اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در توییتر و شبکه‌های اجتماعی، روایت جدیدی از رمزارزهای چینی وجود دارد، اما قبل از اینکه به آن بپردازیم، ابتدا باید علت علاقه ناگهانی به کوین‌های چینی را بررسی کنیم.

سیاست «کووید صفر» چین باعث شده است که اقتصاد آنها دچار رکود شود، اما آنها اخیراً اعلام کرده‌اند که این سیاست را کنار می‌گذارند.

در 17 فوریه 2023، بانک مرکزی چین نیز 600 میلیارد یوان به ارزش حدود 92 میلیارد دلار در آن مقطع زمانی به بازار تزریق کرد. انتظار می‌رود چین به دلیل کنار گذاشتن سیاست‌های کووید خود به افزایش نقدینگی ادامه دهد. این منجر به تقاضای مجدد برای رشد شده است و بر بخش بانکداری چین فشار وارد می‌کند. در نتیجه، بانک خلق چین (PBoC) یوان را برای تحریک اقتصاد برای شروع جهش رشد تزریق کرد.

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

این بزرگ‌ترین تزریق پول نقد در چین بود و همچنین قرار است به اقتصاد این کشور کمک کند تا از سطحی خارج شود که پیش از این تجربه نکرده بود.

علاوه بر این تزریق نقدینگی، کمیسیون اوراق بهادار و آتی هنگ‌کنگ (SFC) اخیراً اعلام کرد که سرمایه‌گذاران خرد می‌توانند معاملات ارزهای دیجیتال را از اول ژوئن 2023 آغاز کنند. این می‌تواند باعث سیل تقاضا از سمت هنگ‌کنگ شود.

در این مقاله، نگاهی کوتاه خواهیم داشت به تاریخچه ارزهای دیجیتال چینی و ارزهای دیجیتال مختلف که ممکن است بخشی از روایت رمزارزی چینی در نظر گرفته می‌شوند.

تاریخچه مختصر ارزهای دیجیتال چینی

تاریخچه ارزهای دیجیتال چینی را می‌توان به سال 2011 ردیابی کرد، زمانی که اولین صرافی بیتکوین چین، BTC China یا به سادگی BTCC، راه‌اندازی شد و در اوایل سال 2013 ارز دیجیتال را به عنوان وسیله پرداخت پذیرفت. پس از آن، برخی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال جهان، از جمله Huobi و OKCoin در چین راه‌اندازی شد.

با این حال، در سال 2017، دولت چین با سرکوب ارزهای دیجیتال، عرضه اولیه کوین (ICO) را ممنوع و تمام صرافی‌های ارزهای دیجیتال را تعطیل کرد و باعث شد این صرافی‌ها و ارزهای دیجیتال چینی به کشورهای دیگر نقل مکان کنند و همچنان تأثیر خود را بر بازار جهانی حفظ کنند.

بیایید برخی از این کوین‌های چینی را بررسی کنیم و ببینیم چرا آنها به طور بالقوه بخشی از روایت رمزارزی چینی هستند.

نئو بلاکچین (NEO)

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

یکی از محبوب‌ترین کوین‌های چینی، NEO است که اغلب به‌عنوان «اتریوم چین» به‌ویژه در دوره رشد ارزهای دیجیتال 2017 شناخته می‌شود. در سال 2014 با نام Antshares راه‌اندازی شد – یک سال زودتر از اتریوم. در حال حاضر NEO می‌تواند حدود 10,000 تراکنش را در ثانیه پردازش کند و ارزش آن 1.2 میلیارد دلار (در صورت آزادسازی تمام کوین‌ها) است، با این حال، تنها حدود 50 میلیون دلار TVL در اکوسیستم دیفای خود دارد که تحت سلطه صرافی غیرمتمرکز فلامینگو است. مجموع عرضه توکن‌های NEO به 100 میلیون محدود شده است که به تدریج در یک دوره ۱۵ساله منتشر می‌شود.

از قضا، در گذشته از آنجایی که NEO به عنوان یک پلتفرم قراردادهای هوشمند چینی در نظر گرفته می‌شود، به دلیل موضع نه‌چندان دوستانه دولت چین در قبال صنعت بلاکچین و ممنوعیت‌های اعمالی، کاربران و توسعه‌دهندگان را از NEO دور کرده است.

اگرچه NEO دارای چندین مزیت تکنولوژیکی است، اما فاقد اثر شبکه قوی لازم برای موفقیت است. هرچه یک بلاکچین کاربران بیشتری داشته باشد و پایگاه کاربری آن سریع‌تر گسترش یابد، احتمال موفقیت پلتفرم بیشتر می‌شود. این به عنوان «اثر شبکه» (Network Effect) شناخته می‌شود. به همین دلیل است که اتریوم بسیار ارزشمند است – اگرچه فناوری آن ممکن است بهترین نباشد؛ اما تعداد کاربران آن همچنان در حال افزایش است. عدم رشد NEO به شانس آن برای رقابت با سایر پلتفرم‌های قرارداد هوشمند لایه 1 آسیب رسانده است.

با این حال، قیمت NEO از زمان پایین‌ترین سطح خود بیش از دو برابر شده است، که می‌تواند ناشی از عوامل متعددی باشد که در زیر به برخی از آنها اشاره خواهد شد.

روایت NEO

چین صنعت بلاکچین خود را با داشتن شبکه خدمات مبتنی بر بلاکچین (BSN) تنظیم می‌کند که یک پروژه زیرساختی بلاکچین است تا یک محیط استاندارد را برای توسعه‌دهندگان ایجاد کند تا برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند. این توسط مرکز اطلاعات دولتی چین، یک آژانس دولتی، توسعه یافته است، و با مقررات چینی مطابقت دارد، و بلاکچین‌هایی که می‌خواهند در چین موفق شوند باید با آن یکپارچه شوند.

Neo-powered Jiuquan Chain اخیراً اعلام کرده است که یکی از ده زنجیره‌ای خواهد بود که شبکه اصلی چین را تشکیل می‌دهد. این به مردم چین اجازه می‌دهد از بازارهای NFT استفاده کنند که روی بلاک‌چین با مجوز باز BSN اجرا می‌شوند، که پذیرش و فعالیت‌های شبکه NEO را افزایش می‌دهد.

Jiuquan Chain در BSN با سرویس نام دامنه Neo ادغام می‌شود و به کاربران این امکان را می‌دهد که یک نام شخصی‌سازی‌شده برای استفاده به جای آدرس کیف پول پیچیده یا رشته هش انتخاب کنند، علاوه بر این، NFTها نیز به عنوان گواهینامه‌های دیجیتال غیرمتمرکز (DDCs) تغییر نام خواهند داد – برای متمایز کردن آنها از NFTهایی که در خارج از چین استفاده می‌شوند.

یکی دیگر از عواملی که به علاقه مجدد به NEO کمک می‌کند، راه‌اندازی موفقیت‌آمیز N3 است که عملکرد شبکه را بهبود می‌بخشد، شناسه دیجیتالی، جعبه ابزار توسعه‌دهندگان جامع‌تری را فعال می‌کند و در نهایت به موقعیت NEO به عنوان یک رقیب قوی در برابر سایر لایه 1ها کمک می‌کند.

با باز شدن درهای بازار ارزهای دیجیتال به روی کاربران خرد در هنگ‌کنگ، ارتقا جدید N3، بازارهای NFT و ادغام با شبکه خدمات بلاکچین (BSN)، NEO ممکن است شروع به بازیابی جایگاه خود در دنیای ارزهای دیجیتال کند.

BitDAO & Mantle: BIT

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

BitDAO یک توکن سرمایه‌گذاری DAO با جریان درآمد روزانه 2.4 میلیون دلار از مشارکت های انجام شده توسط Bybit است و توسط آنها نیز راه‌اندازی شده است. Bybit یک صرافی بزرگ مشتقات ارزهای دیجیتال مستقر در سنگاپور با دفاتری در هنگ‌کنگ و تایوان است، که بن ژو که اهل چین است تأسیس شد.

خزانه BitDAO نیز حدود 2.8 میلیارد دلار در خزانه خود دارد که با توجه به ارزش بازار 722 میلیون دلاری، حدود 4 برابر کمتر از خزانه‌داری آن است، با این حال، حدود 75 درصد از خزانه از توکن BIT تشکیل شده است.

روایت BitDAO

شبکه‌های لایه 2 (L2) در حال حاضر همه‌گیر و عمومی هستند و اخبار اخیر مبنی بر اینکه صرافی کوین‌بیس در حال راه‌اندازی شبکه Base مبتنی بر آپتیمیزم است، به این روایت‌ها دامن زده است.

BitDAO همچنین Mantle را راه‌اندازی می‌کند که یک شبکه لایه دوم با فناوری optimistic rollup است، و آنها اخیراً یک صندوق 200 میلیون دلاری Web3 را در انجمن‌های خود پیشنهاد کرده‌اند تا توسعه‌دهندگان را برای ایجاد dApps بر روی اکوسیستم خود جذب کنند.

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

از لحاظ تاریخی، زمانی که انگیزه‌های زیادی برای توسعه‌دهندگان و dAppها وجود دارد، اکوسیستم به سمت هجوم شدید کاربران و پول جدید و همچنین حدس و گمان مثبت در مورد قیمت توکن تمایل دارد. به عنوان مثال، مشوق‌های Polygon، مشوق‌های Avalanche، مشوق‌های Optimism و غیره بودند که همگی منجر به افزایش قیمت توکن پس از فعال شدن مشوق‌ها شدند.

وی‌چین (VET)

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

VeChain یک پلتفرم قرارداد هوشمند مبتنی بر بلاکچین است که در سال 2015 راه‌اندازی شد. هدف اصلی آن شفاف‌تر کردن ردیابی موجودی است تا مشکلات مدیریت کسب‌وکار و زنجیره تامین را بتوان با کمک بلاکچین حل کرد.

Vechain برای حل مشکلات سازمانی مانند ضد جعل بودن برای برندهای لوکس با استفاده از تراشه‌های هوشمند برای جلوگیری از تکرار، یا استفاده از حسگرهای هوشمند اینترنت اشیا برای اطمینان از خراب نشدن غذا در حین حمل‌ونقل با گزارش خودکار اطلاعات حیاتی به بلاکچین، ثبت سوابق داده‌های وسایل نقلیه خودرو از جمله تاریخچه تعمیر، بیمه، ثبت‌نام و عادات راننده و غیره طراحی شده است.

بر اساس گزارش مالی سه‌ماهه سوم سال 2022، این بنیاد حدود 400 میلیون دلار در خزانه دارد، با هزینه سه‌ماهه 10 میلیون دلار، که می‌تواند به 40 میلیون دلار در سال تعمیم داده شود، که نشان می‌دهد هنوز حدود 10 سال به طور بالقوه جا برای فعالیت وجود دارد.

روایت Vechain

این شرکت به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه Bitse، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بلاکچین، شروع به کار کرد و بنیان‌گذار آن، سانی لو، قبلاً به عنوان مدیر ارشد اجرایی لویی ویتون چین کار می‌کرد. طی سال‌ها، شراکت‌های بسیاری را با شرکت‌های بزرگ در چین مانند Walmart China، Bayer China، BMW Group و غیره تضمین کرده است.

با تمرکز بر موارد استفاده در دنیای واقعی که به طور فزاینده‌ای در بلاکچین اهمیت پیدا می‌کند و VeChain یکی از پیشروترین برنامه‌های بلاکچین متمرکز در دنیای واقعی است، این بدان معنی است که آنها به طور بالقوه می‌توانند این موج روایت دارایی در دنیای واقعی را رهبری کنند. مشارکت‌های موجود آنها با شرکت‌های بزرگ، آنها را به یک کاندیدای قوی برای کاربردی بودن رمزارزها در دنیای واقعی تبدیل می‌کند که می‌تواند یک رالی را آغاز کند.

علاوه بر این، آنها یک نقشه راه فناوری جدید برای دو سال آینده منتشر کرده‌اند. در نیمه اول سال 2023، چندین تغییر بزرگ برای اکوسیستم برنامه‌ریزی شده است، مانند عرضه کیف پول و بازار NFT. این تیم همچنین بر روی NFTهای محصول برای متاورس، اوراکل‌ها و توکنایز کردن در نیمه دوم سال 2023 تمرکز خواهد کرد.

نقشه راه همچنین برنامه‌هایی را برای سه‌ماهه اول سال آینده ترسیم می‌کند، از جمله کار بر روی مجموعه‌ای از لایه 2، استیبل‌کوین‌های الگوریتمی و سیستم‌عامل DAO، ویژگی‌هایی که ثابت کرده‌اند در یک اکوسیستم قوی دیفای کلیدی هستند که به VeChain کمک می‌کند در بازار کریپتو رقابتی بماند.

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

به طور کلی، این تغییرات نشان می‌دهد که VeChain متعهد به ادامه توسعه و نوآوری در صنعت بلاکچین است، با تمرکز بر برنامه‌های کاربردی دنیای واقعی.

Conflux Network: CFX

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

شبکه Conflux یک شبکه لایه 1 با کارایی بالا و سازگار با EVM است که در سال 2018 توسط تیمی از محققان و توسعه‌دهندگان دانشگاه Tsinghua، یک موسسه آکادمیک پیشرو در چین، تاسیس شد.

Conflux با استفاده از ساختار گراف غیر چرخه‌ای جهت‌دار (DAG) برای فعال کردن پردازش تراکنش موازی و پشتیبانی از حداکثر 3000 تراکنش در ثانیه (TPS) ، به توان عملیاتی بالا و تاخیر کم دست می‌یابد.

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

روایت Conflux

آن‌ها یک بلاکچین سازگار با مقررات در چین هستند و فعالیت‌های توسعه کسب‌وکار زیادی مانند شراکت با China Telecom، دومین اپراتور بزرگ بی‌سیم در چین با نزدیک به 400 میلیون کاربر، و دارای سیم‌کارت با قابلیت کیف پول سخت‌افزاری، انجام داده‌اند. همچنین همکاری با Little Redbook، اینستاگرام چینی با بیش از 200 میلیون کاربر فعال روزانه، و بسیاری از مشارکت‌های دیگر را نیز دنبال می‌کنند. به دلیل تلاش‌های قوی برای توسعه کسب‌وکار، برخی می‌توانند آن‌ها را «متیک چینی» ببینند.

علاوه بر این، این توکن دارای حداکثر عرضه 5.28 میلیارد CFX است که پس از 4 سال به طور کامل عرضه می‌شود، و توکنومیک آن همچنین دارای ویژگی استیکینگ با بازده متوسط 4 درصد هستند. صندوق اکوسیستم که 40 درصد از توکن CFX را تشکیل می‌دهد، برای حمایت مالی از تراکنش‌ها استفاده می‌شود و مابقی سوزانده می‌شود. تا به امروز، آنها بیش از 16 درصد از عرضه را با پیشنهاد افزایش سوزاندن توکن CFX سوزانده‌اند.

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

CFX همچنین یک استیبل‌کوین چینی به نام CNHC منتشر کرده است. این استیبل‌کوین به طور کامل توسط CNH وثیقه می‌شود به این معنی که CNHC دقیقاً توسط 1 واحد فیات رزرو شده از طرف دارندگان توکن پشتیبانی می‌شود و می‌توان آن را با 1 CNH مبادله کرد. با نگاهی به سودآوری USDC و USDT، یک استیبل‌کوین موفق چینی می‌تواند بسیار سودآور باشد؛ زیرا چین یکی از بزرگ‌ترین و سریع‌ترین اقتصادهای در حال رشد است و هنوز رقیب مشخصی برای استیبل‌کوین چینی وجود ندارد. اگر CNHC به استیبل‌کوین برجسته چین تبدیل شود، CFX از مزایای آن نیز بهره خواهد برد. با این حال، حساب توییتر CNHC چند ماه است که توییتی ارسال نکرده است.

به طور کلی، Conflux Network یک لایه 1 امیدوارکننده با رعایت مقررات چین است. مقر آنها در پکن واقع شده است و می‌تواند توسعه‌دهندگان را برای ایجاد dApps بر روی شبکه سریع، مقیاس‌پذیر و قابل همکاری خود جذب کند.

شبکه IRIS

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

IRIS یک بلاکچین PoS لایه 1 است که بر روی Cosmos SDK ساخته شده و توسط برخی از توسعه‌دهندگان Tendermint، تیم سازنده Cosmos SDK، توسعه یافته است. پاداش استیکینگ برای IRIS در حال حاضر حدود 6.8 درصد در سال است.

شبکه IRIS دیدگاه Cosmos را برای «اینترنت بلاکچین» دنبال می‌کند. IRIS به عنوان یک هاب عمل می‌کند و سایر برنامه‌های IBC می‌توانند مانند Cosmos Hub به آن متصل شوند. این به کاربران امکان می‌دهد دارایی‌ها و داده‌ها را بدون هیچ مشکلی بین شبکه‌های مختلف متصل به IRIS جابجا کنند.

از آنجایی که هاب IRIS شبیه به هاب Cosmos است، همچنین به عنوان یک روتر ارتباط بین بلاکچین اضافی (IBC) با عملکردی مشابه Cosmos Hub برای فعال کردن تراکنش‌های زنجیره‌ای عمل می‌کند.

روایت IRIS

پروژه شبکه IRIS در چین مستقر است و به عنوان Cosmos چینی شهرت یافته است. همچنین با چندین شرکت و مؤسسه آکادمیک پیشرو چینی، مانند همکاری با شبکه خدمات بلاکچین که برای موفقیت هر پروژه بلاکچین در چین مهم است، همکاری برقرار کرده است.

شبکه IRIS همچنین با Bianjie AI که یک شرکت هوش مصنوعی در چین است، شریک شده است. هدف این مشارکت ترویج توسعه فناوری بلاکچین و کشف موارد استفاده جدید برای شبکه IRIS است.

تمرکز و چشم‌انداز IRIS نیز با ATOM متفاوت است، زیرا شبکه IRIS بیشتر بر روی پذیرش راه حل بلاکچین در دنیای واقعی کسب‌وکار تمرکز دارد. این همچنین می‌تواند به IRIS اجازه دهد تا زمانی که به طور اجتناب‌ناپذیری به یک ستون مهم در آینده ارزهای دیجیتال تبدیل می‌شود، از روند استفاده در دنیای واقعی استفاده کند.

به طور کلی، اگر احساسات مثبت اپلیکیشن Cosmos دوباره آغاز شود در حالی که توکن‌های چینی همچنان داغ هستند، توکن IRIS احتمالاً توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، به‌ویژه اگر قرار باشد موارد استفاده یا مشارکت تجاری قابل توجهی را در دنیای واقعی اعلام کند.

توکن صرافی OKX

بررسی روایت‌های اخیر در مورد توکن‌های چینی - کدام رمزارزهای چینی باید رصد شوند؟

OKex که اکنون با نام OKX شناخته می‌شود، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان است، با حجم معاملاتی شبیه به کوین‌بیس و یکی از ۵ صرافی برتر در حجم، درست پس از بایننس.

این صرافی از محصولات تجاری مختلف مانند coin-margined swaps ، مبادلات دائمی، پس‌انداز، معاملات مارجین و مشتقات پروژه‌های دیفای پشتیبانی می‌کند.

OKB یک توکن کاربردی است که توسط بنیاد OK Blockchain ساخته شده است و به کاربران مزیت‌های مختلفی ارائه می‌دهد. کاربرانی که توکن‌های OKB را در حساب OKX خود نگه می‌دارند، می‌توانند تا ۲۵ درصد در فی معاملاتی صرفه‌جویی کنند. علاوه بر تخفیف‌های معاملاتی، دارندگان همچنین می‌توانند از توکن‌های OKB برای شرکت در ویژگی OKX Jumpstart، داشتن حق رای و دسترسی به وام C2C استفاده کنند.

OKB همچنین یک توکن کاهش‌دهنده تورم است، به این معنی که تعداد توکن‌های در گردش همیشه در حال کاهش است زیرا OKX از فی که ایجاد می‌کند برای بازخرید توکن‌های OKB از کامیونتی و سوزاندن آنها استفاده می‌کند.

OKX همچنین از یک شبکه فعال IBC به نام OKX Chain که بر روی Cosmos SDK ساخته شده، پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد که از اپ‌های سالیدیتی که روی زنجیره راه‌اندازی شده‌اند، استفاده کنند به شرطی که از متامسک استفاده می‌کنند.

روایت OKB

OKX در هنگ‌کنگ شروع به کار کرد و کاربران و ارتباطات قابل توجهی در مناطق چین و هنگ‌کنگ دارد. این به آن‌ها اجازه داد تا با تعدادی از شرکت‌های چینی مانند Cobo، یک کیف پول کریپتویی محبوب چینی، و Longhash، یک انکوباتور بلاکچین و غیره کار کنند.

OKX همچنین در چین، جایی که دفاتر متعددی دارد، حضور پررنگی دارد. این صرافی سخت تلاش کرده است تا تجارت خود را در کشور توسعه دهد. اخیراً یک وب‌سایت به زبان چینی راه‌اندازی کرده و خدمات مشتریان را به زبان ماندارین ارائه می‌دهد.

این شراکت‌ها محبوبیت OKB را در بین سرمایه‌گذاران چینی بهبود می‌بخشد و زمانی که هنگ‌کنگ معاملات کریپتو را باز می‌کند، کاربران و حجم زیادی ممکن است به سوی این صرافی سرازیر شود که باعث افزایش خرید و سوزاندن توکن OKB می‌شود و به طور بالقوه ارزش آن را افزایش می‌دهد.

نتیجه‌گیری

تصمیم اخیر هنگ‌کنگ برای اجازه دادن به افراد عادی برای معاملات ارزهای دیجیتال گام بزرگی برای صنعت کریپتو در این منطقه است. این حرکت احتمالاً سرمایه‌گذاران بیشتری را به بازار می‌آورد که باعث افزایش تقاضا برای توکن‌های چینی می‌شود که در حال حاضر محبوبیت بیشتری در بین سرمایه‌گذاران در منطقه پیدا کرده‌اند.

با اقتصاد عظیم چین و علاقه فزاینده به دارایی‌های دیجیتال، آینده خوبی را می‌توان برای توکن‌های چینی متصور شد. همچنین، تصمیم برای قانونی کردن معاملات کریپتو در هنگ‌کنگ احتمالاً برای اقتصاد این کشور خوب است و آن را به مرکزی برای نوآوری و سرمایه‌گذاری در حوزه کریپتو در منطقه تبدیل می‌کند. به این ترتیب، می‌توان انتظار داشت که در سال‌های آینده شاهد رشد مداوم و پذیرش توکن‌های چینی باشیم.

شایان ذکر است که محیط نظارتی برای ارزهای دیجیتال در چین همچنان سختگیرانه است. در سال‌های اخیر، دولت چین در مورد معاملات و استخراج ارزهای دیجیتال بسیار سخت‌گیرانه عمل کرده است. همزمان، بانک مرکزی این کشور روی ارز دیجیتال خود (CBDC) کار می‌کند که می‌تواند تهدیدی برای ارزهای دیجیتال موجود تلقی شود.

علاوه بر این، برخی از تحلیلگران استدلال می‌کنند که توکن‌های چینی ممکن است به دلیل نگرانی‌ها در مورد سانسور و عدم شفافیت با چالش‌هایی در کسب پذیرش گسترده‌تر جهانی مواجه شوند. همچنین نگرانی‌هایی در مورد تنش‌های ژئوپلیتیکی بین چین و سایر کشورها وجود دارد که می‌تواند بر رشد توکن‌های چینی تأثیر بگذارد.

از آنجایی که چین تلاش می‌کند تا با تزریق سرمایه بیشتر، اقتصاد خود را احیا کند، احتمالاً سرمایه‌گذاران بیشتری را برای ورود به بازار جذب می‌کند، از جمله بازار توکن ارزهای دیجیتال چین که می‌تواند بخش بزرگ‌تری از اکوسیستم ارزهای دیجیتال جهانی شود.

در پایان، موفقیت توکن‌های چینی به این بستگی دارد که تیم پشت این توکن‌ها چقدر می‌توانند رقابتی باقی بمانند و نیازهای سرمایه‌گذاران در چین و جاهای دیگر را برآورده کنند.

منبع: coingecko

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.