اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

اتریوم ارتقای شانگهای خود را در ساعات پایانی روز گذشته با موفقیت انجام داد.

ارتقای شانگهای اتریوم یک ویژگی جدید مهم را معرفی می‌کند که به ولیدیتورهایی که قبلاً ETH را در زنجیره استیک کرده‌اند اجازه می‌دهد تا آن توکن‌ها را برای اولین بار برداشت کنند.

با این حال، این ارتقا باعث سرازیر شدن حجم زیادی اتریوم به بازار نمی‌شود. اتریوم تنها به 1350 ولیدیتور کامل اجازه می‌دهد اترهای استیک شده خود را در 18 ماه آینده برداشت کنند. از آنجایی که هر ولیدیتور 32 اتریوم استیک دارد، بیش از 43,200 اتریوم (83 میلیون دلار با قیمت فعلی) نمی‌تواند در لحظه وارد بازار شود – و بعید است که همه ولیدیتورها اتریوم خود را برداشت کنند.

بر اساس داده‌های نانسن، 170,689 اتریوم در انتظار خروج کامل و 4799 ولیدیتور منتظر خروج کامل هستند که تقریباً 1% از استیک‌کنندگان و اتریوم استیک شده است.

با این حال، تخمین‌های بدبینانه‌تر نشان می‌دهد که تا 1.54 میلیون ETH می‌تواند در مدت کوتاهی پس از ارتقا به دلیل قوانین مختلف برداشت شود. برآوردهای دیگر حاکی از آن است که این ارتقا منجر به ضرر 5 میلیارد دلاری تحقق‌نیافته شده است.

در همین حال، پلتفرم‌های استیکینگ شخص ثالث، طبق برنامه زمانی خود کار می‌کنند. به عنوان مثال، Lido پیشنهاد کرده است که کاربران می‌توانند برداشت‌ها را از ماه می آغاز کنند.

علی‌رغم پیش‌بینی‌ها، قیمت در حول‌وحوش این رویداد فقط اندکی نوسان داشت. اتریوم با افزایش اندکی روبرو شد و قیمت آن طی یک ساعت 0.2 درصد و در 24 ساعت 1.3 درصد افزایش یافت. در مقابل، بیت کوین در مدت زمان مشابه 0.0 درصد افزایش و 0.9 درصد کاهش داشت.

پیش از این، اتریوم ارتقای مهم دیگری به نام Merge را تجربه کرده بود. این ارتقا در سپتامبر 2022 انجام شد و اتریوم به طور کامل از اثبات کار (که به عنوان استخراج نیز شناخته می‌شود) به اثبات سهام تبدیل شد.

ارتقا اتریوم اصلی بعدی Cancun نام دارد. این قابلیت proto-danksharding را دارد، ویژگی که هدف آن بهبود مقیاس‌پذیری با بهبود کارمزدها و زمان تراکنش است.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.