اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بر اساس گزارش کوین ژورنال، حجم جستجوی شغل ارز‌های دیجیتال در سال 2022 افزایش یافته و نسبت به سال قبل 601 درصد بیشتر شده است.

اکنون، بیش از هر زمان دیگری، شکارچیان شغل در حال کنار گذاشتن حرفه‌های قدیمی و غواصی در دنیای گسترده وب۳ و فناوری بلاک‌چین هستند.

اما چه چیزی باعث این هجوم عظیم استعداد‌ها شده است؟ آیا به این دلیل است که ورزشکاران فوق ستاره‌ای مانند تام برادی به بیتکوین علاقمند شده‌اند؟ شاید هم حقوق‌های بالایی باشد که به مهندسان نرم‌افزار وعده داده شده است؟

هیچ زمانی بهتر از اکنون برای جستجوی مشاغل کریپتویی نبوده است. این مقاله به تشریح این موضوع می‌پردازد که چرا پوزیشن‌های شغلی کریپتو پر رونق هستند، چه نوع مشاغل Web3 وجود دارد و چگونه می‌توانید این حرفه جذاب را شروع کنید.

چرا باید در حوزه کریپتو کار کنم؟

صنعت بلاک‌چین به سرعت در حال پیشرفت است. قرار گرفتن در خط مقدم یک انقلاب تکنولوژیکی در حال گسترش، برخی از باهوش‌ترین ذهن‌ها را در علم کامپیوتر و رمزنگاری جذب می‌کند، بنابراین مکانی عالی برای تقویت خلاقیت شماست.

امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) یک مفهوم جذاب است که در‌های زیادی را برای مردم در سراسر جهان باز می‌کند. فناوری بلاک‌چین به کاربران اجازه می‌دهد تا حریم خصوصی خود را به صورت آنلاین حفظ کنند و مالکیت واقعی دارایی‌های دیجیتال را ارائه می‌دهد.

ایجاد سرویس‌ها و برنامه‌های کاربردی در فضای کریپتو نیز می‌تواند به ر‌هایی افراد از خدمات متمرکز، که خطرات حضانت (Custody) دارایی را به همراه دارد، کمک کند.

مشاغل کریپتو معمولاً حقوق جذاب و شرایط کاری منعطف را ارائه می‌دهند. علاوه بر این، افزایش مشاغل از راه دور به این معنی است که اگر می‌خواهید برای یک شرکت فناوری پیشرو کار کنید، نیازی به زندگی در نیویورک یا سانفرانسیسکو ندارید.

تمام وقت، پاره وقت یا فریلنسری؟

کار در کریپتو انعطاف‌پذیری زیادی را ارائه می‌کند، حتی در پوزیشن‌های شغلی پایین‌تر.

از آنجایی که صنعت Web3 جهانی است و بازار کریپتو هرگز نمی‌خوابد، استارت‌آپ‌های بلاک‌چین معمولاً با اعضای تیم از سراسر جهان ساخته می‌شوند.

حتی اگر تمام‌وقت برای یک شرکت کار می‌کنید، بعید است که نیازی به برنامه کاری 9 صبح تا 5 عصر داشته باشید.

موقعیت‌های پاره وقت و فریلنسری نیز رایج هستند و به کارمندان اجازه می‌دهند به طور همزمان در چندین پروژه مشارکت کنند.

از آنجایی که بسیاری از مشاغل کریپتو توکن‌های بومی را به عنوان بخشی از شرایط پرداخت ارائه می‌دهند، فریلنسر‌ها و کارمندان پاره وقت می‌توانند در حین کار در معرض طیف گسترده‌ای از ارز‌های دیجیتال قرار بگیرند.

آیا بین مشاغل کریپتو، بلاک‌چین و وب 3 تفاوتی وجود دارد؟

در حالی که فناوری بلاک‌چین، ارز دیجیتال و جنبش Web3 مفاهیم متفاوتی هستند، اما از نظر حرفه‌ای در یک دسته قرار می‌گیرند. همان طور که گفته شد، اگر به دنبال شغل در صنعت هستید، ارزش جستجو در تابلو‌های شغلی و لینکدین را با استفاده از هر سه نوع مختلف دارد.

چه مشاغلی در حوزه کریپتوکارنسی وجود دارد؟

علی‌رغم آنچه ممکن است باور داشته باشید، برای شروع کار در حوزه ارز‌های دیجیتال، نیازی نیست که یک نخبه مانند گوین وود یا چارلز هاسکینسون باشید. بسیاری از متخصصان وب 2.0 در حال یافتن جای پای خود در دنیای وب 3 هستند که جذب دستمزد‌های بالای صنعت بلاک‌چین شده‌اند.

 • نقش‌های فنی

متخصصان علوم کامپیوتر و کریپتو از جمله افراد مورد علاقه در این صنعت هستند. علاوه بر این، آن‌ها همچنین باید دانش عملی و به روزی از مبانی، الگوریتم‌ها و تئوری بلاک‌چین داشته باشند.

 • مهندس بلاک‌چین

مهندسان بلاک‌چین مسئول ایجاد زیرساخت و معماری در پشت شبکه‌های مورد علاقه ما هستند. در حالی که مهندسان بک‌اند با چارچوب و سرور‌های زیربنایی بلاک‌چین سر و کار دارند، مهندسان فرانت‌اند ارائه آن را برای کاربران نهایی انجام می‌دهند.

این مهندسان نرم‌افزار تخصصی باید درک کاملی از قرارداد‌های هوشمند و زبان‌های برنامه‌نویسی بلاک‌چین مانند Solidity یا Rust داشته باشند.

 • توسعه‌دهنده بلاک‌چین

در حالی که مهندسان شبکه را می‌سازند، توسعه‌دهندگان بلاک‌چین برنامه‌ها و ابزار‌های دیفای را طراحی می‌کنند.

تصور کردن یک بزرگراه، راهی آسان برای درک رابطه بین مهندسان و توسعه‌دهندگان است. مهندسان از پایداری و عملکرد جاده مطمئن می‌شوند.

توسعه‌دهندگان خودرو‌هایی را می‌سازند که ما هر روز از آن‌ها استفاده می‌کنیم.

هر برنامه غیرمتمرکز (dApp) در یک بلاک‌چین دارای دو طرف است، یک قسمت فرانت‌اند و بک‌اند. همانند مهندسان، توسعه‌دهندگان فرانت‌اند قسمت‌هایی از اپلیکیشن را می‌سازند که ما می‌بینیم و با آن‌ها تعامل داریم، در حالی که توسعه‌دهندگان بک‌اند تمام قرارداد‌ها را در پشت صحنه مدیریت می‌کنند.

به عنوان مثال، به رایج‌ترین اپلیکیشن اتریوم یعنی Uniswap نگاه کنید. یک توسعه‌دهنده فرانت‌اند تضمین می‌کند که ارائه سایت روان و ارگونومیک است.

در همین حال، توسعه‌دهنده بک‌اند اطمینان می‌دهد که قرارداد‌های هوشمند به درستی با بلاک‌چین ارتباط برقرار می‌کنند و سرور‌هایی که سایت را تغذیه می‌کنند، عملکردی مناسب دارند.

توضیح مشاغل کریپتویی: از سازندگان بلاک‌چین تا مدیران کامیونتی

یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار فول استک (Full-stack) به هر دو طرف تسلط دارد و قسمت‌های جلویی و پشتی سایت را مدیریت می‌کند.

به همین دلیل، توسعه‌دهندگان فول استک استعداد‌های مورد علاقه و پرطرفدار در این صنعت هستند.

زبان‌های برنامه‌نویسی مهمی که باید بدانید شامل اصول اولیه مانند HTML ،Typescript ،CSS و Javascript و همچنین زبان‌های خاصی مانند Golang و Solidity است.

 • علم داده

مشاغل فناوری بلاک‌چین به ساخت dApps و زیرساخت شبکه محدود نمی‌شود، مانند صنایع وب 2.0، دانشمندان داده به شرکت‌های رمزنگاری کمک می‌کنند تا تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرند.

دانشمندان داده برای به دست آوردن بینش‌های معناداری که به رشد کسب و کار‌ها کمک می‌کند، تست‌های یادگیری ماشینی قوی و پیچیده‌ای را اجرا می‌کنند.

مفیدترین زبان‌های مورد استفاده در علم داده پایتون، SQL و اسکالا هستند.

 • نقش‌های غیرفنی

اگر اولین چیز را در مورد علوم کامپیوتر، کدنویسی یا متاورس نمی‌دانید، نگران نباشید! مشاغل کریپتو زیادی برای افرادی با تجربه فناوری صفر وجود دارد.

بسیاری از این مشاغل به شدت قابل انتقال از سایر صنایع هستند، و به راحتی می‌توانید برای اولین شغل بلاک‌چین خود را انتخاب کنید. در ادامه به چند مورد از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 • مدیر توسعه کسب و کار

مهندسان بلاک‌چین می‌توانند قوی‌ترین شبکه را ایجاد کنند، اما بدون روابط مناسب، این شبکه برای پذیرش مشکل خواهد داشت. اینجاست که توسعه کسب و کار وارد می‌شود.

مدیران توسعه کسب و کار (BD) به شرکت‌های کریپتویی کمک می‌کنند تا مشارکت‌های استراتژیک ایجاد کنند که باعث رشد و حمایت از کسب‌وکار شود.

شبکه پالیگان یکی از بهترین تیم‌های توسعه کسب و کار را در این صنعت دارد که منجر به مشارکت با برخی از بزرگترین برند‌های جهان مانند استارباکس، دیزنی و متا شده است.

 • مدیر تولید

مدیر محصول بخشی جدایی ناپذیر از هر تجارت مرتبط با بلاک‌چین است. مدیران محصول پیوند‌های کلیدی بین نیاز‌های مشتریان و اهداف شرکت را پیدا می‌کنند. یک مدیر محصول خوب مشخص می‌کند که موفقیت برای کسب و کار و کاربران نهایی آن چگونه خواهد بود.

 • مدیر بازاریابی

به خوبی می‌توان استدلال کرد که بازاریابی مؤثر به اندازه محصولات و خدمات مهم است. در جامعه مدرن ما، دامنه توجه کوتاه‌تر از همیشه است، بنابراین داشتن یک مدیر بازاریابی قوی برای استارت‌آپ‌های بلاک‌چین در حال ظهور بسیار مهم است.

مدیران بازاریابی کمپین‌هایی را مدیریت می‌کنند که توجه و آگاهی را برای یک کسب و کار به ارمغان می‌آورد. شما می‌توانید بهترین محصول دنیا را داشته باشید، اما اگر کسی از آن اطلاعی نداشته باشد، ممکن است وجود نداشته باشد.

در صنعت کریپتوکارنسی، حضور قوی در رسانه‌های اجتماعی یکی از بهترین راه‌ها برای جلب توجه است. به همین دلیل است که مدیران رسانه‌های اجتماعی که قادر به ایجاد پست‌های وایرال و پرورش کامیونتی‌های آنلاین فعال هستند، به اندازه مدیران بازاریابی حیاتی هستند.

 • نویسندگان کریپتویی

نگاه کردن از بیرون به یک پروژه کریپتویی می‌تواند پیچیده و ترسناک باشد. انتقال ایده‌ها و اطلاعات در مورد فناوری بلاکچین به افراد عادی دشوار است.

خوشبختانه، نویسندگان آماده هستند تا موضوعات پیچیده را به توضیحات ساده تبدیل کنند و به عنوان پل بین توسعه‌دهندگان و کاربران عمل کنند.

برای نویسندگان پوزیشن‌های مختلف زیادی در دسترس است. به عنوان مثال، یک نویسنده فنی اسنادی را آماده می‌کند که عملکرد‌ها و ابزارهای پیچیده بلاک‌چین را مشخص می‌کند.

در مقابل، نویسندگان اخبار به علاقه مندان به ارز‌های دیجیتال کمک می‌کنند تا با آگاهی مداوم از به روز‌رسانی‌های بازار کریپتو، همگام با جریان اصلی حرکت کنند.

 • پشتیبانی مشتری

مانند هر کسب و کاری، گاهی اوقات ممکن است همه چیز اشتباه پیش برود و مشتریان به کمک نیاز داشته باشند. پشتیبانی مشتری یک راه عالی برای ورود به اولین شغل در حوزه رمزارز‌ها است.

این موقعیت‌های سطح ابتدایی معمولاً نیازی به دانش قبلی در مورد ارز‌های دیجیتال یا فناوری بلاک‌چین ندارند، بنابراین شروع به کار آسان است.

علاوه بر این، کارکنان پشتیبانی مشتری همیشه مورد تقاضا هستند. صرافی‌های برتر ارز‌های دیجیتال مانند بایننس و OKX همیشه به دنبال کارکنانی هستند که می‌خواهند اولین قدم‌های خود را در دنیای مشاغل Web3 بردارند.

 • مدیر کامیونتی / ناظر

تبدیل شدن به یک مدیر کامیونتی یا ناظر برای شرکت‌های نوظهور رمزارز، راه عالی دیگری است که می‌توانید به آن پایبند باشید. چیزی که بسیاری از مردم نمی‌دانند این است که بسیاری از محتوا و اطلاعات قبل از انتشار رسمی ابتدا در گروه‌های دسیکورد و تلگرام به اشتراک گذاشته می‌شود.

سرمایه‌گذاران و اعضای کامیونتی دوست دارند در یک پروژه کریپتویی یا مجموعه‌های NFT عضو شوند. گروه‌های همفکر همچنین DAO (سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز) را تشکیل می‌دهند، جایی که در مورد کوین‌ها، توکن‌ها و اکوسیستم‌هایی که به آن‌ها علاقه دارند بحث می‌کنند.

مدیران کامیونتی پیوند بین تیم اصلی یک شرکت و سرمایه‌گذاران آن هستند. آن‌ها بازخورد‌های کامیونتی را به توسعه‌دهندگان ارسال می‌کنند و به همسویی اهداف کسب و کار با انتظارات عمومی کمک می‌کنند.

از سوی دیگر، مدیران کامیونتی به مدیریت سرور‌های دیسکورد و کانال‌های تلگرام شرکت کمک می‌کنند. به طور کلی، این به معنای پاسخ به سؤالات اساسی در مورد پروژه، اطمینان از شکل‌گیری گفتگو‌ها در موضوع و محافظت از سایر اعضا در برابر کلاهبرداران است.

چگونه میتوانم یک شغل بلاک‌چین پیدا کنم؟

مانند هر شغل دیگری، جستجو در تابلو‌های شغلی برای فرصت‌های جدید بهترین راه برای به دست آوردن شغل‌های حوزه رمزارز‌ها است. با رشد سال به سال بخش بلاک‌چین، استارت‌آپ‌ها همیشه به دنبال استعداد‌های جدید، چه در موقعیت‌های فنی و چه در سمت‌های غیرفناوری هستند.

اگر راهنمایی می‌خواهید، توصیه می‌شود هشدار‌های شغلی را در لینکدین و سایر سایت‌های شغلی Web3 برای موقعیت‌های مورد علاقه خود تنظیم کنید.

این که یکی از اولین کسانی باشید که برای یک نقش جدید درخواست می‌دهند، اغلب شانس شما را برای انتخاب شدن برای مصاحبه افزایش می‌دهد.

سخن پایانی

همان طور که فضای کریپتو به تکامل ادامه می‌دهد، انتظار می‌رود افراد بیشتری از بخش‌های سنتی به وب 3 منتقل شوند. این باعث رقابتی‌تر شدن به دست گرفتن مشاغل می‌شود و می‌تواند منجر به کاهش دستمزد‌های جذاب کریپتویی شود.

تصورات نادرست زیادی در مورد شروع یک حرفه در کریپتو وجود دارد، بسیاری از مردم متقاعد شده‌اند که برای یافتن کار باید یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار باشید یا پیشینه‌ای در زمینه فناوری داشته باشید. این به دور از واقعیت است.

صنعت بلاک‌چین مملو از فرصت‌های غیرفناوری برای افرادی است که به دنبال شروع کار در Web3 هستند.

منبع: Dailycoin

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.