اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

جروم پاول، رئیس فدرال رزرو در سخنرانی دیشب خود گفت: قدرت شگفت‌انگیز بازار کار نشان می‌دهد که چرا بانک مرکزی فکر می‌کند کاهش تورم ممکن است زمان ببرد.

آقای پاول پس از گزارش روز جمعه وزارت کار، درباره رشد شغلی بسیار داغ‌تر از آنچه که اقتصاددانان پیش‌بینی کرده بودند، صحبت کرد.

مقامات فدرال رزرو در جلسه هفته گذشته خود برای دومین بار در جلسات متعدد به کاهشِ افزایش نرخ بهره رای دادند. آن‌ها افزایش نرخ معیار صندوق‌های فدرال خود را با یک‌چهارم درصد به محدوده بین 4.5 تا 4.75 درصد تایید کردند. این نرخ در ماه دسامبر 50 و در نوامبر 75 واحد افزایش یافته بود.

آقای پاول روز سه‌شنبه گفت:

روند پایین آوردن تورم به هدف فدرال رزرو به میزان 2 درصد در طول زمان احتمالاً زمان زیادی را می‌برد. ما فکر نمی‌کنیم که این قرار است مسیری صاف باشد – احتمالاً ناهموار خواهد بود؛ بنابراین ما فکر می‌کنیم که باید افزایش بیشتری در نرخ بهره انجام دهیم، و فکر می‌کنیم باید سیاست‌های خود را برای مدتی در سطح محدود نگه داریم.

بانک مرکزی به دنبال کاهش رشد اقتصادی برای مهار تورم است، تورمی که اخیراً پس از رسیدن به بالاترین حد در 40 سال گذشته در سال گذشته کاهش یافته است.

مقامات فدرال رزرو در 12 ماه گذشته نرخ‌ها را 4.5 واحد درصد افزایش داده‌اند که سریع‌ترین افزایش از دهه 1980 بوده است و پیش‌بینی کرده‌اند که نرخ بیکاری در پایان سال جاری به حدود 4.6 درصد افزایش یابد.

اما وزارت کار گفت که کارفرمایان در ژانویه 517,000 شغل ایجاد کردند و نرخ بیکاری به 3.4 درصد کاهش یافت که پایین‌ترین رقم از سال 1969 بود.

این دپارتمان نه‌تنها رشد غیرمعمول شغلی در ژانویه را گزارش کرد، بلکه – برای فدرال رزرو مهم‌تر – افزایش‌های گزارش شده در ماه‌های قبل را بازبینی کرد، که نشان می‌دهد اقتصاد با حرکتی بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد، وارد سال جدید شده است.

علائمی که نشان می‌دهد افزایش تهاجمی نرخ‌ها توسط فدرال رزرو در سال گذشته به طور قابل توجهی بازار کار را خنک نکرده است، می‌تواند به بحث‌های سخت‌تری در بانک مرکزی در مورد اینکه آیا به اندازه کافی برای مقابله با تورم تلاش شده است، دامن بزند.

اگر گزارش‌های دیگر در هفته‌های آینده نیز حاکی از رشد اقتصادی قوی‌تر باشد، افزایش‌های شغلی گزارش‌شده در روز جمعه می‌تواند مقامات فدرال رزرو را ناراحت کند. آن‌ها یک گزارش اشتغال دیگر را قبل از جلسه مارس خود خواهند دید.

داده‌های قوی‌تر بازار کار پرسش‌های سرمایه‌گذاران اوراق‌قرضه را در مورد اینکه آیا افزایش فعالیت‌های اقتصادی و تورم باعث می‌شود مقامات فدرال رزرو به افزایش نیم‌درصدی نرخ‌ها در ماه مارس بیندیشند، احیا کرد.

سرمایه‌گذاران اوراق‌قرضه و اقتصاددانان پیش‌بینی کرده‌اند که شواهد بیشتری از کاهش سرعت سرمایه‌گذاری، هزینه‌ها و استخدام می‌تواند فدرال رزرو را متقاعد کند که پس از افزایش نرخ‌ها در نشست بعدی فدرال رزرو، 21 تا 22 مارس، و بار دیگر در ماه می، از افزایش نرخ‌ها دست بردارد.

با این حال، نشانه‌های هرگونه شتاب مجدد اقتصادی می‌تواند مقامات را وادار کند که تصمیمات مربوط به توقف را تا تابستان به تعویق بیندازند.

بر اساس پیش‌بینی‌هایی که پس از نشست سیاست‌گذاری خود در دسامبر منتشر شد، اکثر مقامات فدرال رزرو فکر می‌کردند که نرخ وجوه فدرال رزرو را در سال جاری به 5.1 درصد افزایش می‌دهند، که به معنای افزایش نرخ بهره در جلسات مارس و می است.

در همین حال، بیش از یک‌سوم از مقامات، افزایش نرخ بالای 5.25 درصد را پیش‌بینی کردند که افزایش دیگری را در ماه ژوئن می‌طلبد. هیچ مقامی در سال جاری کاهش نرخ بهره را پیش‌بینی نکرده است.

فدرال رزرو: افزایش استخدام نشان می‌دهد که چرا مبارزه با تورم می‌تواند دشوار باشد

هنگامی که در یک کنفرانس خبری هفته گذشته در مورد هرگونه توقف در افزایش نرخ‌ها سؤال شد، آقای پاول گفت:

«من مطمئن نیستم که مقصد این افزایش نرخ‌ها کجا خواهد بود. مطمئناً می‌تواند بالاتر از پیش‌بینی دسامبر باشد. او گفت: اگر به این دیدگاه برسیم که باید نرخ‌ها را فراتر از آنچه در دسامبر گفتیم افزایش دهیم، مطمئناً می‌توانیم این کار را انجام دهیم.»

با این وجود، آقای پاول طی سه ماه گذشته افزایش مداوم نرخ بهره را با توجه به بازار کار فشرده، فشار دستمزد بالا و تورم بالا برای خدمات فشرده کار توجیه کرده است. او گفت: «اعلام پیروزی یا اینکه فکر کنیم واقعاً به نتیجه مطلوبی رسیده‌ایم، خیلی زود است

در همان زمان، برخی از سرمایه‌گذاران فکر می‌کردند که تغییری را در دیدگاه‌های آقای پاول در هفته گذشته مشاهده کردند، زیرا او از مخالفت شدید با دیدگاه‌های سرمایه‌گذاران مبنی بر اینکه مسیر کاهش تورم در سال جاری آسان‌تر از آن چیزی است که فدرال رزرو اعلام کرده است، خودداری کرد.

سرمایه‌گذاران در هفته‌های اخیر پیش‌بینی کرده‌اند که کاهش شدید تورم، فدرال رزرو را وادار به کاهش نرخ بهره در سال جاری خواهد کرد.

او گفت:

«من قصد ندارم مردم را متقاعد کنم که پیش‌بینی متفاوتی داشته باشند، اما پیش‌بینی ما این است که مدتی زمان و کمی صبر می‌طلبد و ما باید نرخ‌ها را برای مدت طولانی‌تری بالاتر نگه داریم.»

منبع: وال استریت ژورنال

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.