ولیدیتورهای اتریوم از سال ۲۰۲۱ تاکنون بیش از ۲ میلیارد دلار از استیکینگ اتریوم سود کسب کردند
سیستم فروش بلیت NFT در خطوط هوایی آمریکای لاتین
بیتکوین بهترین دارایی از لحاظ عملکرد در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳

به گفته شرکت اطلاعاتی الیپتیک (Elliptic)، تنها یک روز پس از ورشکستگی صرافی FTX درگیر برای فصل ۱۱، کیف پول‌های آن به ارزش بیش از ۶۶۳ میلیون دلار از دارایی‌های کریپتویی مختلف تخلیه شد.

الیپتیک مشکوک بود که ۴۷۷ میلیون دلار در این مورد به سرقت رفته است، و بخش بزرگی از آن توکن‌ها سپس به اتریوم تبدیل شدند، درحالی‌که اعتقاد بر این بود که بیش از ۱۸۶ میلیون دلار – شامل بیش از صد توکن مختلف توسط خود FTX به فضای ذخیره‌سازی امن منتقل شده است.

به گفته شرکت امنیتی بلاکچین Beosin، مهاجم در روز گذشته چندین مبادله و تراکنش‌های زنجیره‌ای انجام داده است و در حال حاضر حدود ۳۳۸ میلیون دلار دارایی تا ۱۵ نوامبر در اختیار دارد.

با بررسی کیف پول، او دارای ۲۲۸۵۲۳ اتریوم است که در قیمت‌های فعلی بازار حدود ۲۸۸.۸ میلیون دلار ارزش دارد. این باعث می‌شود حسابی که «FTX Accounts Drainer» نامیده می‌شود، سی و پنجمین هولدر بزرگ اتریوم از نظر تعداد باشد.

طبق فهرست ثروتمندان اتریوم CoinCarp، هولدر برتر قرارداد سپرده Beacon Chain است که حاوی حدود ۱۵ میلیون کوین است. علاوه بر این، بیشتر کسانی که در ۲۰ رتبه برتر قرار دارند، صرافی‌ها، پروتکل‌های لایه ۲ و پل‌های مالی غیرمتمرکز هستند.

۲۰ کیف پول برتر ۲۷.۷٪ اتریوم از کل عرضه در گردش را در خود جای داده و ۵۰ کیف پول برتر یک‌سوم کل را در اختیار دارند.

این سوءاستفاده‌ها در FTX و FTX.US باعث شد بسیاری حدس بزنند که می‌تواند یک کار داخلی باشد.

مدیر عملیات امنیتی در شرکت تحلیلی Certik به شواهد زنجیره‌ای اشاره کرد که چنین چیزی را نشان می‌دهد. او در ۱۵ نوامبر به کوین تلگراف گفت، مگر اینکه یک مصالحه با کلید خصوصی وجود داشته باشد، نمی‌توان احتمال انتقال وجوه توسط یک خودی با دسترسی به این کیف پول‌ها را رد کرد.

قیمت اتر تحت تأثیر تخلیه بالقوه سی و پنجمین هولدر بزرگ هنوز قرار نگرفته است.

منبع

کلید واژه ها

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

دیدگاه ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط مجاز نیست.