اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

چشم‌انداز بازار در حال تغییر است

علی‌رغم روند نزولی سال 2022، رالی بیتکوین آغاز شد و قیمت‌ها از ابتدای سال 2023 تاکنون بیش از 70 درصد افزایش یافته است. با این حال، در 30 روز گذشته شاهد بوده‌ایم که مسیر دارایی‌ها از یکدیگر جدا شد و هر کدام روندی منحصربه‌فرد را طی کردند.

Top 10 Cryptos by Market Cap
10 ارز دیجیتال برتر بر اساس میزان مارکت‌کپ

این فرصتی را برای کسانی فراهم کرد که با استفاده از داده‌های درون زنجیره‌ای و احساسات بازار به دنبال شکار کوین‌هایی هستند که پتانسیل رشدی شارپ را دارند.

بیتکوین و سهام: یک همبستگی رو به رشد

بازار کریپتو همبستگی فزاینده‌ای با بازار سهام ایالات متحده از خود نشان داده است. این روند ممکن است تحت تأثیر افزایش مداوم نرخ بهره توسط FOMC در سال گذشته باشد. اغلب در حوالی روزهایی که انتظار می‌رود فدرال رزرو نرخ بهره را اعلا کند، این همبستگی تشدید می‌شود.

نرخ بهره بالاتر منجر به افزایش هزینه‌های استقراض و کاهش هزینه‌های مصرف‌کننده و سرمایه‌گذاری می‌شود. این می‌تواند بر بازار سهام تأثیر منفی بگذارد و به نوبه خود تقاضا برای ارزهای دیجیتال را کاهش دهد.

Bitcoin Social Volume

از سوی دیگر، نرخ بهره پایین‌تر می‌تواند خرج کردن پول را افزایش دهد، رشد اقتصادی را تحریک کند و تأثیر مثبتی بر سهام و ارزهای دیجیتال داشته باشد.

در این طور مواقع تحلیلگران بازار به دقت تصمیمات FOMC فدرال رزرو و تأثیر آن بر اقتصاد و بازارهای مالی، از جمله بخش ارزهای دیجیتال را زیر نظر دارند.

حساسیت کامیونتی کریپتو به تصمیمات نرخ بهره

کامیونتی کریپتو به شدت با تصمیمات آتی FOMC هماهنگ است و به نتایج جلسات این نهاد واکنش نشان خواهد داد. افزایش تمرکز بر موضوعات مرتبط با پول مانند بانک‌ها، مالیات، پول، کارمزد و استیبل‌کوین‌ها نشان می‌دهد که کامیونتی به دقت سیاست‌های مالی را زیر نظر دارد.

Social Trends

یکی از نتایج مثبت این افزایش توجهات این است که بیتکوین به دارایی تبدیل شده است که نظر سرمایه‌گذاران بزرگ را به خود جلب کرده است.

کوسه‌ها و نهنگ‌های بیتکوین که بین 100 تا 10,000 بیتکوین در اختیار دارند، در اواخر ماه مارس انباشت خود را دوباره شروع کردند – و فروش گسترده خود را جبران کردند.

Bitcoin Whales

در همین حال، انباشت استیبل‌کوین، به ویژه USDT (خط قرمز) و USDC (خط آبی) از ابتدای ژوئن افزایش یافته است.

Stablecoin Accumulation
انباشت استیبل‌کوین‌ها

این رفتار بازار نشان می‌دهد که پول ارگانیک بیشتری در کمتر از یک سال تا هاوینگ بیتکوین در سال 2024 به ارزهای دیجیتال باز می‌گردد.

با کاهش فعالیت در شبکه بیتکوین رالی صعودی با مشکل مواجه شد

با وجود سیگنال‌های مثبت، نگرانی‌هایی در مورد کاهش آدرس‌های منحصربه‌فرد در تعامل با شبکه بیتکوین وجود دارد.

طی دو هفته گذشته، کاهش عجیبی در آدرس‌های فعال روزانه وجود داشته است. این شاخص باید حداقل ثابت بماند تا بتوان با امینان بیشتری گفت که رالی صعودی و سیگنال‌های مثبت تایید می‌شود.

Bitcoin Daily Active Addresses
آدرس‌های فعال روزانه بیتکوین

نسبت MVRV 30D (به رنگ قرمز) به زیر 0 درصد بازگشته است – که نشان‌دهنده کاهش ریسک خرید بیتکوین با توجه به داده‌های تاریخی است. این را می‌توان یک سیگنال مثبت در نظر گرفت.

Bitcoin MVRV
شاخص MVRV بیتکوین

با این حال، MVRV بلندمدت 365 روزه (به رنگ زرد) همچنان در 25 درصد است.

همه چشم‌ها به فدرال رزرو دوخته شده است

رابطه بین تصمیمات نرخ بهره فدرال رزرو، بازار سهام و بازار ارزهای دیجیتال در مسیر بلوغ خود است. از آنجایی که تصمیمات FOMC تاثیر زیادی بر اقتصاد دارد، کامیونتی ارزهای دیجیتال نسبت به تغییرات در سیاست‌های مالی حساس است.

نگرانی‌های فزاینده در مورد آدرس‌های منحصربه‌فرد و فعالیت در شبکه می‌تواند بر رالی صعودی بیتکوین تأثیر بگذارد. با این حال، با نزدیک شدن به هاوینگ بیتکوین در سال 2024، واکنش بازار ارز دیجیتال به تصمیمات نرخ بهره حیاتی باقی خواهد ماند و باید دید بازار نسبت به جلسات دو روز آتی چه واکنشی نشان خواهد داد.

منبع: beincrypto

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.