج بیتکوین سود ببرید. برای به‌کارگیری ماینر ASIC می‌توان از سیستم‌عامل‌های 32 بیتی یا 64 بیتی استفاده کرد.

آموزش استخراج بیتکوین با لپ تاپ

 • Gridseed ماینینگ

Gridseed ماینینگ جدیدترین فناوری استخراج رمزنگاری است و می‌تواند در مقایسه با سایر ماینرهای بیتکوین، نرخ هش بالایی را در ماینینگ ایجاد کند. این ماینر ظرفیت استخراج یک واحد Gridseed و SHA-256 را دارد که از 5 تراشه GC3355 تشکیل شده است. این ریزتراشه قادر به استخراج SHA-256 در حدود 11.25 گیگاهرتز بر ثانیه و Scrypt (روش رمزگذاری) با سرعت تقریبی 350 کیلوهرتز بر ثانیه است.

درواقع در دنیای کریپتو که به‌سرعت در حال تکامل است، تراشه Gridseed بهترین نتایج را برای ماینرها به ارمغان می‌آورد. Gridseed ماینینگ به‌دلیل سرعت بالا، مقرون‌به‌صرفه بودن، زمان تحویل سریع و مصرف کم برق محبوبیت بالایی در میان کاربران به دست آورده است.

استخرهای استخراج بیتکوین

 • استخرهای استخراج بیتکوین

استخرهای استخراج بیتکوین (Bitcoin Mining Pools) گروه‌هایی هستند که اشخاص ثالث آن‌ها را اداره و سازمان‌دهی می‌کنند تا قدرت هش استخراج‌کنندگان در سراسر جهان را مدیریت کنند. آن‌ها بیتکوین حاصل را در مقایسه با قدرت هشی که به این استخر کمک می‌کند، به اشتراک می‌گذارند. این نوع ماینرها منابع خود را ترکیب می‌کنند تا فرایند استخراج به مؤثرترین شکل ممکن انجام شود.

هنگامی که استخرها موفق می‌شوند و بیتکوین دریافت می‌کنند، پاداش را میان خود تقسیم خواهند کرد. این فرایند به قدرت استفاده‌شده توسط هر ماینر بستگی دارد؛ بنابراین ماینری که بیشترین قدرت را دارد و توان بیشتری را مصرف کرده، بالاترین پاداش را دریافت می‌کند و ماینرهای کوچک می‌توانند به موفقیت آن‌ها کمک کنند. چنانچه بخواهید عمل استخراج را خودتان بر عهده بگیرید، باید آموزش استخراج بیتکوین با ماینر را در اولویت‌های خود قرار دهید.

Cloud ماینینگ

 • Cloud ماینینگ

اگر به ماینینگ علاقه‌مند هستید، اما شرایط خرید تجهیزات گران‌قیمت را ندارید، استخراج ابری (Cloud Mining) گزینه خوبی برای شماست. این استخراج شامل پرداخت پول به یک شرکت به‌منظور استخراج رمزنگاری برای شماست.

به این ترتیب به‌جای اینکه برای خود یک دستگاه ماینینگ خریداری و راه‌اندازی کنید، از یک شرکت دستگاهی را اجاره خواهید کرد و پس از کسر هزینه‌های تعمیر و نگهداری و برق، سود حاصل از استخراج را به دست می‌آورید. این نوع عملیات ماینینگ به‌طور معمول از محاسبات ابری استفاده می‌کند تا نرم‌افزار، سرورها و فضای ذخیره‌سازی از هر مکانی قابل‌دسترسی باشند.

آموزش نحوه استخراج بیتکوین به‌صورت گام به گام

ماینرهای بیتکوین از سخت‌افزار استخراج برای تولید یک بلاک بیتکوین جدید در هر 10 دقیقه استفاده می‌کنند. برای استخراج انفرادی بیتکوین باید مراحل زیر را دنبال کنید. اگرچه هر شخصی از طریق کامپیوتر و اتصال به اینترنت سریع می‌تواند بیتکوین استخراج کند، ممکن است این فرایند سودآور نباشد.

 • سخت‌افزار استخراج بیتکوین خود را انتخاب و راه‌اندازی کنید

در ابتدا باید سخت‌افزاری را انتخاب کنید که می‌خواهید برای استخراج بیتکوین استفاده کنید. اگرچه می‌توانید بعد از یادگیری آموزش استخراج بیتکوین با لپ‌تاپ، از یک کامپیوتر یا لپ‌تاپ نیز استفاده کنید، بعید به نظر می‌رسد بیتکوینی به دست آورید؛ مگر اینکه روی یک گزینه قدرتمندتر که به‌طور خاص برای استخراج بیتکوین طراحی شده، سرمایه‌گذاری کنید.

Antminer که Bitmain آن را ساخته است، نمونه‌ای از سخت‌افزار محبوب استخراج ارز دیجیتال به حساب می‌آید. همچنین برای صرفه‌جویی در هزینه این احتمال وجود دارد که بتوانید یک سخت‌افزار ماینینگ دست‌دوم را به‌صورت آنلاین پیدا کنید.

توجه داشته باشید که بسیاری از «ریگ‌های ماینینگ» روی سیستم‌عامل لینوکس اجرا می‌شوند و برای راه‌اندازی و اجرا به دانش کامپیوتری زیادی نیاز دارند. اگر در زمینه محاسبات پیشرفته یک فرد مبتدی هستید، باید زمان بیشتری را برای یادگیری یک برنامه استخراج بیتکوین بگذارید تا نحوه کار و عیب‌یابی را به‌خوبی بیاموزید.

آموزش استخراج بیتکوین با ماینر

 • یک کیف پول اختصاصی بیتکوین ایجاد کنید

زمانی که بلاک بیتکوین را با موفقیت استخراج کردید و به تأیید رسید، برای دریافت پول به یک کیف پول بیتکوین معتبر نیاز دارید. شما می‌توانید یک یا چند نوع کیف پول بیتکوین مختلف ایجاد کنید تا هریک از آن‌ها در سطوح مختلفی، سهولت در استفاده و امنیت را برای‌ شما به ارمغان می‌آورند. به‌عنوان یک ماینر بیتکوین می‌توانید برای امنیت بیشتر، یک کیف پول سخت‌افزاری ایجاد کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

 • تجهیزات ماینینگ خود را پیکربندی کنید

هنگامی که سخت‌افزار ماینینگ شما در جای خود قرار گرفت و یک کیف پول بیتکوین در اختیار گرفتید، می‌توانید نرم‌افزار و برنامه استخراج بیتکوین خود را نصب و پیکربندی کنید. این نیاز به دانش زیادی کار دارد؛ به‌ویژه اگر چندین ماینر سخت‌افزاری را با هم پیوند داده‌اید تا ظرفیت استخراج بیتکوین خود را افزایش دهید؛ بنابراین برنامه‌های آموزش استخراج بیتکوین را باید به‌خوبی دنبال کنید.

برخی سخت‌افزارهای استخراج یک بخش نرم‌افزاری به شکل رابط کاربری گرافیکی (GUI) دارند که به شما امکان می‌دهد برای پیکربندی سخت‌افزار از ماوس استفاده کنید. سایر سخت‌افزارهای ماینینگ به اشراف کامل روی برنامه خط فرمان (command-line) نیاز دارند.

خط فرمان یکی از محبوب‌ترین پیشرفت‌ها در حوزه علم کامپیوتر به شمار می‌آید و در بیشتر موارد توسط برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان حرفه‌ای استفاده می‌شود. با یادگیری دوره کامل آموزش استخراج بیتکوین به‌خوبی درک خواهید که باید مناسب‌ترین و سازگارترین برنامه استخراج بیتکوین را برای سخت‌افزار خود انتخاب کنید. به این ترتیب به تحقیق و بررسی نیاز خواهید داشت تا به‌جای سود، سرمایه خود را از دست ندهید.

آموزش استخراج بیتکوین با گوشی

 • ماینینگ را شروع کنید

به محض اینکه برای ارز دیجیتال موردنظرتان یک نسخه محلی از بلاکچین را دانلود کردید، می‌توانید فرایند استخراج را آغاز کنید. پس از کلیک روی دکمه شروع رسمی استخراج، می‌توانید با خیالی آسوده به انجام سایر فعالیت‌های روزمره و استراحت بپردازید. تجهیزات ماینینگ شما که به‌عنوان ریگ ماینینگ (Mining Rig) شناخته می‌شود، کار سخت استخراج ارز دیجیتال را برای شما انجام خواهند داد. شما تنها باید به‌صورت دوره‌ای بررسی کنید تا مطمئن شوید دکل هنوز در حال استخراج است و نیازی نیست کار دیگری انجام دهید. سخت‌افزار ماینینگ شما می‌تواند 24/7 رمزنگاری را استخراج کند؛ حتی زمانی که شما خواب هستید.

آموزش استخراج بیتکوین

آموزش استخراج بیتکوین با برنامه ECOS

ECOS را حتی می‌توان بهترین برنامه استخراج بیتکوین با روش ابری نام برد. این برنامه که اولین برنامه ابری قانونی در این حوزه است، بیشتر از 90 هزار کاربر دارد؛ بنابراین در این بخش به آموزش استخراج بیتکوین با برنامه ECOS پرداخته‌ایم.

مرحله 1. وب‌سایت ECOS را در مرورگر خود باز کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 2. سود استخراج خود را با انتخاب پارامترهای قرارداد در ماشین حساب برنامه محاسبه کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 3. روی دکمه «اکنون خرید» کلیک کنید تا بتوانید به خریداری و استخراج بیتکوین بپردازید.برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 4. در این مرحله باید اطلاعات سفارش را اضافه کرده و روش پرداخت را انتخاب کنید؛ سپس مجدد روی دکمه «اکنون خرید» کلیک کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 5. باید فرم ثبت‌نام را پر کنید. در این مرحله باید اطلاعاتی مانند ایمیل، شماره تلفن همراه و رمز عبور خود را وارد کرده و روی دکمه «Next» کلیک کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 6. در مرحله 6 باید کد تأییدی را که دریافت کرده‌اید، در شماره موبایل خود وارد کنید؛ سپس برای ایجاد حساب کاربری خود وارد ECOS شوید و روی گزینه ایجاد حساب «Create Account» کلیک کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

مرحله 7. با کلیک روی دکمه ورود «Sign In» به حساب کاربری خود وارد شوید. این گزینه را می‌توانید در گوشه سمت راست بالای وب‌سایت مشاهده کنید.

برنامه استخراج بیتکوین

بهترین برنامه استخراج بیتکوین چیست؟

بعد از فراگیری آموزش استخراج بیتکوین و آماده‌سازی سخت‌افزار و سایر ملزومات استخراج بیتکوین، بهترین برنامه نرم‌افزار استخراج بیتکوین را تهیه کنید تا بتواند در نظارت و کنترل تجهیزات استخراج رمزنگاری به شما کمک کند. به این ترتیب لازم دیدیم در این بخش … نمونه از بهترین نرم‌افزارهای موجود را بررسی و ارزیابی کنیم.

 • Pionex: بهترین گزینه برای راه‌اندازی و اجرای سپرده‌های خودکار در یک کیف پول خارجی است. بیشتر ماینرهای کریپتو به‌طور معمول رمزارزهای استخراج‌شده را به کیف پول‌های صرافی یا یک برنامه کیف پول دیجیتالی می‌سپارند تا بتوانند آن را با فیات مبادله کنند. اکنون ربات معاملات ارز دیجیتال پایونکس را در نظر بگیرید که 16 ربات تجاری مختلف برای خودکارسازی معاملات دارد.

درواقع هنگام معامله با پایونکس، 16 ربات به شما امکان می‌دهند با قدرت بالایی به انجام معاملات بپردازید. با Pionex می‌توانید علاوه بر استفاده از برنامه Pionex Lite، بتوانید با یک کارت اعتباری به‌طور مستقیم در صرافی سپرده‌گذاری کنید. برای انجام این کار باید حساب خود را از طریق کپی شناسه و عکس سلفی‌تان تأیید کنید. روند تأیید حساب و احراز هویت ممکن است تا ۱ ساعت طول بکشد.

آموزش استخراج بیتکوین با لپ تاپ

 • Minedollars: این برنامه در بیش از 100 کشور وجود دارد و به هرکسی اجازه می‌دهد قراردادهای استخراج ابری را با قیمت کمتر از 10 دلار خریداری کند. این برنامه بیش از 10 رمزارز را پشتیبانی می‌کند که می‌توان با خرید قراردادهای استخراج مختلف، استخراج بیتکوین را آغاز کرد. این سرویس که در پورتلند ایالات‌متحده آمریکا مستقر است، مانند سایر سایت‌های ماینینگ ابری به شما امکان می‌دهد تا بدون نیاز به خرید ماینرهای گران‌قیمت بتوانید در استخراج بیتکوین سرمایه‌گذاری کنید.

همچنین این برنامه یکی از بهترین پلتفرم‌های استخراج با موبایل است و شما می‌توانید پس از آشنایی با آموزش استخراج بیتکوین با گوشی، کار خود را به‌کمک Minedollars آغاز کنید. با ثبت‌نام در برنامه Minedollars 10 دلار به‌عنوان پاداش قابل‌برداشت به شما تعلق خواهد گرفت و با معرفی این برنامه به دیگران نیز 3 درصد کمیسیون دریافت خواهید کرد. این سیستم با استفاده از پروتکل‌های DDos و SSL ایمن‌سازی و محافظت می‌شود.

آموزش استخراج بیتکوین

 • ECOS: ECOS یکی از بهترین ارائه‌دهندگان ماینینگ ابری در حوزه کریپتوکانسی محسوب می‌شود. این برنامه درواقع اولین ارائه‌دهنده استخراج ابری است که با وضعیت قانونی فعالیت می‌کند. ECOS را می‌توان یک پلتفرم سرمایه‌گذاری تمام‌عیار دانست که نه‌تنها به‌صورت ابری به استخراج بیتکوین می‌پردازد، بلکه ویژگی‌هایی مانند کیف پول، صرافی، سبد سرمایه‌گذاری و ذخیره‌سازی را به کاربران ارائه می‌دهد. ECOS یک برنامه موبایل مناسب دارد که در اپ استور و گوگل پلی موجود است. به این ترتیب می‌توانید بعد از آموزش استخراج بیتکوین با گوشی، این برنامه را روی تلفن هوشمند خود نصب و راه‌اندازی کنید. با انتخاب این برنامه می‌توانید از امکانات زیر بهره‌مند شوید:
 • حداقل قیمت برای یک قرارداد استخراج معادل 49 دلار است.
 • ماشین حساب مناسبی در وب‌سایت دارد و می‌توانید قرارداد ماینینگ خود را انتخاب کنید.
 • تاریخچه کامل معاملات را در خود دارد.
 • امکان پرداخت‌های روزانه دارد.
 • پس از ثبت‌نام در این برنامه، به مدت 1 ماه قرارداد ماینینگ رایگان دریافت کنید.

نکته: برای استخراج BTC به تجهیزات استخراج واقعی نیاز است. ماینرها به تعمیر، نگهداری و نیروی برق نیاز دارند و ECOS تمام این ملزومات را به‌خوبی تهیه، اجرا و مدیریت می‌کند. سود کسب‌شده براساس عوامل مختلفی مانند نوع قرارداد انتخابی، تعداد TH/s، مدت قرارداد و غیره خواهد بود. این برنامه درواقع پلتفرمی ایده‌آل برای افراد مبتدی و کسانی است که به‌تازگی شروع به آموزش استخراج بیتکوین کرده‌اند.

Kryptex

 • Kryptex: Kryptex بهترین برنامه برای مبتدیان و همچنین کاربران حرفه‌ای است. این ابزار برای استخراج بهترین رمزارز با حداکثر کارایی، بهترین برنامه استخراج بیتکوین به شمار می‌آید. Kryptex یک اپلیکیشن ویندوزی محسوب می‌شود که ممکن است سودآورترین رمزارز را شناسایی می‌کند و می‌تواند به اجرای محاسبات پیچیده ارزهای دیجیتال توزیع‌‌شده بپردازد.

شروع کار با این ابزار بسیار آسان است؛ شما تنها باید برنامه را دانلود کرده و یک حساب کاربری ایجاد کنید؛ سپس Kryptex را در حال اجرا نگه دارید و پول دریافت کنید. اگر به‌دنبال آموزش استخراج بیتکوین با لپ‌تاپ هستید و می‌خواهید از طریق کامپیوتر رومیزی خود اقدام به استخراج کنید، Kryptex گزینه مناسبی برای‌ شما خواهد بود. حداقل مبلغ قابل برداشت با Kryptex معادل 0.5 دلار است و با استفاده از آن می‌توانید فرایند استخراج را از هر مکانی و از راه دور کنترل کنید. با انتخاب این برنامه می‌توانید از امکانات زیر بهره‌مند شوید:

 • Kryptex تضمین می‌کند که ماینرهای به‌روز ارائه می‌دهد.

 • با این برنامه می‌توانید آمار دقیق را در زمان واقعی مشاهده کنید.

 • Kryptex بر نرخ هش و سودآوری GPU هایی که در بازار موجود هستند، نظارت دارد و از بهترین گزینه استفاده می‌کند.

نکته: Kryptex می‌تواند محاسبات پیچیده ارزهای دیجیتال توزیع‌شده را اجرا کند. رابط کاربری و عملکرد مناسب این برنامه استخراج بیتکوین، فرایند ماینینگ را برای شما آسان خواهد کرد. Kryptex در ازای استخراج بهترین سکه با حداکثر کارایی، می‌تواند پول واقعی یا بیتکوین به شما پرداخت کند.

BFGminer

 • BFGminer: این برنامه را می‌توان بهترین انتخاب برای کاربران پیشرفته‌ای به شمار آورد که می‌خواهند فرایند استخراج را سفارشی‌سازی کنند. BFGminer یک برنامه استخراج ASIC و FPGA است که امکان استخراج GPU را ارائه نمی‌دهد. این برنامه از یک رابط از راه دور پیشرفته، قابل‌ردیابی و قابل ‌زمان‌بندی بهره می‌برد و همان‌طور که عنوان شد، برای استخراج‌کنندگانی طراحی شده که به‌دنبال امکان شخصی‌سازی هستند.

BFGMiner یک سرور پروکسی شبکه و لایه داخلی دارد و نه‌تنها به‌عنوان یک برنامه بسیار منعطف شناخته می‌شود، بلکه دارای پلتفرم‌های مختلف است و قابلیت اجرا روی Raspberry Pi را نیز دارد. با انتخاب این برنامه می‌توانید از امکانات زیر بهره‌مند شوید:

 • امکان هش چندین الگوریتم استخراج محبوب را هم‌زمان فراهم می‌کند.

 • امکان استخراج هم‌زمان ارزهای دیجیتال مختلف وجود دارد.

 • دارای ویژگی‌های زیادی در جهات استخراج قدرتمند است.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم به تعریف و آموزش استخراج بیتکوین بپردازیم. درواقع استخراج بیتکوین فرایند تولید بیتکوین در شبکه بلاکچین بیتکوین، با کمک نرم‌افزار استخراج بیتکوین است. ماینرهای بیتکوین به‌طور معمول شرکت‌ها و یا سازمان‌های بزرگی هستند که روی سخت‌افزار بیتکوین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

آن‌ها با ساختن استخرهای بیتکوین و اشتراک‌گذاری، قدرت پردازش خود را برای حل الگوریتم‌ها و درنهایت تولید بیتکوین افزایش می‌دهند و بیتکوین را در مقیاس بزرگ استخراج می‌کنند. به این ترتیب در هزینه‌های زیادی مانند خرید و آموزش استخراج بیتکوین با ماینر صرفه‌جویی خواهد شد.

به‌طورکلی، استخراج بیتکوین توسط کامپیوترهای خاصی انجام می‌شود که از تراشه‌هایی به نام ASIC (مدارهای مجتمع با کاربرد خاص) استفاده می‌کنند. این دستگاه‌ها تنها برای اهداف ماینینگ طراحی شده‌اند و پس از سپری‌شدن یک بازه زمانی مشخص، درآمد خود را دریافت می‌کنند. درآمد ماینرها به میزان قدرتی بستگی دارد که از طریق تأیید تراکنش‌های انجام‌شده در سراسر بلاکچین بیتکوین، به حل الگوریتم‌ها کمک کرده‌اند.

پرسش‌های متداول

پرداخت ماینرهای بیتکوین چگونه است؟

شبکه، عملکرد ماینرها را تشخیص می‌دهد و برای تولید بلوک‌های جدید پاداش‌هایی را برای ماینرها در نظر می‌گیرد. این پاداش‌ها می‌توانند به دو شکل باشند؛ بیتکوین جدیدی که با هر بلوک ایجاد می‌شود و هزینه‌هایی که کاربر برای تراکنش در شبکه پرداخت می‌کند.

هزینه استخراج بیتکوین چقدر است؟

ماینرها باید روی سخت‌افزار استخراج سرمایه‌گذاری کنند و هزینه اینترنت و برق را به‌صورت مستمر بپردازند. هزینه سخت‌افزار استخراج به تجهیزاتی بستگی دارد که انتخاب می‌کنید. هزینه برق و اینترنت نیز با توجه به مکان و نحوه استفاده ماینر متفاوت است.

چگونه بیتکوین را بدون سخت‌افزار استخراج می‌کنید؟

استخراج بیتکوین بدون سخت‌افزار با پرداخت هزینه برای استفاده از منابع رایانش ابری امکان‌پذیر است. کلود ماینرها این کار را برایتان انجام خواهند داد.

استخراج یک بیتکوین چقدر طول می‌کشد؟

بیتکوین جدید تقریباً هر 10 دقیقه و با هر بار که یک بلوک به بلاکچین بیتکوین اضافه شود، استخراج خواهد شد. در حال حاضر، حدود 900 بیتکوین در روز ایجاد می‌شود و با ورود بیتکوین بیشتر به گردش، تعداد بیتکوین‌های جدید ایجادشده در هر بلوک کاهش می‌یابد. با ایجاد یک بلوک جدید بیتکوین که به‌طور تقریبی 144 بار در روز است، 6.25 بیتکوین در هر بلوک ایجاد می‌شود. بر همین اساس، به‌طور متوسط هر 1.6 دقیقه یک بیتکوین استخراج خواهد شد.

 

امتیاز شما به این محتوا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.