شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

Pantera Capital غول هج فاند کریپتو می‌گوید که یک بخش از فضای دارایی‌های دیجیتال نیروی حیاتی چرخه بازار صعودی بعدی خواهد بود.

در آخرین خبرنامه Pantera، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری (CIO) جوی کروگ می‌گوید که امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به عنوان پایه‌ای برای بازار صعودی بعدی عمل خواهد کرد.

کروگ می‌گوید که سال 2022، با بسیاری از انفجارها و سقوط پروژه‌های مختلف، احتمالاً بزرگ‌ترین سال تحول در تاریخ کریپتو بوده است و عقیده دارد که دیفای موفق شد در طول سال 2022 کاملاً دست‌نخورده بماند، حتی اگر پروتکل‌های برتر شاهد قیمت‌های پایین‌تری باشند.

«از سوی دیگر، نکته جالب توجه این است که پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز، که به طرف‌های ناشناخته وام می‌دادند، منفجر نشدند. دلیل موفقیت پروتکل‌های دیفای چند سطح دارد. سطح اول این است که این پروتکل‌ها (به عنوان مثال، Compound ،Aave و Maker) افراد را مجبور به ارسال وثیقه و کنترل ریسک بزرگی می‌کنند.»

«طنز بزرگ این است که این کنترل ریسک همان کنترل‌هایی هستند که نهادهای متمرکز اغلب به آن می‌گویند «ناکارآمد» هستند. آن‌ها به ما می‌گفتند، «این پروتکل‌ها نمی‌توانند مانند ما بر ریسک نظارت کنند». چند ماه پیش، یکی از نزدیک‌ترین دوستانم به من در مورد شرایط وام‌گیری مطلوبی که یکی از این شرکت‌ها به او داده بود، گفت – شرکت در حال پذیرفتن مقادیر نامعقول ریسک بود. من به او چیزی در این راستا گفتم: چرخه بعدی احتمالاً به دلیل این نهادهای وام‌دهنده متمرکز منفجر خواهد شد. آن‌ها جلوی یک ماشین بولدوزر خم شدند تا یک سکه را از روی زمین بردارند.»

او عقیده دارد کدی که بر پروتکل‌های دیفای حکومت می‌کند، ثابت کرده است که برتر از انسان‌هایی است که کاربران خود را متقاعد می‌کنند تا بر اساس استدلال دلخواه به آن‌ها اعتماد کنند.

«پروتکل‌های غیرمتمرکز نمی‌توانند بگویند، به من اعتماد کن، من به MIT رفتم و می‌خواهم همه چیز را به خیریه اهدا کنم. پروتکل‌های دیفای بیشتر ماهیت «شما لازم نیست به ما اعتماد کنید» هستند. تنها چیز مهم در ساختن پروتکل است. چیزی که کار می‌کند و هرکسی می‌تواند آن را موشکافی کرده و بخواند.»

مدیر اجرایی صندوق تامینی می‌گوید که دیفای عمدتاً باید به سه موضوع اصلی بپردازد تا به نتیجه برسد. این موارد شامل تجربه کاربری در کیف پول‌های کریپتویی، پرداخت هزینه تراکنش در اتریوم (ETH) و دوری از بی‌نظمی سیستم فیات است. اگر این سه مشکل حل شوند دیفای می‌تواند چرخه بعدی ارز دیجیتال را هدایت کند.

«راه‌حل‌های این مجموعه مشکلات کنونی دو تا سه سال دیگر طول می‌کشد تا حل شود. بسیاری از آن‌ها و نوآوری‌های آتی که امکان‌پذیر می‌کنند، فرصت‌های سرمایه‌گذاری عالی را فراهم خواهند کرد. همان طور که آن‌ها حل می‌شوند، یک زمینه هیجان‌انگیز برای چرخه بعدی رمزنگاری که توسط دیفای هدایت می‌شود، ایجاد می‌کنند. برای من، هیجان‌انگیزترین چیز در مورد آن، فعال کردن سیستم مالی باز، جهانی و کارآمدتر توسط دیفای است.»

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.