اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

علی‌رغم اینکه 90 درصد از بیتکوین‌ها در حال حاضر در گردش است، نرخ تورم دارایی در طول سال‌ها به طور قابل توجهی کاهش یافته است. این امر بیتکوین را به عنوان یک محافظ احتمالی در برابر تورم و عدم‌اطمینان اقتصادی قرار می‌دهد.

کاهش نرخ تورم بیتکوین ناشی از عرضه ثابت 21 میلیون بیتکوین این ارز دیجیتال است. این نرخ پس از هر چهار سال در طول رویداد هاوینگ کاهش می‌یابد. داده‌های پلتفرم تحلیل رمزنگاری WooBull نشان می‌دهد که نرخ تورم بزرگ‌ترین ارز دیجیتال از زمان آغاز به کار آن در سال 2009 به طور مداوم در حال کاهش بوده و تا 4 مارس به 1.79 درصد رسیده است.

نرخ تورم بیتکوین در حال حاضر سه برابر کمتر از دلار آمریکا است

در عین حال، نرخ تورم سالانه دلار آمریکا در سال 2023 به 6.4 درصد رسیده است. داده‌های USInflationCalculator نشان می‌دهد که این مقدار در سال 2021 به 7 درصد رسیده بود. این بدان معناست که نرخ تورم دلار آمریکا 3.57 برابر بیشتر از بیتکوین است.

نرخ تورم بیتکوین در حال حاضر سه برابر کمتر از دلار آمریکا است

دلیل کاهش نرخ تورم بیتکوین

توانایی بیتکوین برای ثبت نرخ تورم پایین به دلیل مدل کاهش تورم دارایی است. طراحی به این معنی است که نرخ تورم پس از رویدادهای هاوینگ کاهش پیدا می‌کند. این نرخ توسط سیستم پاداش برای ماینرها تعیین می‌شود که با هر رویداد به نصف تقسیم می‌شود. رویداد بعدی در ماه می ۲۰۲۴ رخ خواهد داد.

در مقابل، نرخ تورم دلار آمریکا احتمالاً با کاهش ارزش پول در طول زمان افزایش خواهد یافت. سقوط ارزش در درجه اول به دلیل چاپ بیش از حد و کاهش قدرت خرید هر دلار است. قابل ذکر است که تورم می‌تواند ناشی از عوامل متعددی از جمله افزایش عرضه پول، کاهش تقاضا یا کاهش تولید باشد.

کارشناسان همچنین معتقدند که نرخ تورم بیتکوین به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن پایین باقی می‌ماند، به این معنی که این رمزارز می‌تواند ریسک‌های سیاسی و اقتصادی مرتبط با دلار آمریکا را دور بزند.

بیتکوین: بهترین پوشش تورم؟

نرخ تورم متضاد بین دارایی‌ها به بحثی در مورد بهترین گزینه سرمایه‌گذاری و پوشش عالی تبدیل شده است. طرفداران بیتکوین استدلال می‌کنند که بیتکوین دارایی ایده‌آلی برای محافظت در برابر تورم است.

با این حال، در بحبوحه افزایش تورم و افزایش نرخ بهره، هنوز این مزیت در قیمت دارایی منعکس نشده است؛ زیرا در بحبوحه رکود اقتصادی گسترده، بیتکوین و بازار کلی ارزهای دیجیتال متحمل ضررهای قابل توجهی شدند و به نوعی قیمت‌ها نوسان زیادی داشته است و هنوز تا رسیدن به آرمان مورد نظر فاصله است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.