اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

این توسعه قابل توجه اولین گام‌ها را برای فعال‌کردن برداشت‌های Beacon Chain برای استیک کنندگان اتریوم نشان می‌دهد. devnet تیم‌های مشتری را آماده می‌کند تا در اوایل سال آینده، برداشت‌های استیکینگ ولیدیتور را فعال کنند.

به گفته ماریوس ون ویدن، توسعه‌دهنده اتریوم، devnet جدید به ایجاد زمینه برای برداشت‌های استیکینگ ولیدیتور کمک می‌کند، که می‌تواند در اوایل سال آینده با راه‌اندازی ارتقای شانگهای اجرا شود. او اظهار داشت:

«این اولین devnet است که برداشت‌ها را فعال می‌کند و یک گام بزرگ به جلو است. همچنین به مشتریان دیگر کمک می‌کند تا طرح‌های پیاده شده خود را با پیوستن به شبکه آزمایش کنند.»

به گفته Wijden، چندین مشتری اتریوم که نرم‌افزار ولیدیتور می‌سازند، در حال آزمایش برداشت‌های استیکینگ برای آماده‌سازی برای ارتقاء شانگهای هستند و به دنبال هرگونه اشکال احتمالی هستند.

او همچنین تصریح کرد که devnet تنها بر برداشت‌های اتریوم‌های استیک شده تمرکز خواهد کرد و ویژگی‌های شانگهای هنوز آزمایش نشده است.

جدول زمانی در شانگهای مشخص نیست

اتریوم در دسامبر ۲۰۲۰ با راه‌اندازی زنجیره بیکن، انتقال خود به مکانیزم اجماع اثبات سهام را آغاز کرد. این به دارندگان اتریوم اجازه داد تا اتریوم خود را استیک کنند.

بااین‌حال، نکته مهم این بود که آنها نمی‌توانستند اتریوم خود را از زنجیره بیکن خارج کنند تا زمان ارتقاء بزرگ بعدی آن، ارتقاء شانگهای، که برای سال آینده برنامه‌ریزی شده است. بااین‌حال، وب‌سایت اتریوم بازه زمانی تخمینی را حذف کرده است.

در ابتدا، جدول زمانی ارتقاء شانگهای برای فعال‌کردن برداشت‌ها بین شش تا دوازده ماه پس از ادغام تعیین شد.

بااین‌حال، تیم بیکو اظهار داشت که این تخمین اولیه بر اساس میانگین زمان بین ارتقاهای قبلی اتریوم است. او در آن زمان اظهار داشت که دلیلی نمی‌بیند که چرا این ارتقا بیشتر از ارتقاهای قبلی طول بکشد.

تغییر احتمالی در جدول زمانی برای کامیونتی اتریوم و به‌ویژه استیک کنندگان اتریوم به‌خوبی پیش نرفت. استیک کنندگان اتریوم مکرراً اعلام کرده‌اند که چه زمانی می‌توانند وجوه خود را برداشت کنند و نبود جدول زمانی مشخص برخی از آنها را عصبی کرده است.

برگزارکننده کنفرانس بیت کوین خلیج تامپا، گیب هیگنز، اظهار داشت که اتریوم نمی‌تواند قابل‌اعتماد باشد؛ زیرا شرکت‌کنندگان برای فعال‌کردن برداشت به دیگران متکی هستند.

برخی دیگر از جدول زمانی انتقاد کردند و آنها را بی‌معنی خواندند، مانند بنیان‌گذار DeFi Dojo که اظهار داشت:

«بیشتر افرادی که شکایت می‌کنند، قبلاً به دلیل زمان‌بندی‌های وعده‌داده‌شده‌ای که به نظر بی‌معنی هستند، شروع به استیک کرده‌اند. من موافقم که اتریوم در نهایت تزلزل‌ناپذیر خواهد بود، اما همچنین موافقم که گروگان گرفتن اتریوم‌های استیک شده کار خطرناکی است.»

تیم بیکو به‌سرعت به طرفداران اطمینان داد که هیچ تغییری در وضعیت برداشت‌ها وجود ندارد و تمام جدول‌های زمانی معتبر باقی می‌مانند.

«من تغییرات روزانه Ethereum.org را ردیابی نمی‌کنم، اما هیچ تغییری در وضعیت برداشت‌ها ایجاد نشده است: آنها در ارتقای شبکه بعدی گنجانده شده‌اند، همان‌طور که در مشخصات لایه اجرا و اجماع دیده می‌شود.»

توسعه‌دهندگان اتریوم همچنین اعلام کرده‌اند که متعهد هستند که برداشت‌ها را در اولویت به‌روزرسانی شانگهای قرار دهند. یک مهندس DevOps در بنیاد اتریوم، Parithosh Jayanthi، اظهار داشت:

«همیشه بحث‌هایی در مورد جدول زمانی و جابه‌جایی چیزها وجود دارد، اما من فکر نمی‌کنم تاکنون چنین توافقی در میان توسعه‌دهندگان اصلی برای بازگرداندن برداشت‌ها وجود داشته باشد. همه چیز در فورک بعدی بوده و خواهد بود. من سناریویی نمی‌بینم که در آن برداشت‌ها در فورک بعدی ارسال نشود.»

منبع

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.