اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

در همین حال، دولت‌ها تقریباً ۲۷۶ میلیارد دلار برای تلاش برای کاهش تاثیر ضربه‌ی بخش انرژی به بودجه خانوارها اختصاص داده‌اند. این مخارج دولتی توسط مدیر Heimstaden، آندریاس استنو لارسن، برای درنظرگرفتن هزینه‌های انرژی به‌عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی (GDP) انتخاب شده است.

«این احتمالا ترسناک‌ترین نموداری است که امسال تهیه کرده‌ام. این نمودار هزینه‌های انرژی را به‌عنوان درصدی از تولید ناخالص داخلی در سال‌های ۲۰۲۰، ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ در اروپا (و میانگین جهانی) نمایش می‌دهد.»

بحران انرژی در اروپا: کسری بودجه دولت‌ها

هزینه‌های بالای انرژی باعث می‌شود مسائل تورم در اروپا بسیار بدتر از انتظارات باشد و یک چرخه معیوب ایجاد می‌کند که در آن انتظار برای رشد اقتصادی باید کاهش یابد. برخی از دولت‌ها مجبور به استفاده از کمک‌های مالی به شرکت‌های انرژی شدند، مانند آلمان با کمک ۱۵ میلیارد دلاری به شرکت خدماتی Uniper.

در همین حال، گاز نقش مهمی در اقتصاد اروپا ایفا می‌کند و برای گرم‌کردن خانه‌ها، صنایع سنگین و به طور جزئی برای تولید برق استفاده می‌شود. علاوه بر این، تقاضای مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا در حال حاضر تحت تأثیر قیمت‌های بالای انرژی، محدودیت‌ ظرفیت و بازار کار قرار گرفته است. قیمت‌های بالای انرژی دائماً می‌تواند یک باد موج منفی بزرگ برای تقاضای مصرف‌کننده و رشد در اروپا باشد.

نجات مالی

پس از نجات مالی که در طول سال‌های همه‌گیری کرونا مشاهده شد، دولت‌ها اکنون با کسری بودجه و سطح بدهی بالاتری روبرو هستند و توانایی‌های مالی کشورهای اتحادیه اروپا را محدود می‌کنند. راه‌حل‌های مالی جامع مانند آنچه در طول همه‌گیری کرونا مشاهده شد، می‌تواند به طور بالقوه نتیجه معکوس داشته باشد و تورم را افزایش دهد.

با طولانی شدن جنگ در اوکراین، به نظر می‌رسد در صورت ادامه افزایش قیمت انرژی، تورم و بازار کار، رکود اقتصادی در سال ۲۰۲۳ اروپا را تحت تاثیر قرار دهد.

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.