اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

از آنجایی که سرمایه‌گذاران برای تقویم هفتگی شلوغی آماده می‌شوند، به یک بخش کلیدی از داده‌ها توجه خواهند داشت:

به گفته اقتصاددانان، انتظار می‌رود که شاخص CPI در ماه ژانویه 0.5 درصد نسبت به ماه قبل افزایش یابد که نسبت به ماه‌های اخیر رشد چشمگیری داشته است.

اداره آمار کار جمعه گذشته تعدیل‌های فصلی جدیدی را منتشر کرد که کاهش ماهانه اولیه ماه دسامبر در تورم کل را از 0.1 درصد به افزایش 0.1 درصدی در ماه آخر سال اصلاح کرد.

بر اساس برآوردهای بلومبرگ، با وجود افزایش ماهانه مورد انتظار، پیش‌بینی می‌شود که تورم سالانه از 6.5 درصد در ماه قبل به 6.2 درصد کاهش یابد.

یکی از معیارهای کلیدی که توسط فدرال رزرو نظارت می‌شود، CPI اصلی، پیش‌بینی می‌شود که پس از حذف قیمت مواد غذایی و انرژی، 0.4 درصد افزایش را در طول ماه نشان دهد.

به طور سالانه، اقتصاددانان انتظار دارند که CPI اصلی در طول سال 5.5 درصد افزایش داشته باشد، که نسبت به 5.7 درصد در دسامبر کاهش اندکی دارد.

انتشار داده‌های تورمی برای به چالش کشیدن خوش‌بینی‌ها از کاهش آن - چشم‌انداز هفته پیش رو

سیاست‌گذاران بیشتر بر تورم اصلی تمرکز می‌کنند، زیرا نگاهی ظریف به ورودی‌های کلیدی مانند مسکن ارائه می‌دهد، در حالی که قیمت‌های انرژی در سال جاری عمدتاً تحت تأثیر قیمت‌های پرنوسان انرژی قرار گرفته است.

برای رئیس فدرال رزرو، تورم سرپناه، که سرسختانه بالا مانده است، عاملی حیاتی در تعیین مسیر نرخ بهره است.

پاول در مصاحبه اخیر خود در واشنگتن‌دی‌سی اظهار داشت که انتظار دارد تورم مسکن تا اواسط سال کاهش یابد.

CPI ،PPI و گزارش‌های مالی بیشتر

علاوه بر CPI، وال‌استریت همچنین فرصتی برای سنجش تورم در سطح عمده‌فروشی با انتشار شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) در روز پنجشنبه خواهد داشت. انتظار می‌رود گزارش خرده‌فروشی دولت که در روز چهارشنبه منتشر می‌شود، پایداری را در مخارج مصرف‌کننده نشان دهد.

پیش‌بینی می‌شود که PPI نسبت به ماه قبل 0.4 درصد افزایش داشته باشد که نسبت به کاهش 0.5 درصدی دسامبر کمتر است. به طور سالانه، اقتصاددانان انتظار دارند که PPI از 6.2 درصد در دسامبر به 5.4 درصد کاهش یابد.

انتشار داده‌های تورمی برای به چالش کشیدن خوش‌بینی‌ها از کاهش آن - چشم‌انداز هفته پیش رو

انتظار می‌رود که خرده‌فروشی در ژانویه بهبود یابد و 1.9 درصد نسبت به ماه قبل پس از کاهش 1.1 درصدی در دسامبر افزایش یابد.

با وجود شروع قدرتمند در سال 2023، سهام ایالات متحده و بیتکوین در هفته گذشته بدترین هفته سال خود را تجربه کردند.

تحلیلگران گروه سرمایه‌گذاری Bespoke خاطرنشان کردند: با توجه به رالی قوی برای شروع سال، بازار نیاز به کمی استراحت داشت و ما این هفته به آن رسیدیم.

سرمایه‌گذاران از دسامبر شاهد بازگشت شدید بازارهای سهام به دلیل این پیش‌بینی بودند که فدرال رزرو ممکن است زودتر از حد انتظار افزایش نرخ بهره را متوقف کند.

سرمایه‌گذاران همچنین به دقت داده‌های CPI ژانویه را زیر نظر خواهند داشت، زیرا به آن‌ها بینشی از جهت‌گیری اقتصاد می‌دهد. اگر داده‌ها کمتر از حد انتظار باشد، می‌تواند نشان‌دهنده کند شدن اقتصاد باشد که می‌تواند برای سهام و ارزهای دیجیتال منفی باشد.

از سوی دیگر، اگر داده‌ها بالاتر از حد انتظار باشد، می‌تواند نشانه‌ای از شتاب گرفتن اقتصاد باشد که برای سهام و ارزهای دیجیتال مثبت است.

منبع: Beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.