اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

مصرف گس در شبکه‌های لایه ۲ برای اتریوم به بالاترین سطح ماهانه خود رسیده است. این آمار نسبت به سال گذشته تقریباً ۳۰۰ درصد رشد داشته است.

این روزها شبکه اتریوم افزایش فعالیت لایه ۲ را نشان می‌دهد.

میزان گس صرف شده در شبکه به بالاترین سطح ماهانه رسیده است. در نوامبر بیش از ۱۰۳ میلیارد گس مصرف شد که نسبت به ابتدای سال که ۳۳.۲ میلیارد بود، یک جهش عظیم است.

سال‌به‌سال، تقریباً ۳۰۰ درصد افزایش در میزان گس مورد استفاده برای تسویه تراکنش‌های لایه ۲ روی اتریوم وجود داشته است. در بیشتر موارد، این فعالیت در سال ۲۰۲۲ در حال افزایش بوده است، تنها با چند وقفه زمانی که بازار در حال سقوط بود.

نوامبر اولین‌بار بود که شبکه‌های لایه ۲ بیش از ۱۰۰ میلیارد گس مصرف کردند. این یک نقطه عطف برای اتریوم است. تنها شش ماه پیش، این ارزش نصف مقدار فعلی بود.

محبوب‌ترین شبکه‌های لایه ۲ در بازار عبارتند از:

  • Optimism
  • Arbitrum
  • dYdX
  • Starkware
  • Loopring

دراین‌بین Optimism بر بازار حاکم است و نزدیک به ۵۰ درصد از سهم را در اختیار دارد. آربیتروم با سهمی حدود ۳۰ درصدی و dYdX بخشی کوچک‌تر از بازار را در اختیار دارند.

به‌طورکلی، استفاده از گس لایه ۲ در سال ۲۰۲۲ حدود ۱۷۰ درصد افزایش یافته است که نویدبخش روزهای خوبی برای بازار ارزهای دیجیتال است.

پذیرش این راهکارها در ۱۸ ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است و با کارمزد پایین گس و تراکنش‌های سریع، شرکت‌ها را به خود جذب کرده است.

پذیرش لایه ۲ در سال ۲۰۲۲ افزایش یافت

پذیرش راه‌حل‌های لایه ۲ در سال ۲۰۲۲ افزایش یافته است و چندین پیشرفت قابل توجه اتفاق افتاده است. اخیراً، کامیونتی Aave به استقرار این پلتفرم در شبکه آزمایشی راه‌حل لایه ۲ zkSync رأی داد.

GameStop نیز بازار NFT خود را در راه‌حل لایه ۲ ImmutableX راه‌اندازی کرده است.

دو طرف برای اولین‌بار در فوریه ۲۰۲۲ با تمرکز بر چندین استراتژی وب ۳ با یکدیگر همکاری کردند. همچنین راه‌حل محبوب لیکویید استیکینگ Lido در شبکه‌های لایه ۲ Optimism و Arbitrum در ماه اکتبر راه‌اندازی شد.

این راه‌اندازی‌ها همگی به افزایش مصرف گس لایه ۲ کمک کرده‌اند. مقیاس‌پذیری همچنان یک دستور کار مهم در اکوسیستم اتریوم است و پروژه‌های متعددی از رشد و توسعه خبر می‌دهند.

شبکه‌های L۲ اصلی پیشرفت خوبی دارند

آربیتروم پس از رشد در چندین معیار، درآمد خود را به ۱۰ رتبه برتر رساند.

بین اواسط اکتبر و نوامبر، افزایش ۱۳۴ درصدی در هزینه‌ها را تجربه کرد که در مجموع حدود ۱ میلیون دلار بود. روزانه نزدیک به ۶۱۰۰۰ کاربر فعال دارد که نشان‌دهنده افزایش ۵۶.۶ درصدی در ۳۰ روز گذشته است.

در همین حال، Optimism شاهد افزایش بیش از ۹۰ درصدی ارزش کل قفل شده (TVL) است – که در حال حاضر ۵۲۳ میلیون دلار است.

ZkSync نیز زمانی که توکن STRK خود را در شبکه اصلی اتریوم استقرار داد، توجهات را به خود جلب کرد.

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.