اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

داده‌ها نشان می‌دهند که بیتکوین برای تست مجدد یک معیار کلیدی که سودهای سوداگرانه این چند وقت اخیر را پوشش می‌دهد، می‌تواند به زیر 20 هزار دلار نفوذ کند.

شرکت تحلیلی گلسنود در آخرین نسخه خبرنامه هفتگی خود عنوان کرد که هولدرهای کوتاه‌مدت (STHs) ممکن است یک سطح مقاومتی در همین حوالی بسازند.

زمانی که قیمت بیتکوین به نزدیکی 25,000 دلار رسید، هولدرهای کوتاه‌مدت – کسانی که 155 روز یا کمتر دارایی خود را هولد کرده‌اند – پتانسیل این را داشتند که سود خود را شناسایی کنند.

این سناریو با معیار MVRV بررسی می‌شود، که ارزش بازار بیتکوین را با ارزش کوین‌های جابجا شده بر روی شبکه مقایسه می‌کند.

گلسنود توضیح می‌دهد: «MVRV می‌تواند برای درک زمانی که قیمت بالاتر یا کمتر از «ارزش منصفانه» است و برای ارزیابی سودآوری بازار استفاده شود.»

MVRV در راه رسیدن به بالاترین سطح چندماهه از 1.2 عبور کرد که همزمان با 23,800 دلار به عنوان منطقه مقاومتی نمودار بیتکوین ظاهر شد.

همانطور که گلسنود عنوان کرد، نشان دادن عدد 1.2 توسط این معیار نشان‌دهنده این است که شناسایی سود توسط هولدرهایی که اکنون به طور متوسط 20 درصد در سود هستند، زیاد شده است و ریجکت شدن قیمت از مقاومت خود این موضوع را تایید می‌کند.

اگر قیمت به 19.3 هزار دلار بازگردد، STH-MVRV را به ارزش 1.0 برمی‌گرداند و نشان می‌دهد که این دسته از هولدرها به طور متوسط به قیمت سر به سر خود می‌رسند که احتمالاً از پتانسیل فروش توسط آنها کم می‌شود.

در یک سناریوی نزولی، بیتکوین ممکن است تا 19.3 هزار دلار افت کند تا عطش شناسایی سود را کاهش دهد

بیتکوین در فاز انتقالی

قیمت تحقق‌یافته (Realized Price) کوین‌های به اصطلاح قدیمی در حال حاضر 23,500 دلار است و این منطقه را به عنوان یک میدان جنگ تقویت می‌کند.

از جنبه نزولی، شاخص قیمت تحقق‌یافته کل در 19,800 دلار است که دوباره به این ایده کمک می‌کند که این منطقه در نهایت می‌تواند یک حمایت در نظر گرفته شود.

اقتصاد بیتکوین اغلب نه تنها به سطوحی در تحلیل تکنیکال سنتی مشاهده می‌شود، بلکه به سطوح پایه هزینه روان‌شناختی گروه‌های سرمایه‌گذار مختلف نیز واکنش نشان می‌دهد. این امر نه تنها با توجه به قیمت تحقق‌یافته برای سرمایه‌گذاران؛ بلکه با توجه به میزان سود و زیان موجود در جیب آنها اتفاق می‌افتد.

از این نظر، بازار در حال حاضر در مرحله انتقالی قرار دارد که در بالا با قیمت تحقق‌یافته کوین‌های قدیمی (به عنوان مقاومت) و همچنین میانگین قیمت کوین‌های در اختیار نهنگ‌هایی که از انتهای چرخه 2018 فعال بوده است، قرار دارد. و از پایین با حمایتی با قیمت تحقق‌یافته کل روبرو است.

منبع: cointelegraph

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.