اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

با ماین هر بلاک، اتریوم بیشتری در گردش قرار می‌گرفت و با نرخ انتشار فعلی، تخمین زده می‌شود که هرسال ۶۰۳,۰۰۰ اتریوم در گردش قرار بگیرد. قبل از اجرای سوزاندن، این باعث افزایش تعداد اتریوم در گردش می‌شد، اما دیگر چنین چیزی رخ نمی‌دهد.

سوزاندن اتریوم در چند ماه گذشته افزایش یافته است و انتظار می‌رود هرسال ۸۳۵,۰۰۰ اتریوم سوزانده شود. این به طور قابل‌توجهی بیشتر از مقداری است که در گردش قرار می‌گیرد؛ بنابراین برای اولین‌بار از زمان راه‌اندازی این شبکه، تعداد کوین‌هایی که از گردش خارج می‌شوند، بیشتر از کوین‌هایی است که در آن عرضه می‌شوند.

انتظار می‌رود چه میزان اتریوم در هرسال سوزانده شود؟

از زمانی که شبکه از مکانیسم اثبات کار (PoW) به مکانیسم اثبات سهام (PoS) منتقل شد، نرخ انتشار نیز بسیار کمتر شده است. پیش‌ازاین، سالانه بیش از ۴ میلیون توکن صادر می‌شد و حرکت به سمت اثبات سهام باعث کاهش بیش از ۶۰ درصدی آن شده است.

رقابت با بهترین‌ها

یکی از مشکلاتی که اتریوم را آزار داده است، تعداد توکن‌های جدیدی است که در سال جاری در گردش قرار گرفتند. زمانی که شبکه هنوز از اثبات کار استفاده می‌کرد، توکن‌های جدید با نرخ ۳.۶۶ درصد در هرسال عرضه می‌شدند.

این در مقایسه با نرخ صدور بیتکوین که ۱.۷۲ درصد بود بسیار بالا بود. بااین‌حال، حرکت به سمت اثبات سهام ثابت کرده است که بازی را تغییر می‌دهد.

پس از ارتقا، نرخ صدور اتریوم به طور قابل‌توجهی کاهش یافته است. اکنون شاهد عرضه توکن‌های جدید با نرخ ۰.۰۷ درصد در سال هستیم که به طور قابل‌توجهی کمتر از بیتکوین است که بزرگترین رقیب این شبکه است.

انتظار می‌رود چه میزان اتریوم در هرسال سوزانده شود؟

رویداد تاریخی ادغام ۲۹ روز پیش تکمیل شد و اگر شبکه هنوز در حال استفاده از مکانیسم اثبات کار بود، در این بازه زمانی در مجموع ۳۵۳ هزار اتریوم وارد چرخه می‌شد. اما با تغییر مکانیسم، تنها حدود ۷ هزار اتریوم اضافه شده است.

استیکینگ اتریوم نیز در این مدت رشد کرده است، به‌طوری‌که در حال حاضر بیش از ۱۴.۳ میلیون کوین در شبکه استیک شده است. از زمان اجرای EIP-۱۵۵۹ در مجموع ۲.۶۶ میلیون اتریوم تا به الان سوزانده شده است.

نقل و انتقالات اتریوم بیشترین میزان سوزاندن را به خود اختصاص می‌دهد، درحالی‌که OpenSea در رتبه دوم برای تراکنش‌های NFT قرار دارد.

منبع: Bitcoinist

5/5 - (1 امتیاز)

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.