ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

چین برای دومین ماه متوالی افزایش ذخایر طلای خود را گزارش داد و پس از اولین خرید گزارش شده خود در بیش از سه سال گذشته، دوباره ذخایر طلا را افزایش داد.

بر اساس داده‌های وب‌سایت بانک خلق چین در روز شنبه، این کشور دارایی‌های خود را در ماه دسامبر 30 تن افزایش داد. این به دنبال اضافه‌شدن 32 تن در ماه نوامبر است و مجموع دارایی‌های کشور را به 2010 تن می‌رساند.

بر اساس گزارش روند تقاضای شورای جهانی طلا، خرید شمش توسط بانک مرکزی در سه‌ماهه سوم سال گذشته به رکوردی نزدیک به 400 تن رسید و تنها یک‌چهارم آن به موسسات مشخص شده عمومی اختصاص یافت.

افشای خرید طلا توسط چین، هویت این خریداران مرموز را روشن می‌کند. ناظران بازار حدس می‌زنند که روسیه می‌تواند خریدار دیگری باشد.

چین قبلاً ذخایر خود را به‌ندرت گزارش کرده بود. اضافه‌شدن 32 تن در نوامبر اولین ورودی گزارش شده به کشور از سپتامبر 2019 بود. قبل از آن، آخرین افزایش قبلی در اکتبر 2016 بود.

داده‌های بانک مرکزی چین در روز شنبه نشان داد که ذخایر ارز خارجی این کشور در پایان دسامبر 10.2 میلیارد دلار نسبت به ماه قبل افزایش یافته و در پایان ماه گذشته به 3.13 تریلیون دلار رسیده است. کشورهای آسیایی در بحبوحه کاهش قدرت دلار، خشاب‌های خود را پر می‌کنند.

منبع: Bloomberg

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.