اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

سیگما: استارتاپ حوزه خدمات ابریِ «ابر دراک» گزارشی از وضعیت فعلی اینترنت کشور در بازه زمانی ۱۰ شهریور تا ۱۷ مهرماه ١٤٠۱ منتشر کرده است.

این گزارش بر اساس وب‌سایت‌های فعال بر بستر شبکه توزیع محتوای ابر دراک تهیه شده است که تصویری از الگوی مصرف کاربران و وضعیت اینترنت کشور است.

در این گزارش آمده است که تعداد کاربران غیرایرانی که از وب‌سایت‌های بر بستر ابر دراک بازدید کرده‌اند ۳۰ درصد افزایش‌یافته است. این افراد اغلب ایرانی‌هایی هستند که برای بازدید از پلتفرم‌ها و وب‌سایت‌های مسدود شده از وی‌پی‌ان استفاده کرده‌اند.

باتوجه‌به این موضوع احتمالاً آن‌ها برای بازدید از پلتفرم و وب‌سایت‌های ایرانی هم از وی‌پی‌ان استفاده کرده‌اند. در این میان استفاده کاربران قبل از اختلالات (ماقبل یکم مهر) از واتس‌اَپ و اینستاگرام در رتبه ۱۴ و ۷ بوده است و بعد از اختلالات (یکم تا دهم مهر) به رتبه ۱۸ و ۲۰ رسیده است.

در قسمتی از گزارش شرح داده‌اند: در اختلال و قطعی‌های اخیر از روش‌هایی مانند DNS Spoofiling و همچنین خروج دسترسی از طریق قطع و یا کند کردن پروتکل‌های امن مانند TLS استفاده کرده‌اند. اما به نظر می‌رسد در مورد سرویس‌هایی که در این چند هفته از دسترس خارج شدند، روش BlackHole استفاده شده است که این روش عامل ایجاد مشکل برای کاربران و سرویس‌ها به‌صورت مقطعی شده است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.