تلاقی خطوط میانگین متحرک ۱۰۰ روزه و ۵۰ روزه به‌عنوان حمایت در نمودار عمل کرده است. این سطح فعلا مانع از ریزش ۱۰ روزه‌ی اتریوم شده است. با اضافه‌کردن ابزار فیبوناچی اصلاحی به نمودار قیمت مشاهده می‌شود که سطح ۰.۵نیز همین حوالی قیمت ۱۵۰۰ دلار قرار دارد؛ بنابراین ۱۵۰۰ دلار به‌عنوان یک حمایت مهم در نظر گرفته می‌شود که باید زیر نظر داشت.

در این روزها اکثر تحلیلگران و فعالین بازار، اخبار کلان اقتصادی را بادقت دنبال می‌کنند. شاخص دلار روند بولیش جدیدی را شروع کرده است و در شرف شکستن آخرین سقف است. این خبر خوبی برای دارایی‌های ریسکی مثل سهام و کریپتو نیست.

جدای از نزدیکی رویداد ادغام برای اتریوم که ذاتا بولیش است، به نظر می‌رسد دومین دارایی بزرگ بازار از نظر ارزش بازار از اصلاح مصون نمانده است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر ۱۵۰۰ دلار هل بدهند باعث می‌شود ساختار صعودی نامعتبر شود. در این صورت رسیدن به حمایت در محدوده ۱۲۸۰-۱۳۵۰ دلار و تست دوباره آن اجتناب‌ناپذیر است. چنین حرکتی می‌تواند شکل‌گیری یک روند بولیش را در آینده سخت‌تر کند و احتمالا بازار خرسی طولانی خواهد شد.

از سوی دیگر گاوها در صورتی شانس تست مجدد ۲۰۰۰ دلار را دارند که بتوانند در چند روز آینده قیمت را به بالای ۱۸۰۰ دلار بکشانند.

ساختار کندل‌های ۴ روز اخیر نشان از تردید در بین سرمایه‌گذاران است. همگی منتظر داده‌های بیشتر کلان اقتصادی هستند.

اتریوم: خرس‌ها ۵۰ درصد روند صعودی اخیر را پس گرفتند

نمودار بیتکوینی:

قیمت در حال تست مجدد کردن مقاومت در محدوده ۰.۰۷۶۵-۰.۷۹ است. این سطح در گذشته نیز نقش مهمی عمل کرده است. همان‌طور که در چارت با رنگ قرمز مشخص شده است تله‌های گاوی، با لمس کردن این سطح در نمودار ظاهر شده است.

همچنین اصلاحات عمیقی نیز بعد از آن رخ داده است. اگرچه نمی‌توان بنا بر اتفاقات گذشته تصمیمی قطعی برای آینده گرفت اما باتوجه‌به روند سوپر بولیش اخیر بهتر است ریسک را کم کرد. اگر قیمت بتواند به بالای سقف قبلی نفوذ کند آنگاه یک رالی دیگر آغاز می‌شود.

چنین حرکتی می‌تواند رکوردهای جدیدی در سال‌های اخیر ثبت کند.

نمودار بیتکوینی

بررسی Open Interest در صرافی بیتمکس می‌تواند به بررسی تحرکات نهنگ‌ها کمک کند.

در تحلیل‌های قبلی اشاره شد که معامله گران در این صرافی در حال بستن پوزیشن‌های خود هستند. جالب اینجاست آن‌ها اغلب قبل از سقوط قیمت این کار را انجام می‌دهند.

همچنین روندهای صعودی اغلب زمانی شروع شده است که این شاخص افزایش شارپی داشته است. در حال حاضر باید بادقت  تغییرات این معیار را زیر نظر گرفت.

Open Interest

سلب مسئولیت: تحلیل نوشته‌شده براساس نظر شخصی تحلیل‌گر بوده و سیگما هیچ مسئولیتی در این مورد ندارد!

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.