اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

علی‌رغم تاریخ پرفراز و نشیب چین با ارزهای دیجیتال، اکنون به نظر می‌رسد که دولت مایل به پذیرش پتانسیل بخش‌های مرتبط با این صنعت است. خبرگزاری محلی The Paper در 27 می گزارش داد که دولت با انتشار وایت پیپری قصد دارد تا حمایت خود را از نوآوری و توسعه در صنعت وب 3 اعلام کند.

کمیسیون علم و فناوری شهرداری پکن از مقاله‌ای با عنوان «وایت پیپر نوآوری و توسعه وب 3 در سال 2023» پرده‌برداری کرد و بر وضعیت این فناوری به عنوان یک «روند اجتناب‌ناپذیر برای توسعه صنعت اینترنت آینده» تأکید کرد.

این وایت پیپر بر حوزه‌های تحقیقاتی بنیادی در صنعت وب 3، از جمله هوش مصنوعی (AI)، پایانه‌های تعاملی XR و ابزارهای تولید محتوا تمرکز دارد. با این حال، این وایت پیپر بر چالش‌های توسعه و نیاز به تغییر سیاست را نیز عنوان کرده است.

«وایت پیپر عنوان می‌کند که توسعه فعلی صنعت اینترنت 3.0 در پکن همچنان با چالش‌هایی از نظر قابلیت‌های پشتیبانی فنی، یکپارچگی صنعتی و هنجارهای قانونی بر اساس وضعیت و روند توسعه اینترنت 3.0 مواجه است.»

رویکرد جدید کریپتو در چین

انتشار وایت پیپر با توجه به روابط گذشته چین با بخش ارزهای دیجیتال، واکنش‌هایی را برانگیخته است. مدیرعامل بایننس در توییتی بر زمان‌بندی جالب انتشار وایت پیپر در ارتباط با اجرای آتی مقررات ارزهای دیجیتال در هنگ‌کنگ تاکید کرد.

تحولات اخیر نشان‌دهنده تغییر بالقوه در موضع چین در قبال ارزهای دیجیتال است و گمانه‌زنی‌ها در مورد تغییر سیاست پس از سال‌ها ممنوعیت را افزایش می‌دهد. به گفته ژائو، تلویزیون مرکزی چین (CCTV) در بخشی لوگوی بیت کوین را نمایش داده است که می‌تواند یک رویداد مهم باشد. همچنین در این برنامه یک دستگاه خودپرداز بیت کوین واقع در هنگ‌کنگ نشان داده می‌شود. وجود لوگوی آبی رنگ برجسته و گزینه «خرید بیت کوین» گمانه‌زنی‌ها را در مورد تغییر دیدگاه چین در مورد ارزهای دیجیتال برانگیخته است.

این خبر به دلیل تأثیر عمیقی که دارد قابل توجه است. در سال 2021، چین مهم‌ترین سرکوب خود را در مورد دارایی‌های دیجیتال اعمال و اعلام کرد که معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال ممنوع است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.