اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

تکانه اعتباری (Credit Impulse)، شاخصی که توسط مایکل بیگز، اقتصاددان سابق دویچه بانک معرفی شده است، تغییر در اعتبارات جدید صادر شده را به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی اندازه‌گیری می‌کند.

در حالی که فدرال رزرو ایالات متحده موضع ضد نقدینگی خود را حفظ می‌کند، به نظر می‌رسد چین دیگر برای افزایش اعتبار – که نشانه‌ای مثبت برای دارایی‌های ریسکی، از جمله کریپتو است – مردد نیست.

بر اساس داده‌های MacroMicro، شاخص تکانه اعتباری چین که تغییر اعتبارات جدید یا وام‌های بانکی را به عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی اندازه‌گیری می‌کند، امسال از 24 درصد به 26 درصد افزایش یافته است که نشان‌دهنده افزایش مجدد اعتبار نسبت به نرخ رشد است.

بر اساس مقاله‌ای که فدرال رزرو در ماه نوامبر منتشر کرد، افزایش مداوم تکانه اعتباری چین می‌تواند به چرخه مالی جهانی کمک کند و از احساسات ریسکی جهانی و افزایش قیمت دارایی‌ها حمایت کند. لازم به ذکر است که بیتکوین، به عنوان یک دارایی ریسکی، تمایل دارد کمابیش در راستای سهام حرکت کند.

از لحاظ تاریخی، ارتباط قوی بین تکانه اعتباری چین و بازارهای سهام آسیایی وجود داشته است.

علاوه بر این، موارد قبلی گسترش اعتبار مجدد در چین با چرخش روند نزولی به صعودی در بیتکوین همزمان شده است؛ بنابراین، افزایش مداوم شاخص تکانه اعتباری ممکن است نشانه خوبی برای بیتکوین باشد.

داده‌های منتشر شده در روز سه‌شنبه نشان داد وام‌های بانکی جدید چین به رکورد 10.6 تریلیون یوان (1.54 تریلیون دلار) رسید که 27 درصد بیشتر از سه‌ماهه اول سال 2022 بود.

دیوید بریکل، مدیر فروش نهادی در شبکه نقدینگی کریپتو پارادایم، در اوایل ماه جاری در خبرنامه‌ای با اشاره به تزریق نقدینگی اخیر چین گفت:

«این موج جزر و مدی نقدینگی به افزایش قیمت دارایی‌های ریسکی و کریپتو منجر می‌شود.»

«تکانه اعتباری» چین در حال افزایش است. این چه معنی برای بیتکوین دارد؟

تکانه اعتباری چین پس از سقوط بازارها به دلیل شیوع ویروس کرونا در مارس 2020 افزایش یافت. بیتکوین در 12 ماه بعد با افزایش شش برابری به بیش از 60,000 دلار رسید.

بیتکوین امسال بیش از 70 درصد رشد کرده است و پس از یک سال نزولی در بحبوحه افزایش مجدد تکانه اعتباری، بهبود یافته است. این ارز دیجیتال پس از اینکه تکانه اعتباری در می 2015 و دسامبر 2018 در کف خود قرار داشت، واکنشی مشابه نشان داده است.

تحلیلگران در ماه‌های آینده انتظار افزایش بیشتر اعتبارات در چین را دارند.

منبع: coindesk

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.