اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

پروژه بحث‌برانگیز Ordinals – که به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌هایی مانند NFT را در بلاک‌چین بیتکوین قرار دهند – در این هفته شاهد فعالیت‌های فزاینده‌ای بوده است. روز پنجشنبه، Ordinals بیشترین تعداد مینت یک روزه خود را ثبت کرد – اما ظاهراً فی شبکه در نتیجه این رویداد در حال افزایش است.

بر اساس داده‌های Dune، بیش از 1000 NFT بیتکوین از طریق Ordinals ساخته شده است – که بیش از دو برابر روز پنجشنبه و سه برابر مقدار NFTهایی است که روز چهارشنبه در بیتکوین مینت شده است.

با این حال، پنجشنبه همچنین بالاترین میانگین کارمزد تراکنش بیتکوین را در بیش از یک ماه گذشته به ثبت رساند و بر اساس داده‌های YCharts به ارزش 1.53 دلار رسید. این بالاترین میزان از 27 دسامبر 2022 بوده است.

بالا رفتن فی شبکه همزمان با افزایش مینت NFT بر روی شبکه بیتکوین

راه‌اندازی Ordinals بحث داغی را در فضای بیتکوین در مورد اندازه بلوک، تراکنش‌های قانونی و اینکه آیا JPEGها و سایر چیزها باید روی بلاک‌چین اصلی درج شوند یا نه، آغاز کرده است. به لطف ارتقای تپروت، Ordinals اجازه داده است که هر چیزی از Bored Apes تا بازی‌های ویدئویی به بلاک‌چین بیتکوین اضافه شود.

در حالی که بلاک‌چین‌هایی مانند اتریوم و سولانا پیشرو در صنعت NFT هستند، استفاده از دارایی‌های دیجیتال به شبکه بلاک‌چین از سال 2014 روی بیتکوین وجود داشته است و پروژه‌هایی مانند Counterparty و Stacks معروف‌ترین در این زمینه هستند.

بالا رفتن فی شبکه همزمان با افزایش مینت NFT بر روی شبکه بیتکوین

افزایش کارمزد تراکنش‌ها یکی از عوارض جانبی آشکار افزودن NFTها به شبکه اصلی بیتکوین است. کارمزد تراکنش بیتکوین بر اساس حجم داده در تراکنش و سرعتی که کاربر می‌خواهد تراکنش خود را با آن انجام دهد، تعیین می‌شود.

کاربرانی که می‌خواهند تراکنش‌هایشان در دوره‌های پرترافیک انجام شود، می‌توانند تصمیم بگیرند که برای انجام تراکنش‌های خود فی بیشتری بپردازند.

در 21 ژانویه، زمانی که Ordinals راه‌اندازی شد، کارمزد تراکنش بیتکوین به 2.10 درصد به عنوان درصدی از پاداش بلاک برای ماینرها رسید – اما در 24 ژانویه کارمزد بیتکوین به 3.44 درصد رسید. این رقم در روز پنجشنبه به 3.86 درصد رسیده بود.

افزایش کارمزد تراکنش‌ها باعث شده است که برخی از ماکسیمالیست‌های بیتکوین، Ordinals را توهین به آرمان‌های بیتکوین بدانند.

منبع: Decrypt

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.