اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

همگام با کاهش قابل توجه محدودیت‌های کووید، دولت چین روز چهارشنبه گفت که مردم دیگر نیازی به نشان‌دادن تست‌های ویروس منفی یا کدهای بهداشتی برای سفر بین نقاط مختلف کشور نخواهند داشت.

مقامات چینی همچنین گفتند که تا زمانی که منطقه‌ای به‌عنوان پرخطر تعیین نشود، کار و تولید محلی نمی‌تواند متوقف شود.

اعلامیه در وب‌سایت کمیسیون ملی بهداشت، سایر تغییرات اخیر در کنترل کووید را رسمی کرد، مانند اجازه‌دادن به افراد بیشتری برای قرنطینه در خانه.

این اقدامات همچنین می‌گوید که به‌غیراز اماکنی مانند خانه‌های سالمندان، مدارس ابتدایی و راهنمایی و کلینیک‌های بهداشتی، مکان‌ها نباید به آزمایش ویروس منفی یا بررسی کد بهداشتی نیاز داشته باشند.

در نمونه‌ای از نحوه سخت‌گیری کنترل‌های کووید در سرزمین اصلی چین، پکن امسال به طور فزاینده‌ای از مردم خواسته بود تا برای ورود به مکان‌های عمومی کد سلامت را با یک برنامه تلفن هوشمند اسکن کنند.

سپس کد بهداشتی باید نتیجه آزمایش ویروس منفی را در دو یا سه روز گذشته نشان دهد.

چین محدودیت‌های کووید در سفر و تولید را کاهش می‌دهد

اگر کد بهداشتی اعلام می‌کرد که کاربر با یک منطقه در معرض خطر ابتلا به کووید یا عفونت تماس داشته باشد، برنامه یک پنجره بازشو نشان می‌دهد که ورود به مکان‌های عمومی یا سوارشدن به قطار یا هواپیما را برای فرد غیرممکن می‌کند.

پایتخت در روز سه‌شنبه الزامات اسکن کد بهداشتی خود را کاهش داد.

علی‌رغم کاهش ملی اقدامات کووید در اواسط نوامبر، افزایش آلودگی‌ها و متعاقب آن اجرای محلی سیاست سختگیرانه صفر کووید چین بر عصبانیت مردم از کنترل‌های سختگیرانه افزود. دانشجویان و گروه‌های مردمی در هفته آخر نوامبر دست به تظاهرات عمومی زدند.

در چند روز گذشته، مقامات محلی در سراسر کشور بسیاری از الزامات آزمایش ویروس را حذف کرده‌اند.

دان وانگ، اقتصاددان ارشد شانگهای در Hang Seng China، صبح چهارشنبه در سی‌ان‌بی‌سی «Squawk Box Asia» گفت: وقتی صحبت از اجرا می‌شود، ناسازگاری‌های زیادی بین بخش‌های مختلف و مناطق مختلف وجود دارد.

ما نمی‌دانیم که آیا محدودیت‌های واقعی یا «بازگشت به حالت عادی» می‌تواند در واقع ظرف شش ماه آینده اتفاق بیفتد، زیرا می‌توانیم آن را برای مثال در شهرهای کوچک‌تر مشاهده کنیم.

مانند تایوان و شیان، تغییرات آنها در محدودیت‌های کووید هنوز بسیار عقب‌تر از آنچه در پکن و شانگهای می‌گذرد، است.

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.