اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

آخرین مدل‌های احتمال رکود اقتصادی توسط آنا ونگ و الیزا وینگر، اقتصاددانان بلومبرگ، احتمال رکود اقتصادی بالاتری را در بازه‌های زمانی پیش‌رو پیش‌بینی می‌کنند: با تخمین ۱۲ماهه رکود تا اکتبر ۲۰۲۳ به ۱۰۰ درصد که از ۶۵ درصد برای دوره مشابه در به‌روزرسانی قبلی بیشتر است.

این پیش‌بینی برای بایدن که مکرراً گفته است که ایالات متحده از رکود اقتصادی جلوگیری می‌کند و هرگونه رکودی «بسیار خفیف» خواهد بود، خبری ناخوشایند خواهد بود، زیرا او می‌خواهد به آمریکایی‌ها اطمینان دهد که اقتصاد تحت دولتش روی پایه محکمی قرار دارد. اما سخت‌تر شدن شرایط مالی، تورم مداوم و انتظارات فدرال رزرو جنگ‌طلب که با افزایش نرخ بهره پیش می‌رود، خطر انقباض را افزایش می‌دهد.

این مدل نسبت به سایر پیش‌بینی‌ها نسبت به رکود مطمئن‌تر است. یک نظرسنجی جداگانه بلومبرگ از ۴۲ اقتصاددان پیش‌بینی می‌کند که احتمال رکود اقتصادی در ۱۲ ماه آینده در حال حاضر ۶۰ درصد است، نسبت به ۵۰ درصد در ماه قبل.

این پیش‌بینی‌ها تضاد شدیدی با لحن خوش‌بینانه بایدن دارد. رئیس‌جمهور درحالی‌که کمپین‌های خود را برای کمک به دموکرات‌ها برای حفظ اکثریت مجلس نمایندگان و سنا در انتخابات سه هفته بعد انجام می‌دهد، بر رشد قوی مشاغل متمرکز شده است.

اما تورم که نزدیک به بالاترین حد چهار دهه اخیر بوده است، در انتخاباتی که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند اقتصاد اصلی‌ترین موضوع رأی‌دهندگان است، چشم‌انداز دموکرات‌ها را تحت‌تأثیر قرار داده است.

مدل اقتصاد بلومبرگ از ۱۳ شاخص کلان اقتصادی و مالی برای پیش‌بینی احتمال رکود در افق‌های یک‌ماهه تا دو‌ساله استفاده می‌کند.

درحالی‌که احتمال رکود در عرض ۱۲ ماه تحت این مدل به ۱۰۰ درصد رسیده است، احتمال وقوع رکود زودتر نیز افزایش می‌یابد. این مدل احتمال رکود را طی ۱۱ ماه با ۷۳ درصد پیش‌بینی می‌کند که از ۳۰ درصد افزایش یافته و احتمال ۱۰ماهه از ۰ درصد به ۲۵ درصد رسیده است.

بلومبرگ اکونومیکس ادعا می‌کند که بدتر شدن چشم‌انداز، ناشی از بدتر شدن شاخص‌های اقتصادی و مالی مورداستفاده به‌عنوان ورودی مدل بوده است.

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.