اخبار کوتاه را در بخش اخبار فوری ارز دیجیتال سایت آکادمی بیت پین دنبال کنید!
صرافی کوینکس آدرس‌های واریزی شبکه ترون (TRON) را ارتقا داد
درآمد 3350 اتریوم برای آربیتروم DAO حاصل از کارمزد تراکنش‌ها

انتظار می‌رود که هیئت ثبات مالی (FSB) مقررات جدیدی را برای ارزهای دیجیتال و استیبل‌کوین‌ها در جولای 2023 منتشر کند. با این حال، رئیس FSB، کلاس نات، پیش از این در نامه‌ای به وزرای دارایی G20 و روسای بانک مرکزی زنگ هشدار را به صدا درآورده است. او هشدار داد که بسیاری از استیبل‌‌کوین‌های موجود ممکن است توصیه‌های «سطح بالا» را که در دستورالعمل‌های آتی بیان شده است، برآورده نکنند.

هیئت ثبات مالی (FSB) یک نهاد بین‌المللی است که نظارت و توصیه‌هایی در مورد سیستم مالی جهانی ارائه می‌دهد. این هیئت با میزبانی و تامین مالی بانک تسویه بین‌المللی، در بازل سوئیس مستقر است و به عنوان یک انجمن غیرانتفاعی تحت قوانین سوئیس تأسیس شده است.

رهنمودهای آتی FSB بر تقویت چارچوب‌های حاکمیتی استیبل‌کوین، بازخرید و مکانیسم‌های باثبات نگه داشتن، متمرکز خواهد بود. لازم به ذکر است که بسیاری از استیبل‌‌کوین‌ها توسط ذخایر ارزهای فیات به شکل معادل‌های نقدی یا بدتر از آن، توسط بدهی کوتاه‌مدت بدون وثیقه پشتیبانی می‌شوند.

photo 2023 02 21 11 28 48 - FSB می‌گوید که استیبل‌‌کوین‌های موجود بر اساس استانداردهای جهانی کنار گذاشته می‌شوند

FSB قبلاً در مورد خطراتی که کریپتو برای ثبات مالی ایجاد می‌کند، هشدار داده بود. رگولاتورها در سراسر جهان به دنبال فروپاشی چندین شرکت، نظارت بر این بخش را افزایش داده‌اند. برای کاهش ریسک، FSB راهنمایی را برای کمک به جلوگیری از تکرار این فجایع ارائه خواهد کرد.

رعایت مقررات بین‌المللی شفافیت استیبل‌کوین

FSB همچنین در حال برنامه ریزی برای همکاری با سایر نهادهای تنظیم کننده استاندارد برای تعیین نحوه تنظیم امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است و قرار است مقاله ای در مورد مسائل نظارتی مرتبط با ارز دیجیتال با همکاری صندوق بین‌المللی پول (IMF) منتشر کند. FBS امیدوار است که این مقاله به شفافیت حوزه استیبل‌کوین‌ها کمک کند.

در حالی که صادرکنندگان استیبل‌کوین در تلاش برای افزایش شفافیت و کاهش بدهی خصوصی در ذخایر خود بوده‌اند، پیام نات نشان می‌دهد که این اقدامات ممکن است کافی نباشد. علاوه بر این، نات اضافه می‌کند که بسیاری از استیبل‌کوین‌های موجود، هنجارهای بین‌المللی تعیین شده توسط پرداخت‌ها یا تنظیم‌کنندگان استاندارد اوراق بهادار را برآورده نمی‌کنند.

آن روی سکه

توصیه‌های آتی FSB استانداردهای بین‌المللی را برای تنظیم استیبل‌کوین‌ها ارائه می‌کند. همانطور که توسط نات بیان شد، بسیاری از استیبل‌کوین‌های موجود ممکن است این توصیه‌های سطح بالا را برآورده نکنند. این بدان معناست که صنعت استیبل‌کوین باید رعایت استانداردهای نظارتی بین‌المللی را برای ارتقای شفافیت و پاسخگویی و در عین حال کاهش خطرات بالقوه برای ثبات مالی در اولویت قرار دهد.

منبع: Dailycoin

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.