اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

بازار ارزهای دیجیتال شاهد تغییر قابل توجهی در احساسات سرمایه‌گذاران بوده است که توسط شاخص ترس و طمع بیتکوین منعکس شده است.

در 30 ژانویه، این شاخص به 61 رسید که در قلمرو «طمع» و نزدیک به بالاترین سطح یک‌ساله خود در نظر گرفته می‌شود. این در تضاد کامل با ماه گذشته است، زمانی که شاخص در سطح 25 قرار داشت و نشان‌دهنده «ترس شدید» در میان سرمایه‌گذاران بود.

احساسات در بازار کریپتو به بالاترین سطح یک‌ساله نزدیک شده است: طمع در بازار

این افزایش طمع را می‌توان به تعدادی از عوامل نسبت داد، از جمله افزایش پذیرش سازمانی بیتکوین و سایر ارزهای دیجیتال، و همچنین افزایش قیمتی اخیر در بازار.

بسیاری از کارشناسان بر این باورند که این روند در ماه‌های آینده با ورود سرمایه‌گذاران نهادی بیشتری به بازار و افزایش قیمت ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت.

احساسات در بازار کریپتو به بالاترین سطح یک‌ساله نزدیک شده است: طمع در بازار

با این وجود، توجه به این نکته مهم است که شاخص ترس و طمع بیتکوین یک معیار بی‌ثبات است و می‌تواند به سرعت تغییر کند. به این ترتیب، سرمایه‌گذاران باید در اتکا به این شاخص محتاط باشند و قبل از هر تصمیم سرمایه‌گذاری، تحقیقات خود را انجام دهند.

علی‌رغم وضعیت فعلی طمع در بازار، همیشه خطر اصلاح یا عقب‌نشینی ناگهانی وجود دارد که می‌تواند منجر به زیان قابل توجهی برای سرمایه‌گذارانی شود که برای آن آماده نبودند.

به طور کلی، افزایش شاخص ترس و طمع بیتکوین نشانه مثبتی برای بازار ارزهای دیجیتال است، اما توجه به روندهای گسترده‌تر بازار و اتخاذ تصمیمات سرمایه‌گذاری آگاهانه، از آن مهم‌تر است.

منبع: Beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.