شکایت کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) از صرافی بایننس
نقض قوانین فدرال برای درآمدی میلیون دلاری بایننس
نهنگ‌های خفته بیتفینکس ۱۲ هزار بیتکوین از پوزیشن‌های خود خارج کردند

تورم در ایالات متحده شروع به کاهش کرده است. طبق داده‌های اعلامی CPI، این نرخ در دسامبر به 6.5 درصد در سال کاهش یافت – این میزان در نوامبر 7.1 درصد و در ژوئن 2022 به میزان 9.1 درصد بود.

هنگامی که اعداد CPI در اواسط ژانویه منتشر شد، مارک زندی، اقتصاددان ارشد Moody’s Analytics اظهار داشت که مردم در این زمان در سال آینده درباره تورم صحبت نخواهند کرد. با بازگشت تدریجی اقتصاد به مسیر اصلی، انتظار می‌رود فدرال رزرو سرعت افزایش نرخ بهره خود را کاهش دهد.

نرخ جدید قرار است ساعت 2 بعدازظهر در روز چهارشنبه اعلام شود. بر اساس داده‌های  CME، احتمال 99.9 درصد افزایش نرخ بهره به میزان 25 واحد پایه (4.5 درصد تا 4.75 درصد) وجود دارد. علاوه بر این، معاملات آتی نرخ بهره نشان می‌دهد که چرخه افزایش نرخ فعلی فدرال رزرو ممکن است در ماه ژوئن به پایان برسد.

واکنش بیتکوین به افزایش 25 واحدی نرخ بهره در جلسه بعدی چگونه خواهد بود؟

در سخنرانی اخیر، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، تاکید کرد که افزایش 25 واحد پایه در آینده مقداری مناسب خواهد بود.

وی همچنین افزود:

من انتظار دارم که امسال چند بار دیگر نرخ‌ها را افزایش دهیم، هرچند به نظر من، روزهایی که ما نرخ‌ها را 75 واحد افزایش می‌دادیم قطعاً گذشته است.

از بیتکوین چه انتظاری باید داشت

در حال حاضر، بیتکوین حدود 23 هزار دلار معامله می‌شود. به غیر از افزایش نرخ بهره، سرمایه‌گذاران همچنین بر اظهارات رئیس فدرال رزرو در مورد استحکام اقتصاد، بازار کار، بهبود شرایط کلان اقتصادی نیز تمرکز خواهند کرد. اگر او به اقدامات نرم‌کننده در آینده اشاره کند، می‌توان انتظار داشت که یک رشد کوتاه‌مدت تحقق یابد.

علاوه بر این، اگر فدرال رزرو مطابق انتظار عمل کند، یک هیجان هایپ در بازار می‌تواند به بیتکوین کمک کند تا از 25.4 هزار دلار فراتر رود.

با این حال، اگر سرمایه‌گذاران این افزایش نرخ بهره را ادامه سیاست‌های سختگیرانه فدرال رزرو تصور کنند، می‌توان انتظار کاهش تا حدود 20.7 هزار دلار را داشت.

اگر چشم‌انداز کلان مثبت باقی بماند، در میان‌مدت می‌توان اهداف 32 هزار دلاری را برای بیتکوین انتظار داشت.

واکنش بیتکوین به افزایش 25 واحدی نرخ بهره در جلسه بعدی چگونه خواهد بود؟

منبع: Watcher.guru

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.