اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

پیتر شیف – اقتصاددان و منتقد سرسخت بیتکوین – پیش‌بینی کرده است که فدرال رزرو ایالات متحده در نهایت مبارزه با تورم را برای مقابله با «چیزی که حتی بیشتر از آن می‌ترسد، یعنی یک فروپاشی کامل اقتصادی، یک بحران مالی دیگر، یا یک بحران بدهی‌ دولتی، کنار بگذارد». وی تاکید کرد: اکنون شاهد افزایش سرعت تورم خواهیم بود.

پیتر شیف در مصاحبه‌ای با گرگ هانتر در برنامه USAWatchdog که شنبه منتشر شد، هشدارهای وحشتناکی در مورد اینکه اقتصاد ایالات متحده به کجا می‌رود و عواقب مبارزه فدرال رزرو با تورم به اشتراک گذاشت.

شیف با استناد به داده‌های اقتصادی اخیر، از جمله شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی – که در ژانویه 0.6 درصد افزایش یافت، گفت:

«ماه‌های کاهش تورم در حال بررسی هستند. و اکنون شاهد افزایش تورم خواهیم بود که با این داده‌های اخیر تقویت می‌شود.»

این اقتصاددان با بیان اینکه مبارزه با تورم فدرال رزرو کاملاً بی‌اثر بوده است، اظهار داشت:

«اگر فدرال رزرو در مورد مبارزه با تورم جدی باشد، که من معتقد نیستم که این‌طور باشد، اما اگر جدی بود، باید بسیار سخت‌تر از این مبارزه می‌کرد. نرخ‌ها باید خیلی بیشتر از چیزی که هست، بالاتر می‌رفت.»

با این حال، شیف گفت که نرخ بهره بالا به تنهایی کافی نخواهد بود. ما همچنین باید شاهد یک انقباض بزرگ در اعتبار مصرف‌کننده باشیم. ما باید شاهد افزایش استانداردهای وام‌دهی باشیم تا مصرف‌کنندگان نتوانند به هزینه کردن ادامه دهند. «مردم پول خرج می‌کنند. آنها بدهی کارت اعتباری بیشتری دارند. این تورم‌زا است… ما نیاز داریم که مصرف‌کنندگان از خرج کردن خودداری کنند.» این اقتصاددان تاکید کرد که مردم باید کار کنند، تولید کنند و پس‌انداز کنند نه اینکه خرج کنند.

علاوه بر این، شیف تأکید کرد که دولت فدرال باید مشکل هزینه‌های خود را تحت کنترل درآورد. وی به تفصیل گفت:

«ما به کاهش قابل توجهی در هزینه‌های دولت نیاز داریم. دولت نمی‌تواند فقط به مردم پول بدهد تا خرج کنند، زیرا این چیزی است که قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. و در نهایت، آنها فدرال رزرو را وادار به بازگشت به سیاست انقباضی خواهند کرد.»

شیف پیش‌بینی کرد که در نهایت فدرال رزرو مبارزه با تورم را کنار می‌گذارد و افزود: زیرا مجبور می‌شود با چیزی که حتی بیشتر از آن می‌ترسد مبارزه کند، یعنی یک فروپاشی کامل اقتصادی، یک بحران مالی دیگر، یا یک بحران بدهی دولتی.

این اقتصاددان قبلاً هشدار داده بود که اقدام فدرال رزرو می‌تواند باعث یک بحران مالی و رکود بسیار شدیدتر از آنچه بانک مرکزی تشخیص می‌دهد، شود. او همچنین اخیراً پیش‌بینی کرد که تورم بسیار بدتر شده و دلار آمریکا سقوط خواهد کرد.

منبع: news.bitcoin

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.