اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

ادوارد اسنودن، رئیس بنیاد آزادی مطبوعات، در کنفرانس اجماع 2023 گفت، مدل‌های هوش مصنوعی (AI) ممکن است به زودی از توانایی‌های انسان‌ها پیشی بگیرند، اما به شرطی که به آنها اجازه دهیم از ما بهتر باشند.

افشاگر سابق آژانس امنیت ملی، که به طور مجازی از روسیه به کنفرانس ملحق شد، نظرات خوش‌بینانه و البته محتاطانه خود را در مورد آینده هوش مصنوعی به اشتراک گذاشت، فناوری که پس از انتشار ChatGPT در پاییز گذشته در سرخط خبرها است. در حالی که اسنودن در مواقعی هشدارهای برخی کارشناسان را تکرار می‌کرد که فناوری‌های هوش مصنوعی ممکن است بازیگران بد را توانمند کند، او موارد استفاده مثبت از فناوری نوظهور را نیز در نظر گرفت.

اسنودن استدلال کرد که مدل‌های هوش مصنوعی می‌توانند مانع نظارت دولت شوند تا اینکه برنامه‌های اطلاعاتی تهاجمی را تقویت کنند.

او گفت:

شاید هوش مصنوعی بتواند جاسوسی از مردم را متوقف کند و شروع به جاسوسی برای مردم کند.

با این حال، او هشدار داد که راه‌اندازی ChatGPT و دیگر مدل‌های پیشرفته‌تر هوش مصنوعی می‌تواند به ابتکارات بزرگ فناوری و دولت برای تجاوز به حریم خصوصی کاربران کمک کند.

اسنودن گفت:

برای جلوگیری از استفاده بازیگران بد از فناوری‌های هوش مصنوعی، مردم باید برای رشد مدل‌های هوش مصنوعی باز بجنگند. مردم پرچم قرمز «کمونیسم نرم‌افزاری» را به اهتزاز در خواهند آورد، جایی که ما باید اعلام کنیم که مدل‌ها باید باز باشند.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.