ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

هایپ بر روی آخرین پروژه‌ای که در اکوسیستم کاردانو راه‌اندازی شده است، در حال افزایش است. Djed یک استیبل کوین الگوریتمی با پشتوانه کریپتویی و بیش از حد وثیقه‌گذاری شده است که توسط ADA پشتیبانی می‌شود. این توسط IOG حامیان کاردانو توسعه یافته است و توسط Coti، یک شبکه مقیاس‌پذیر لایه 1 پشتیبانی می‌شود.

انتشار و راه‌اندازی Djed در این ماه برنامه‌ریزی‌شده است. بااین‌حال، هنوز تاریخی مشخص نشده است.

Djed در حال ورود به بازار شلوغ استیبل کوین است که در حال حاضر 13 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال و تقریباً یک‌سوم از ده دارایی برتر را به خود اختصاص داده است.

Djed در حال ورود به بازار شلوغ استیبل کوین است که در حال حاضر 13 درصد از کل بازار ارزهای دیجیتال و تقریباً یک‌سوم از ده دارایی برتر را به خود اختصاص داده است.

رشد دیفای در اکوسیستم کاردانو

در ظاهر، Djed از فرمولی مشابه با استیبل‌کوین‌های موجود مانند Frax استفاده می‌کند. این شرکت از وثیقه‌ای از ADA و یک کوین ذخیره به نام SHEN استفاده می‌کند که مینت و سوزانده شده تا ارزش دلاری Djed را حفظ کند.

ADA در ازای Djed به قرارداد هوشمند Djed فرستاده می‌شود. علاوه بر این، SHEN به عنوان تعادل، زمانی که قیمت ADA در نوسان است، عمل می‌کند.

برخلاف Frax که به صورت کسری با USDC و FXS وثیقه می‌شود، Djed بیش از حد با ADA وثیقه‌گذاری می‌شود. طبق یک پست اخیر که در وبلاگ Coti منتشر شده این‌طور بیان شده است:

«Djed بیش از 400٪ – 800٪ وثیقه شده است، این بدان معنی است که ارزش پایه پشتوانه آن 4 تا 8 برابر بیشتر از مجموع کل Djed مینت شده است.»

«Djed بیش از 400٪ - 800٪ وثیقه شده است، این بدان معنی است که ارزش پایه پشتوانه آن 4 تا 8 برابر بیشتر از مجموع کل Djed مینت شده است.»

این راه‌اندازی احتمالاً ارزش کل اکوسیستم کاردانو و قیمت توکن آن را افزایش می‌دهد.

مقدار TVL در اکوسیستم دیفای کاردانو در سال جاری دچار افت شده است. طبق گفته DeFiLlama، در حال حاضر این رقم تنها 100 میلیون دلار است – پس از افزایش 50 درصدی از ابتدای سال 2023، اکنون در بالاترین سطح خود از اوایل اکتبر است.

فعالیت اکوسیستم dApp نیز افزایش یافته است. dApp پیشرو در کاردانو در حال حاضر، بازار NFT jpg. tore است که پس از آن Minswap DEX قرار دارد.

فعالیت اکوسیستم dApp نیز افزایش یافته است. dApp پیشرو در کاردانو در حال حاضر، بازار NFT jpg. tore است که پس از آن Minswap DEX  قرار دارد.

چشم‌انداز قیمت کاردانو

قیمت ADA طی چند روز گذشته تغییر چندانی نداشته است و در اطراف سطح 0.35 دلار قرار گرفته است. بااین‌حال، این توکن طی دو هفته گذشته به رشد چشمگیر 40 درصدی رسیده است.

چشم‌انداز قیمت کاردانو

بااین‌حال با تحولات اخیر و رشد اکوسیستم آن، کامیونتی کاردانو انتظار افزایش قیمت توکن ADA را دارد. قیمت در حال حاضر 88.6 درصد از بالاترین رکورد خود در سپتامبر 2021 یعنی 3.09 دلار کاهش یافته است.

منبع: Beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.